Bayanlar Rugby Dünya Kupası: Yeni Zelanda beşinci şampiyonluğa ulaştığında İngiltere 41-32 kaybetti

İngiltere'nin dünya şampiyonu olan hükümdarlığı, Yeni Zelanda'dan muhteşem bir performansla sona erdi; Black Ferns, Belfast'da yedi denemesinde koştu.

Bayanlar Rugby Dünya Kupası: Yeni Zelanda beşinci şampiyonluğa ulaştığında İngiltere 41-32 kaybetti
Bayanlar Rugby Dünya Kupası: Yeni Zelanda beşinci şampiyonluğa ulaştığında İngiltere 41-32 kaybetti Admin
Bu içerik 115 kez okundu.

 

Bir penaltı denemesi ve Lydia Thompson'ın çift yardımıyla İngiltere öncülüğüne 17-5 önde girdi.

Ancak toprak ve mülkiyet hakimiyeti dar bir avantajdı ve Black Ferns daha sonra kontrolü ele geçirdi.

Yeni Zelanda beşinci kez dünya şampiyonu olduğu için, Prop Toka Natua şapkacıyla yol gösterdi.

Uçan full-back Selica Winiata bir parantez yakaladı ve Charmaine Smith ve Kendra Cocksedge de Black Ferns dünya şampiyonu manto geri aldı, İngiltere'nin 2014 yılında unvan kazanmak için Kanada'dan beri tutmuş olduğu gibi gitti.

Yeni Zelanda nihayetinde liderlik etmeyi başardı ve 70 dakika önce Izzy Noel-Smith'in İngiltere için son sözü olmasına rağmen, tamamen teselli puanıydı.

Final ne kadar iyi oldu?

Her iki tarafta da tempo, güç ve sınıf belirgindi, fakat sonuçta İngiltere'yi aşmak için birleşmiş olan Kara Eğreltiitler'in bireysel üstünlüğü oldu.

Red Roses, bazı başarılı oyunculara sahipti; Emily Scarratt, erken bacak yaralarından silkerek, tam sırttan sınıfını göstermek için geri çekildi; genç pervane Sarah Bern ise bir kez daha önlenemezdi ve Thomas tenisini puanlama konusunda muhteşem bir finiş yeteneği gösterdi.

Her ne kadar İngiltere paketi ilk yarım saatte daha kohezyonlu birime baksa da, oyunun ne kadar uzun sürdüğü sürece, Yeni Zelanda koşucularının acımasız fiziksellikleri Aroha Savage ve paketin geri kalan kısmı da Natua'ya büyük performansları.

İngiltere'nin savunma hattına sert bir şekilde bindirmelerinin yanı sıra, ön otoyolcunun boyutunu ve gücünü ince ayak işleri, keskin dağılımı ve Black Ferns'i zafere yönlendirmek için ölçülü bir tekme oyunu ile birleştiren güçlü sinek yarısı Victoria Subritzky-Nafatali vardı.

İngiltere ona bir adım at

Winiata, puanlamayı açmak için Subritzky-Nafatali'nin çipini hızlandırdığında, İngiltere ani bir şokun ardından İngiltere'yi sanki unvanlarını koruyacaklarını düşünüyordu.

Onların paketi set parçalarından üstün kaldı ve oyunlarını karıştırdılar, öne ve arkaya güzelce birleşerek, yarım saatlik görünüşte 12 sayılık bir lider buldular.

Sahanın% 72'sini iki denemeye çevirmişlerdi - Thompson baskın bir skor penaltı deneyi kazanmadan önce birincilik için ince bir finiş oluşturuyordu - ve Scarratt'ın çizmesi onu 17-5 yaptı.

Ama sonra oyunun önemli anı geldi. İngiltere sinek yarısı Katy Mclean, onun dışında üçlü bir örtüşme ile, kendi yarısının içinden tekmeyi basmaya karar verdi.

Black Ferns, böyle bir karar için oyuncularını geri aldı ve bir dakika sonra sona eren, Natua takımı ile sona eren çok aşamalı bir karşı saldırı gerçekleştirdi ve oyunun momentumu geri döndürülemez biçimde değişti.

Yeni Zelanda, kendi makamlarını damgaladı

İngiltere Black Ferns ile ayak başparmak gitmek denedim ve onlar iki kez kanat gerilemesine Thompson nezaket, kurşun geri kazandı, turnuvanın önde gelen denemek golcü Portia Woodman onu moral bozucu bırakarak bırakarak.

Ancak, İngiltere'nin ardından 25-24 önde giren 15 dakika içinde ikinci yarıda% 80 oranında yer alan Yeni Zelanda, Kırmızı Güller'i uçurdu.

Natua şapkasını tamamlamaya gitti; televizyon maçı resmi elinden çıkardığı andan itibaren memnundu ve oyundan memnundu - Cocksedge kapandı ve Carla Hohepa Winiata'yı bir başka ceza puanı Subritzky-Nafatali çapraz kickinden sonra bir plakaya uzattı. .

İngiltere savunması yıkılmış ve üst sınıf karşılaşmanın son denemesini yapmaya razı olmasına rağmen, Yeni Zelanda'nın dünyadaki en iyi taraf ve dünya şampiyonu hak ettiği kuşkusuzdur.

İngiltere'nin Emily Scarratt Yeni Zelanda savunmasını aldı

İngiltere'nin Emily Scarratt topu her aldığında Black Ferns savunması tarafından yutuldu.

Yenilgi 'acı hayal kırıklığı'

BBC Radio 5 ile konuşan İngiltere'nin Emily Scarratt: "İnanılmaz derecede zor; bir hedefle gelip kendine bir konuma gelince, acı hayal kırıklığı yaratıyor.

"İlk yarıda iyi bir rugby oynadık ancak topunuz yoksa iyi oynayabiliriz, dört yıl sonra tekrar geleceğiz .. Yeni Zelanda'ya yapılan gösteri oyunu planımızı bizim yaptığımızdan daha iyi idam ettiler. ."

BBC Radio 5 ile konuşan İngiliz teknik direktörü Simon Middleton: "Bu bir hayal kırıklığı, biz buraya kazanmaya geldik, sadece elde tutamadık.

"Gerçekten çok akıllı bir oyun oynuyorlardı, topu aldığımızda fiziksel bir varlığı oldukları zaman, bu kısa oyunu oynarken çok iyi davranıyorlardı, ikinci yarıdaki hikayeydi.

"Biz tepki vermekteyiz, ancak onları durduramadık, topu korumada çok etkili oldular, onlara tam bir kredi verdiler: İki büyük ekip bir araya geldiğinde, biri hep yanlış taraftan çıkacak" dedi.

Dünya Kupası final takımları

İngiltere: Emily Scarratt; Lydia Thompson, Megan Jones, Rachel Burford, Kay Wilson; Katy Mclean, Natasha Hunt; Vickii Cornborough, Amy Cokayne, Sarah Bern, Abbie Scott, Tamara Taylor, Alex Matthews, Marlie Packer, Sarah Hunter (capt).

Değiştirmeler: Vicky Fleetwood, Rochelle Clark, Justine Lucas, Harriet Millar-Mills, Izzy Noel-Smith, La Toya Mason, Amber Reed, Amy Wilson Hardy

Yeni Zelanda: Selica Winiata; Portia Woodman, Stacey Waaka, Kelly Brazier, Renee Wickliffe; Victoria Subritzky-Nafatali, Kendra Cocksedge; Toka Natua, Fiao'o Faamausili (kapt), Aldora Itunu, Eloise Blackwell, Charmaine Smith, Charmaine McMenamin, Sarah Goss, Aroha Savage.

Değiştirmeler: Te Kura Ngata-Aerengamate, Sosoli Talawadua, Aleisha Nelson, Rebecca Wood, Lesley Ketu, Kristina Sue, Theresa Fitzpatrick, Carla Hohepa

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arkeologlar fondan anıtları kurtarmaya çalışıyor
Arkeologlar fondan anıtları kurtarmaya çalışıyor
Prespes'ten önceki endişeler isim anlaşması oylamasının önünde yükseldi
Prespes'ten önceki endişeler isim anlaşması oylamasının önünde yükseldi