Başkan Pavlopoulos Dini ve Kültürel Çoğulculuk Konferansında Görüştü

Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopoulos, Atina'daki Intercontinental Oteli'nde Pazartesi günü düzenlenen 2. Uluslararası Atina Konferansı'nın " Orta Doğu'da Dini ve Kültürel Çoğulculuk ve Barış içinde Birlikte Varoluş " konulu toplantısının açılışını ilan etti.

Başkan Pavlopoulos Dini ve Kültürel Çoğulculuk Konferansında Görüştü
Başkan Pavlopoulos Dini ve Kültürel Çoğulculuk Konferansında Görüştü Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Pavlopoulos, yaptığı konuşmada, kültürel ve dini çoğulculuğa tam saygı çerçevesinde, farklı medeniyetler arasındaki diyaloğun sürekli olarak desteklenmesi için şartları ve koşulları samimi bir şekilde aramak için acil bir ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Çatışma ve savaş, hümanizmin ve barışın "arketipsel nitelikleri" olarak işlev yaptığı gerçek uygarlık için mantıksal tutarsızlığın bir şekli idi.

Bu bağlamda, "küresel çalkantı ve onun riskleri, medeniyetler çatışmasına değil, bu uygarlıkların solmakta olduğu gerçeğine dayanıyordu" diye savundu. Ve tam da bu solgunluk yolundan dolayı, özleri küresel ölçekte birlikte varoluş ve işbirliği yoluyla belirleyen doğal barış yapma misyonunu yerine getiremiyorlardı. "

Yunan başkanı, konferansın son derece zamanlı olduğunu kaydetti; çünkü medeniyet ve adalet duygularına aykırı olarak, herkesin mülteci akışlarının artması, Ortadoğu'daki gelişmelerden endişe etmesi, insani kriz koşullarının yaratılması.

Kaynak: AMNA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kürsübaşı Günü her hafta perşembe günü gerçekleştirilecek
Kürsübaşı Günü her hafta perşembe günü gerçekleştirilecek
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
beylikdüzü escort