Başkan Pavlopoulos Dini ve Kültürel Çoğulculuk Konferansında Görüştü

Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopoulos, Atina'daki Intercontinental Oteli'nde Pazartesi günü düzenlenen 2. Uluslararası Atina Konferansı'nın " Orta Doğu'da Dini ve Kültürel Çoğulculuk ve Barış içinde Birlikte Varoluş " konulu toplantısının açılışını ilan etti.

Başkan Pavlopoulos Dini ve Kültürel Çoğulculuk Konferansında Görüştü
Başkan Pavlopoulos Dini ve Kültürel Çoğulculuk Konferansında Görüştü Admin
Bu içerik 202 kez okundu.

 

Pavlopoulos, yaptığı konuşmada, kültürel ve dini çoğulculuğa tam saygı çerçevesinde, farklı medeniyetler arasındaki diyaloğun sürekli olarak desteklenmesi için şartları ve koşulları samimi bir şekilde aramak için acil bir ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Çatışma ve savaş, hümanizmin ve barışın "arketipsel nitelikleri" olarak işlev yaptığı gerçek uygarlık için mantıksal tutarsızlığın bir şekli idi.

Bu bağlamda, "küresel çalkantı ve onun riskleri, medeniyetler çatışmasına değil, bu uygarlıkların solmakta olduğu gerçeğine dayanıyordu" diye savundu. Ve tam da bu solgunluk yolundan dolayı, özleri küresel ölçekte birlikte varoluş ve işbirliği yoluyla belirleyen doğal barış yapma misyonunu yerine getiremiyorlardı. "

Yunan başkanı, konferansın son derece zamanlı olduğunu kaydetti; çünkü medeniyet ve adalet duygularına aykırı olarak, herkesin mülteci akışlarının artması, Ortadoğu'daki gelişmelerden endişe etmesi, insani kriz koşullarının yaratılması.

Kaynak: AMNA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli’de Kültür ve Sanatın Kalbi Burada Aracak
Denizli’de Kültür ve Sanatın Kalbi Burada Aracak
Moldova'nın aday kadrosu açıklandı
Moldova'nın aday kadrosu açıklandı