Başbakan Yıldırım'ın masasındaki 3 kritik 2017 referandum anketi

Başbakan Binali Yıldırım'ın masasında 3 kritik referandum anketi bulunduğunu kaleme alan Abdülkadir Selvi, referandum anketlerine göre 'evet' oylarının önde olduğunu yazdı. İşte evet-hayır oranları...

Başbakan Yıldırım'ın masasındaki 3 kritik 2017 referandum anketi
Başbakan Yıldırım'ın masasındaki 3 kritik 2017 referandum anketi Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Son referandum anketleri sonuçlarının Başbakan Binali Yıldırım'ın masasında olduğunu ifade eden Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, referandum anketi sonuçlarını bugünkü köşe yazısında açıkladı. Peki bu 3 kritik referandum anketi sonuçlarına göre evet mi hayır mı önde?

REFERANDUM ANKETLERİNDE SON DURUM EVET Mİ ÖNDE HAYIR MI?

Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplanan MYK'da ele alınan referandum anketleri sonuçlarına göre "evet" oyları önde.

AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 
kampanya dilini yumuşatmasının seçmene olumlu yansıdığını düşünen Selvi, referandum tarihi yaklaştıkça kararsızların azaldığını belirtti.

İşte Selvi'nin aktardığı 'AK Parti'nin elindeki son anket sonuçları':

"KARARSIZLAR AZALIYOR"

"Kararsızların oranı yüzde 17’ye geriledi. Bir kısmının sandığa gitmemesi bekleniyor. Referandum olmasına rağmen araştırmalar katılımın yüzde 85-90 arasında olacağını gösteriyor. Bizde seçimlere ilgi yüksek ancak referanduma katılım oranı düşük. 2010 referandumunda yüzde 73.71, 2007’de ise bu oran yüzde 67.49’du. 16 Nisan’da katılımın yüksek olması bekleniyor. Halkımız sistem değişikliğine duyarsız değil.

"EVET VE HAYIRLAR NE DURUMDA?"

Peki oranlar ne gösteriyor? En son veriler Başbakan Binali Yıldırım’ın başkanlığında yapılan MYK’da ele alındı. Üç sonuç var, üçünde de evetler önde. Ama öyle büyük bir kopuş yok. Kararsızlar dağıtıldığı takdirde evet oyları en az yüzde 53.8, en fazla yüzde 54.5 görünüyor. Kararsızlar dağıtıldığında evet-hayır oranı şöyle:

-Yüzde 53.8 evet, yüzde 46.2 hayır.
-Yüzde 54 evet, yüzde 46 hayır.
-Yüzde 54.5 evet, yüzde 45.5 hayır."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor