Banabi Markasına Sahip Banabi E-Ticaret A.Ş.'den Basın Açıklaması

Covid-19 tedbirleri kapsamında sokağa çıkamayan vatandaşlar, temel ihtiyaçları başta olmak üzere, bir çok ihtiyaçlarını online pazar yerleri üzerinden karşılıyor.

Banabi Markasına Sahip Banabi E-Ticaret A.Ş.'den Basın Açıklaması
Banabi Markasına Sahip Banabi E-Ticaret A.Ş.'den Basın Açıklaması ahmet
Bu içerik 1640 kez okundu.

Covid-19 tedbirleri kapsamında sokağa çıkamayan vatandaşlar, temel ihtiyaçları başta olmak üzere, bir çok ihtiyaçlarını online pazar yerleri üzerinden karşılıyor. Yeni kurulan şirketlerin yanında, bu hizmeti covid öncesinde veren firmalar, hizmet kalitelerini yükselterek, daha fazla müşteriye ulaşmayı hedefliyor.

BANABİ E-Ticaret A.Ş. kuruluşuna ait olan BANABİ markası ise yeni süreçte Yemek Sepeti tarafından Yemeksepetibanabi olarak kullanılmaya başlandı. Bu durumun haksız rekabet ortamı oluşturduğunu ve markalarının bilinçli olarak hiç sayıldığını söyleyen BANABİ E-Ticaret A.Ş. konu ile ilgili kamuoyunda oluşan bilgi kirliliğine karşı, basın açıklama yaptı.

BANABİ video olarak yayınlamış olduğunu basın açıklamasına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

"2019 yılında Türk Patent Enstitüsü nezdinde ‘’BANABİ‘’ markası şirketimiz tarafından ilk defa tescil edilmiştir. ‘’BANABİ‘’ markası ile internet üzerinden perakende ürünlerinin siparişi, satışı ve teslimi vs. hususlarda ticaret yapmak için tarafımızca kurulmuştur. Bu kapsamda web sitesi olarak www.banabi.com.tr kurulmuştur. Yine ‘’BANABİ‘’ markası ile ticari faaliyette bulunmak için mobil aplikasyon, yapay zeka, chatbot uygulamaları kurulmuş ve çok kanallı elektronik ticaret alanlarında çalışmalar yapılmıştır. Tüm bu faaliyetlerin amacı ülkemizde dijital  alışveriş sektöründe yeni bir marka ile dünyada tanınmaktır. Şirketimiz tarafından yapılan faaliyetler sonucu dijitalleşen dünyada çağın gereklerine uygun yenilikçi, dijital- online alışveriş yapılan bir dünya oluşturulmuş ve ‘’BANABİ‘’ markası tüketicilerle buluşmuştur."

"Ülkemizde son dönemlerde tescilli markamızın yoğun bir şekilde hukuka aykırı olarak kullanıldığı görülmektedir. ‘’BANABİ‘’ markası şirketimizin tescilli markası olmasına rağmen, başta Yemek Sepeti Elektronik İletişim Perakende Gıda Lojistik A.Ş. olmak üzere ‘’BANABİ‘’ markası bilinçli bir şekilde hukuka aykırı olarak kullanılmaktadır. Bahsi geçen şirkete ait marka ‘’Yemeksepetibanabi’’ olmasına rağmen, tüketiciler nezdinde karışıklığa ve iltibasa neden olacak biçimde, bilinçli olarak sadece ‘’BANABİ’’ olarak kullanılmakta, kamuoyunda yanlış algı oluşturulmaktadır."

"Marka tecavüzüne ilişkin yasal süreç avukatlarımız tarafından sürdürülmektedir. Üstün ve öncelikli marka hakkımızın korunmasına ilişkin yasal süreç devam etmekle birlikte, kamuoyunda oluşan bilgi kirliliğine karşı ‘’BANABİ ‘’ markasının online perakende sektöründe ticari olarak her türlü ürünün alınması, satılması, pazarlanması, alıcı ve satıcılar için online (internet hizmetleri) sağlama hizmetleri gibi birçok hususlarda ülkemizde kullanma yetkisinin sadece şirketimize ait olduğunu tekrar belirtmek isteriz."

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

BANABİ E-TİCARET A.Ş.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere