Baklava Kaslar İçin Karın Kası Egzersizleri

Baklava Kaslar İçin Karın Kası Egzersizleri
Baklava Kaslar İçin Karın Kası Egzersizleri Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Karın kaslarınızı geliştirmek aslında düşündüğünüz kadar zor değildir. Bu biraz sabır ve de çalışma isteyen bir konudur ve evinizde yapacağınız bir takım egzersizler sayesinde karın kaslarınızın da kısa süre içerisinde gelişmiş olduğunu göreceksiniz. Karın kası yapmak demek yalnızca spor salonlarında para vererek çalışmak demek değildir. Aynı zamanda evinize pahalı spor aletleri de almanız gerekmiyor. Ancak şunu bilmelisiniz ki karın kasları en hızlı yağ toplayan bölge ancak çalışında da en hızlı yağların eritilmesini sağlayan bölgedir.

Belli bir şekilde karın kasına sahip olmak istiyorsanız yaptığınız egzersizlere aynı zamanda diyetinizi de eklemeniz gerekir. Çünkü diyet karın kaslarınızdan kurtulmanız için önemlidir. Eğer ki diyetinize dikkat etmez iseniz bu kez karın kaslarınızın şekillenmesi öyle sanıldığı kadar kolay olmayacaktır.

Karın kası egzersizi yaparken sizi motive eden şey ise ne kadar kilolu olursanız olun çalışmalara başladığınız da karın kaslarınızın da belirginleşmeye başladığını görebilmenizdir. Bu ciddi anlamda insana psikolojik olarak motive kazandıracak bir durumdur. Eğer ki karın kası yapmaya yeni başlayan bir kişi iseniz o zaman hızlı sonuç almak için protein diyeti gibi amacı kilo verdirirken aynı zamanda da kaslarınızı besleyecek olan diyeti tercih edebilirsiniz.. Dilerseniz evinizde yapabileceğiniz üçgen vücut egzersizleri konusunda size detaylı bir anlatım sunalım.

 YAN KARIN KASLARI

Bu kaslar vücut hatlarınızın güzel görünmesi yani baklava dilimi olarak tabir edilen şeklin tam olarak görülmesi için önemlidir. Eğer ki egzersizleriniz sırasında bunları ihmal ederseniz bu çizgilerin belirgin olmasını sağlayamazsınız. Bu hareketler için ağırlık kullanmanız da gerek yoktur. Örneğin evinizde sol elinizi ensenize koyarak sağ elinizi dizinize kadar indirir ve sonra burada nefes vererek yukarıya kalkarsınız. Bu hareketi sıklıklı ve dönüşümlü olarak tekrarlayın.

MEKİK

Karın kası denildiği zaman mekik hareketini es geçmek kesinlikle olmaz aslında zor gibi gelse de üs karın kaslarının çalıştırılması için önemli ve de şarttır. Lakin mekik çekmeyi beceremeyenler varsa onlar içinde alternatifler her zaman vardır. Mekik çekmenin en önemli kuralı yavaş, yavaş çekmektir ve birçok insan bir an önce mekik sayısını tamamlamak için hızlı, hızlı çekerler bu yanlıştır.

 LEG LİFT 

Alt karın kasları da en az üsler kadar önemlidir bu nedenle bu bölgeyi çalıştırmak istiyorsanız o zaman sırtüstü yattığınız yerde ayaklarınızı yukarı doğru kaldırıp indirmelisiniz. Leg lift egzersizi alt karın kasları için temel bir harekettir. Burada ellerinizi de ensenize koymanız şart değildir. Yan tarafa veya destek almak için kalçanızın altına koyabilirsiniz.

 SOPASIZ TWİST

Bu hareketin özünde belden aşağısının sabitlenmesi yatar. Alt kısım sabitken vücudun üst kısmını sağa ve sola doğru çevirmelisiniz. Bunu tam tersi de yapmanız mümkün. Yani şu şekilde söyleyebilirim üst taraf sabit kalırken alt tarafı çevirebilirsiniz. Yani kısaca bu harekette bir taraf çalışırken diğer tarafın mutlaka sabit olması gerekir.

 PLANK EGZERSİZİ

Bu duruş karın kasları için oldukça önemlidir. Çünkü tüm karın kaslarının aynı anda çalışmasını sağlar. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz mekik çekme hareketini yapamayanlar için alternatif olarak düşünülebilir. Bir çok varyasyonu bulunan plank hareketinin çeşitlerini bu videodan öğrenebilirsiniz.

KARIN KASI İÇİN BESLENME

Beslenme aynı zamanda vücudun inşası anlamına geldiği için önemli olan besinleri tüketmeniz gerekir. Vücut geliştirme sporu ile uğraşan her kes beslenmenin yanı sıra uyku, egzersiz ve beslenme düzenine mutlaka uyması gerekir. Bunlardan herhangi bir tanesinin eksikliği sizde sağlıksız sonuçlara neden olabilecektir.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alman cumhurbaşkanı, tartışmaların ardından Türk kökenli futbolcularla buluştu
Alman cumhurbaşkanı, tartışmaların ardından Türk kökenli futbolcularla buluştu
Türkiye'de reşit olmayan annelerin sayısı on yıl içinde 82 puan düştü
Türkiye'de reşit olmayan annelerin sayısı on yıl içinde 82 puan düştü