Bakanlık, İdlib'de Türk gözlem noktasının sivil görünümlü grupların saldırısına uğradığını söyledi

Savunma Bakanlığı 16 Eylül'de Suriye'nin kuzeydoğusundaki İdlib vilayetindeki gözlem noktasının , bakanlığın Suriye rejimi tarafından yönlendirildiğini belirlediği bazı sivil görünümlü grupların saldırısına uğradığını duyurdu .

Bakanlık, İdlib'de Türk gözlem noktasının sivil görünümlü grupların saldırısına uğradığını söyledi
Bakanlık, İdlib'de Türk gözlem noktasının sivil görünümlü grupların saldırısına uğradığını söyledi Admin
Bu içerik 6410 kez okundu.
 
Esad rejiminin yönettiği bazı sivil görünümlü gruplar, İdlib gerilimi azaltma bölgesindeki 3, 4, 5, 6, 7, 8 ve 9 numaralı gözlem noktalarımıza yaklaştı, 7 numaralı gözlem noktamıza saldırdı ve alınan tedbirlerin ardından dağıldı. , "Bakanlık tweet attı.
 
Olay, Türk ve Rus askeri heyetlerinin İdlib'deki son gelişmeleri görüşmek üzere bir araya geldiği gün geldi. Savunma Bakanlığı 16 Eylül'de Türk ve Rus yetkililerin Ankara'da bir araya gelerek İdlib'deki gelişmeleri ve sahadaki mevcut durumu tartışacağını söyledi.
 
Türk ve Rus yetkililer, Suriye ve Libya'daki gelişmelerle ilgili görüşmeler için ilk olarak 15 Eylül'de Ankara'da Dışişleri Bakanlığı'nda bir araya geldi . Dışişleri Bakanlığı, "Libya ve Suriye konusunda Türk ve Rus ajanslar arası heyetler arasındaki istişareler, 15-16 Eylül tarihlerinde Ankara'da teknik düzeyde devam edecek" dedi. Suriye iç savaşında muhalif tarafları destekleyen
 
Türkiye ve Rusya , yaklaşık bir milyon kişiyi yerinden eden ve iki tarafı da çatışmaya yaklaştıran şiddet olaylarının tırmanmasının ardından 5 Mart'ta kuzeybatı İdlib'deki askeri faaliyetleri durdurma konusunda anlaştı.
 
Ankara ve Moskova, Libya savaşının ana güç aracılarıdır ve kalıcı bir ateşkes ve siyasi çözüm için görüşmeler yapmaktadırlar. Rusya, Halife Hafter'in doğu merkezli güçlerini desteklerken, Türkiye uluslararası alanda tanınan Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (GNA) yardım etti.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere