Azerbaycanlı sporcu Dünya Capoeira Federasyonu Başkanı seçildi - FOTO

Bu günlerde Azerbaycan'ın spor tarihinde ilk kez olarak, Azerbaycan vatandaşının uluslararası spor organizasyonuna rehber seçilmesinin, Dünya Capoeira Federasyonu (WCF) Başkan karargahının Azerbaycan'a aktarılmasına, aynı zamanda Azerbaycan'da Capoeira spor türünün oluşmasını 20 yıldönümü ve "Zafer" uluslararası spor ödülünün sunum törenleri yapıldı.

Azerbaycanlı sporcu Dünya Capoeira Federasyonu Başkanı seçildi - FOTO
Azerbaycanlı sporcu Dünya Capoeira Federasyonu Başkanı seçildi - FOTO Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Guncel-haber.com haber verir ki, muhteşem şekilde düzenlenmiş bu programda birçok devlet yetkilileri, milletvekilleri, olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonları, federasyon yöneticileri ve sanatçılar katıldı.

Tedbir Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Marşının seslenmesi ile başladı.

Tedbiri giriş sözü ile açan Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın (Gin) Spor Şube Müdürü, olimpiyat şampiyonu Ferid Mansurov Bakan Azad Rahimov un tebrikini ve kalp sözlerini konuklara iletti. Tebrikte bildirildi ki, bu olay Azerbaycan'ın spor tarihinde yeni bir sayfadır. Öyle ki, Dünya Capoeira Federasyonu (UKF) Başkanı seçilen Azerbaycan Capoeira Federasyonu Başkanı Taleh Orucov uluslararası spor organizasyonuna rehber seçilmiş ilk Azerbaycan vatandaşı gibi ülkemizin spor tarihine adını yazmıştır.

Daha sonra Brezilyalı misafir - Dünya Capoeira Federasyonu Ustadalar komitesinin Başkanı, baş üstat Paulo Satış Neto konuşmasında söyledi, Azerbaycan Capoeira Federasyonu kapoeyra spor türünün dünyadaki gelişiminde vazgeçilmez rolü vardır. Taleh Orucovun UKF ye başkan seçilmesinin ana nedenlerinden biri de budur.

Taleh Orucov da bir konuşma yaparak sırayla misafirleri selamladı ve ona destek verdiği için öncelikle Sayın Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Gençlik ve Spor Bakanı Azad Rahimov, Gin-in Şube Müdürü Ferid Mansurov ve Gençlik ve Spor Genel İdaresi Başkanı Ragıf Abbasova öz teşekkürünü bildirdi.

Tedbir kapoeyra üzere dünya şampiyonanın ödüllü, Brezilyalı profesör Bailarinonun ve Azerbaycan Capoeira Federasyonu'nun milli takımının kapoeyra gösterisi ile devam etti.

Belirtelim ki, 2018 yılında Capoeira üzere dünya şampiyonası Bakü'de yapılacak. 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pakistan mahkemesi çocuk katili, tecavüzcüyü ölüm cezasına çarptırdı
Pakistan mahkemesi çocuk katili, tecavüzcüyü ölüm cezasına çarptırdı
Türkiye'de yeni açılan kurumsal girişim sayısı 2018'de 50'nin üzerine çıktı
Türkiye'de yeni açılan kurumsal girişim sayısı 2018'de 50'nin üzerine çıktı