Azerbaycanlı sporcu Dünya Capoeira Federasyonu Başkanı seçildi - FOTO

Bu günlerde Azerbaycan'ın spor tarihinde ilk kez olarak, Azerbaycan vatandaşının uluslararası spor organizasyonuna rehber seçilmesinin, Dünya Capoeira Federasyonu (WCF) Başkan karargahının Azerbaycan'a aktarılmasına, aynı zamanda Azerbaycan'da Capoeira spor türünün oluşmasını 20 yıldönümü ve "Zafer" uluslararası spor ödülünün sunum törenleri yapıldı.

Azerbaycanlı sporcu Dünya Capoeira Federasyonu Başkanı seçildi - FOTO
Azerbaycanlı sporcu Dünya Capoeira Federasyonu Başkanı seçildi - FOTO Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Guncel-haber.com haber verir ki, muhteşem şekilde düzenlenmiş bu programda birçok devlet yetkilileri, milletvekilleri, olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonları, federasyon yöneticileri ve sanatçılar katıldı.

Tedbir Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Marşının seslenmesi ile başladı.

Tedbiri giriş sözü ile açan Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın (Gin) Spor Şube Müdürü, olimpiyat şampiyonu Ferid Mansurov Bakan Azad Rahimov un tebrikini ve kalp sözlerini konuklara iletti. Tebrikte bildirildi ki, bu olay Azerbaycan'ın spor tarihinde yeni bir sayfadır. Öyle ki, Dünya Capoeira Federasyonu (UKF) Başkanı seçilen Azerbaycan Capoeira Federasyonu Başkanı Taleh Orucov uluslararası spor organizasyonuna rehber seçilmiş ilk Azerbaycan vatandaşı gibi ülkemizin spor tarihine adını yazmıştır.

Daha sonra Brezilyalı misafir - Dünya Capoeira Federasyonu Ustadalar komitesinin Başkanı, baş üstat Paulo Satış Neto konuşmasında söyledi, Azerbaycan Capoeira Federasyonu kapoeyra spor türünün dünyadaki gelişiminde vazgeçilmez rolü vardır. Taleh Orucovun UKF ye başkan seçilmesinin ana nedenlerinden biri de budur.

Taleh Orucov da bir konuşma yaparak sırayla misafirleri selamladı ve ona destek verdiği için öncelikle Sayın Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Gençlik ve Spor Bakanı Azad Rahimov, Gin-in Şube Müdürü Ferid Mansurov ve Gençlik ve Spor Genel İdaresi Başkanı Ragıf Abbasova öz teşekkürünü bildirdi.

Tedbir kapoeyra üzere dünya şampiyonanın ödüllü, Brezilyalı profesör Bailarinonun ve Azerbaycan Capoeira Federasyonu'nun milli takımının kapoeyra gösterisi ile devam etti.

Belirtelim ki, 2018 yılında Capoeira üzere dünya şampiyonası Bakü'de yapılacak. 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çağla Yılmaz     2017-06-09 Keçiören'in en kaliteli öğretmen kadrosu Uğur Temel Lİsesi'n de diyebilirim.
Hakan06     2017-06-09 Keçiören Uğur Temel Lisesi'nin bu sene öğrencisiydim.Gazi Anadolu Lisesi'nden geçiş yaptım. KeçiörenUğur Temel Lİsesi'nin denemelerine girdikçe çok konu eksiğimin olduğunu gördüm. Öğretmenlerim sağolsun çok yardımcı oldular. Konu eksiğim kalmadı. Hangi sorumu götürsem çözdüler. Yarın LYS var ve ben kendimi hazır hissediyorum. İyi ki varsın Keçiören UĞUR Temel Lİsesi diyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Teknik Çadır: Uber kavşağında
Teknik Çadır: Uber kavşağında
Sekizinci Kieran Read yaralanmadan Yüzbaşı Yeni Zelanda'ya dönecek
Sekizinci Kieran Read yaralanmadan Yüzbaşı Yeni Zelanda'ya dönecek