Aydın Doğan; Kimse güvenlik mücadelemizi hafife alamaz

Türkiye'nin hiçbir ülkesi, ülkenin güvenliğine yönelik tehditleri gidermek için yürüttüğü uluslararası mücadeleyi hafife alamazken, Doğan Grubu Onursal Başkan Aydın Doğan da söyledi.

Aydın Doğan; Kimse güvenlik mücadelemizi hafife alamaz
Aydın Doğan; Kimse güvenlik mücadelemizi hafife alamaz Admin
Bu içerik 314 kez okundu.

 

15 Doğan Medya Grubu Yayın İlkeleri Komitesinin bu yıl düzenlediği ilk toplantısında, Hürriyet Gazetesi ve Hürriyet Daily News gazetesinin de yer aldığı tüm Doğan Holding bağlantılı medya organlarında medya etiğini denetleyen bir kurul.

"Hiç kimse kendini savunma hakkımızı inkar edemez. Teröre karşı mücadele kapsamlı bir yaklaşım ve herkesin işbirliğini gerektiriyor. "Dedi.

Türkiye'nin kritik bir dönemden geçtiğini söyleyerek, " 
ulusal birlik sayesinde bu zor zamanların üstesinden gelebileceğimizi düşünüyor" dedi .

Birkaç cephede teröre karşı savaş

"Ülkemiz terörle 30 yılı aşkın bir süredir mücadele ediyor. Aynı zamanda Kürdistan İşçi Partisi [PKK], Irak İslam Devleti ve Levant [ISIL] ve başarısız darbe olmak üzere birçok terör tehdidi ile mücadele eden dünyada başka hiçbir ülke yok Fethullah Terör Örgütü [FETÖ] tarafından sahnelenen "dedi.

Ayrıca, Suriye Kürdistan Halk Koruma Birimleri (YPG) tarafından Türkiye'ye yönelik güvenlik tehdidine atıfta bulundu.

"18 Şubat'ta Afrik'de Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından YPG'nin tehdidine karşı başlatılan Operasyon Zeytin Şubesi başarıya ulaşmaya devam ediyor. Bu operasyonda sivil kayıplardan kaçınmak için azami özen gösteriliyor "dedi.

Türkiye ile ABD arasındaki mevcut gerginliğin ve iki ülke arasındaki güvenin yeniden tesis edilmesinin gereğinin altını çizdi.

Doğan, "ABD'den çelişkili ifadeler duyduk" dedi. Doğan, İSİL ile mücadelenin başka bir terör örgütü ile olan işbirliğini haklı gösteremeyeceğini söyledi.

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un Türkiye ziyareti, iki müttefik arasındaki güvenin yeniden tesis edilmesine yardımcı olacak.

Eski büyükelçi ve Doğan Holding başkan yardımcısı Volkan Vural'ın düzenlediği komite toplantısında konuşan Doğan Grubu medya organlarının "Türkiye'nin teröre karşı haklı mücadelesini destekleyen bir politika izlediğini" söyledi.

Vural, "Onların kapsamı objektif ama aynı zamanda ülkenin çıkarlarını da savunuyor" dedi.

Toplantıda Aydın Doğan, Bahçeşehir Üniversitesi'nde hukuk fakültesi dekanı olan komitenin en yeni üyesi Ayşe Nuhoğlu'yu da memnuniyetle karşıladı.

"Sayın Nuhoğlu'nun komitemize büyük katkıda bulunacağına ve komitenin yasal derinliğini zenginleştireceğine içtenlikle rıza ederim. Doğan, uzmanlığının medya hukuku da dahil olduğu Prof. Nuhoğlu'ya hoşgeldiniz "dedi.

Toplantıya Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila, Hürriyet Daily News başkanı Murat Yetkin, CNN Türk CEO'su Erdoğan Aktaş, günlük gazetenin yazı işleri müdürü Rıfat Ababay katıldı. Posta, gazeteci Altan Öymen ve Hürriyet'in yayın danışmanı Doğan Hızlan.

Aydın doğan Türkiye PKK FETÖ YPG siyaset medya medya çalışanları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final ikinci maçlarının programı açıklandı
Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final ikinci maçlarının programı açıklandı
Zenit Fenerbahçe maçı saat kaçta hangi kanalda? Fenerbahçe nasıl tur atlar?
Zenit Fenerbahçe maçı saat kaçta hangi kanalda? Fenerbahçe nasıl tur atlar?