Avusturya'nın Hirscher çantaları ünvanını birleştirdi

Austrian ace Marcel Hirscher'in dün Olimpiyat altın için uzun zamandır beklemesi, erkek dağında baskın bir zafer elde etmek için fırtınaya dönüşen parlak bir slalom ürettiğinde sona erdi.

Avusturya'nın Hirscher çantaları ünvanını birleştirdi
Avusturya'nın Hirscher çantaları ünvanını birleştirdi Admin
Bu içerik 182 kez okundu.

 

Alexis Pinturault, Fransa'daki takım arkadaşı Victor Muffat-Jeandet ile açılışta en hızlı 29'uncu sırada finiş yaparak şaşırtıcı bir bronz madalya kazandı. 28 yaşındaki Hirscher, son yıllarda Dünya Kupasında olağanüstü kayakçı oldu, 55 kariyeri şaşırtıcı altı ardışık genel kristal kürenin kayasını kazandı.

Tüm zamanların en iyi kayakçılarından biri olarak dağ tarihine geçmeyi garanti eden Hirscher, dört yıl önce Soçi'den önceki en iyi slalom gümüşünü "şaşırtıcı bir Olimpiyat altınından sonra almıştı" dedi.

Hirscher, Olimpiyat şanını "her gün" düşündüğünü itiraf etti.

"Şimdi bitti ve bu olumlu bir şey!" Dedi.

Yarışmacı madalya umutlarını, birkaç vasat yokuş aşağı antrenman sonrasında birlikte oynadı.

"Bunun kombine edilmesinden beklentimiz yoktu" dedi. "Buraya başlamak için bir karar aldık, çünkü yüksek riskli bir karar verdik, çünkü Norveçli slalom rakibi Henrik Kristoffersen beş günlük eğitim slalomuna zaten sahip oldu. Ya 20.'yi bitirseydim, insanlar bunun doğru karar olup olmadığını soracaktı. "

Bununla birlikte, yokuş aşağı bir rüzgar nedeniyle kısa süren kargaşa olmazdı ve canopy Austrian, Alman Thomas Dressen'in önde giden 1.32 saniyede etkileyici 12. en hızlı bitirmek için kısaltılı çalıştırmadan tam olarak yararlandı.

Hirscher, "İlk 30'da yerim, doğru kararı verdiğimizi gösterdim ... çünkü ilk 30'unuzdaysanız, gerçek bir madalya şansınız var," dedi Hirscher.

Dünya Kupası devresinde bu sezon altı kere kazandığı bir slalomla gelin, Avusturya'nın favori oğlu o kapıdan kalktı ve derhal 45.96 saniyenin en hızlı zamanını teslim etti.

Agresif fakat ölçülü bir kayak parçasıydı ki, Pinturault'dan 0.23 saniye önce 2 dak 06.52 sn, 1.02 saniyede Muffat-Jeandet birleşik bir zaman kazandı.

Hız olayında en hızlı 10. olan ve onun slalomunu Hirscher üzerinden 0.28 saniyede kuran Pinturault, "yokuş aşağı sonra favori oldu" dedi.

"Ancak Marcel sezon başlangıcından beri, özellikle de slalom'da göstermiş oldukları şeyden sonra, yaklaşabilmem benim için çok zordu. 
Aralık ayında Bormio Dünya Kupası birinciliğini kazanan Pinturault "Ben sadece çok mutluyum" dedi. "Bugün benden daha güçlü idi."

Muffat-Jeandet, bir yokuş aşağı inen tepenin üçte büyük bir hata için fiyat ödeyerek, Hirscher'den sadece bir yüz saniye ikinci bir yavaşlama düzenledi.

"Yokuş aşağı çok rahatsız oldum" dedi.

"Fakat gün sonunda çok odaklı kaldım. Ben hep buna inandım. "

1948'de Henri Oreiller (altın) ve James Couttet (bronz) 'dan bu yana Birleşik Fransa'nın ilk gösterisi oldu.

Avusturyalı slalom uzmanı Marco Schwarz, 2006 yılında Torino'da bir araya gelen üçüncü Olimpiyat altın madalyasını isteyen Amerikalı Ted Ligety'nin önünde birincilik alan dördüncü oldu.

Norveç tehdidi iki kez eski dünya şampiyonu Aksel Lund Svindal'ın yokuş aşağı ikinci sırada tamamlanmasına rağmen hayal kırıklığına uğradı.

35 yaşındaki Svindal, slalomda start alan bir oyuncu değildi. Yokuş aşağı inen dördüncü sırada yer alan takım arkadaşı Kjetil Jansrud, sonunda yedinci, temposun 2.15 saniyesi, üçüncü Fransız Thomas Mermillod Blondin'in arkasında bir yer buldu.

En üst sekiz Avustralyalı çifte Vincent Kriechmayr ve itaatkar Olimpiyat yokuşu şampiyonu Matthias Mayer, İtalyan ikili Dominik Paris ve Peter Fill ile birlikte slalom seyrini tamamlayamamışlardı.

hirscher birleştirmek unvan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli’de Kültür ve Sanatın Kalbi Burada Aracak
Denizli’de Kültür ve Sanatın Kalbi Burada Aracak
Moldova'nın aday kadrosu açıklandı
Moldova'nın aday kadrosu açıklandı