Avustralya 19-24 İskoçya: İkinci turda Gregor Townsend'in tarafı kazandı

İskoçya, Sydney'de Avustralya üzerinden muhteşem bir zaferle dünya sıralamasında dördüncü sıraya çıktı.

Avustralya 19-24 İskoçya: İkinci turda Gregor Townsend'in tarafı kazandı
Avustralya 19-24 İskoçya: İkinci turda Gregor Townsend'in tarafı kazandı Admin
Bu içerik 113 kez okundu.

 

Duncan Taylor ve Finn Russell iki kez cevap veren İsrail Folau ile konuklara birinci yarıda gol attılar.

Konuklar, Will Genia'nın yoğun İskoç savunmasında bir boşluk bulduğu zaman öne geçti.

Ancak İskoçya, Hamish Watson tarafından yeni bir teknik direktör Gregor Townsend için iki galibiyet elde etmek için harika bir denemeyle cevap verdi.

Newcastle'daki 2012 başarılarını ve geçen yıl Murrayfield'de bir puan yenilgi kazanarak ve 2015 Dünya Kupasında intikamını takiben, Avustralya topraklarına ikinci kez kazanan İskoç kazandı.

  • İskoçya'ya cesaretten daha fazlası - Barclay
  • Olayın olduğu gibi Avustralya'da İskoçya'nın zaferi

İskoçya'nın fantastik başlangıç ​​noktası, Wallabies katta kaldıktan sonra uzun menzilli Greig Tonks cezasıyla başladı. Son zamanlarda onlara takılıp kalmış olan gol atma makinesi olan Bernard Foley, onu düzeltmek için kolay bir şans kaçırdığında ruh hali bir çentik yükseldi.

Üç saatlik bir kurşun çeyrek saat sonra 10 sayı attığında ruhlar daha da yükseldi. Skor Avustralyalılar için bir felaketti ve İskoçlar için lezzetli bir kaçak avıydı.

Baskı altındaki Genia, daha da fazla baskı altında Taylor tarafından kırbaçlanan karanlık bir pop geçiş yapmaya çalışan Tatafu Polota-Nau'ya taşıdığı tokru bir pas yaptı.

Merkez, denemeye değer bir hediye çaktı ve Russell İskoçya'ya döndüğünde, muhtemelen 10-0 öne geçti.

Duncan Taylor oyunun ilk denemesine dokundu

Taylor oyunun ilk denemesine dokundu

İskoçya defansif hizalanmalarını yanlış yaptığında Avustralya geri döndü; Foley, mesajlara dokunmak için dev bir boşlukla motorlu Folau'ya uzun bir pas attı. Foley'in ekstraları boşluğu daha da azalttı.

Zaten bu ilgi çekici bir oyuntu ve Russell, yalnız kalınca Downfield'ı dörtnala fırlattığında daha da enteresan bir hal aldı, sadece Foley tarafından çıkartılacak ve sonuç olarak Binned olmuş. O uzakta iken, İskoç bir kez daha başka bir devasa Wallaby hatasını bastı.

Bir kertenkele yerini temizlemeye çalışırken, Genia Russell'ın kendisini yırtıp attıklarını anlamadı. Russell tekmeyi engelledi, bir araya gelerek skoru geri aldı. Dönüşümü bir formaliteydi.

Avustralya, Russell'ın asıl yumruklamasından sonra topu eline alıp büyü yapmayı başardı. Ryan Wilson, baskıya uğradı ve ısınmanın ortasında, potansiyel bir deneyimden kurtulmakla birlikte sıkıntılarına kapılmak üzere kendini feda etti. İskoçya'nın ceza sayısı endişe verici bir şekilde yükselerek kendi hatları için tehlike oluşturuyordu.

Sonunda, Foley, saha kenarında bir tekme ile Folau'yı seçince kırdı; tam destek, Tonks'ın üstünde havaya bir mil atarak skora ulaştı. Foley yine basit bir vuruşla kaçırdı.

İskoçya, Wilson'ın binning'inin geri kalanında sayı atmadan ayakta kalabilmek için muazzam bir mücadele verdi. Tezgah göründü ve Ross Ford'a kaydını yaptıran 109'uncu başlık için geldi. Ford, maça girdiği sırada ziyaretçi hattında bir kuşatma yaşandı ve bir süre daha devam etti.

İskoçya bazı şiddetli Avustralya baskısını savuşturdu

İskoçya bazı şiddetli Avustralya baskısını savuşturdu

İskoçya 22'de kalkan Foley bir patlama yaşadı, ancak itildi, Michael Hooper gidip geldi ancak durduruldu, Tevita Kuridrani de gitti ancak durduruldu.

Sürmeyecekti. Genia sonunda gitti, Foley değişti ve Avustralya ilk kez yol gösterdi.

Bu noktada İskoçya'ya çok fazla şans vermezdiniz. Bütün momentum Wallabies'e aitti, bütün maç İskoçya'nın yarısında oynanıyordu. Asılı duruyorlardı, asılı duruyorlardı, asıyorlardı, sonra özgürleşiyorduk.

Watson'un denemesi şaşkınlık, beceri, sakinlik ve öldürücü bitirme gibi bir şeydi. Tonks, Lee Jones ve Taylor yollarını kesmişlerdi ve Taylor, Avustralya'nın son adamını çekip Watson'a attı. Dönüşümle, Russell tarafından zekice çarptı, yastıkları beş puan aldı.

İskoçya Sydney'de büyük bir zaferi kutluyor

İskoçya Sydney'in Allianz Stadyumunda neyin harika bir zafer olduğunu kutladı

Bir epik. Bunu kim düşünmüş olabilirdi. İskoçya tekrar ayağa kaldırıldı. Savunmanın bir kısmı son hendek ve ihtişamlıydı. Artık sistemler hakkında değil, kalpten ibaretti.

Matt Scott bir deneme tasarrufu yapmıştı, Russell da aynı şeyi yaptı. İskoçya kaçtı, hatlarını temizledi ve birkaç saniye içinde trafik yine bir yönde ilerlemeye başladı.

Avustralya 5 dakika kala beş dakika kaldı. Öksürdüler. Onu geri aldılar ve sağa, sola, sağa ve sola saldırdılar, İskoçya onlarla hep birlikte kalıyordu. İskoç savunma ölçeği muazzam bir anıtsal çaba idi.

Wallabies'in son bir şansı vardı. İskoçya, Allianz Stadyumu patlak verdiğinde çöktü. Dokundu ve guruldular. Foley gitti, sonra Kuridrani, sonra Hooper. Bu sefer değil, asla geçemeyeceksin. Foley'nin çizmelerini süpürmek yok, geç kalp kırıcı yok. Bu İskoç günüydü. Ve ne gün.

Avustralya: İsrail Folau; Dane Haylett-Petty, Tevita Kuridrani, Karmichael Hunt, Eto Nabuli; Bernard Foley, Will Genia; Tom Robertson, Tatafu Polota-Nau, Allan Alaalatoa; Sam Carter, Adam Coleman; Ned Hanigan, Michael Hooper (kapt), Scott Higginbotham.

Yedekler: Stephen Moore, Scott Sio, Sekope Kepu, Rory Arnold, Richard Hardwick, Joe Powell, Quade Cooper, Reece Hodge.

İskoçya: Greig Tonks; Lee Jones, Alex Dunbar, Duncan Taylor, Rory Hughes; Finn Russell, Ali Price; Gordon Reid, Fraser Brown, Zander Fagerson; Ben Toolis, Jonny Grey; John Barclay (kapt), Hamish Watson, Ryan Wilson.

Değiştirmeler: Ross Ford, Allan Dell, WP Nel, Tim Swinson, Josh Strauss, Henry Pyrgos, Ruaridh Jackson, Matt Scott.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İbrahim Tatlıses'in Annesi Vefat Etti
İbrahim Tatlıses'in Annesi Vefat Etti
A Haberden Prof. Dr. Mark Thomas Açıklaması
A Haberden Prof. Dr. Mark Thomas Açıklaması