Avukatlık İşlemleri

Ülkemizde tüm hukuksal davalara aslında tekil olarak avukatlar bakmaktadır. Fakat toplu olarak bazı avukatlık bürolarında bir çok kategoride avukatlık hizmeti verilmektedir.

Avukatlık İşlemleri
Avukatlık İşlemleri zgtanitim
Bu içerik 341 kez okundu.

Ülkemizde tüm hukuksal davalara aslında tekil olarak avukatlar bakmaktadır. Fakat toplu olarak bazı avukatlık bürolarında bir çok kategoride avukatlık hizmeti verilmektedir. Avukatlık hizmetlerine son zamanlarda en çok başvurulmasının nedeni boşanma işlemleri için boşanma avukatı izmir olarak bilinmektedir. Boşanma avukatları her iki tarafın anlaşmalı olarak boşanmalarına da bakmaktadır. Anlaşma olmaksızın bir tarafın boşanmak isteyerek diğer tarafın boşanmak istememesi davalarına da bakmaktadır. Boşanma davalarından sonra başlayan velayet davaları da farklı bir kategoride bakılan davalardır. Bu her iki tarafında istediği çocuk veya çocukları paylaşımı için yapılmaktadır. Ceza avukatı olarak çalışan avukatlar kazalara, cinayetlere ve bir çok buna benzer davalara bakmaktadırlar. Ceza avukatlarının yanı sıra bu sistem için çalışmakta olan bir çok ağır ceza avukatı güncel olarak ülkemizde hizmet vermektedir. Ağır ceza avukatlarının bir çoğu bürolara bağlı olarak çalışırken bir kısmı ise tekil olarak kendi bürolarında çalışmaktadır.

Avukatlık ücretleri genellikle müvekkil ile avukat arasında belirlenir. Fakat bu avukat ile müvekkil arasında belirlenen avukatlık ücretleri genellikle sadece kendi bürosunda hizmet veren avukatlar içindir. Toplu bir avukatlık bürosunda çalışan bir avukat için fiyat hususunda kendi kendisine karar vermek mümkün değildir. Büro idaresi tarafından konulmakta olan fiyatlar her zaman müvekkillere verilerek idari hizmet ücretleri bu şekilde hesaplanmaktadır. Uzman bir avukata başvuru yapabilmek için kişinin seçimini avukatlık hakkında iyi bir şekilde yapması gerekmektedir. Resmi bir görev olduğu için esnek davranmaya hukuki konularda kimsenin bir payı yoktur. Bu nedenden dolayı tüm müvekkiller avukatlarını en iyi yönde tam da kategorilerine uygun olarak seçmeleri gerekmektedir. genel olarak bakıldığında en ağır çalışan avukat türü ceza avukatlarıdır. Bu kategorideki avukatlar genellikle yaralama, öldürme, rüşvet, dolandırıcılık, hırsızlık, uyuşturucu davaları, gibi bir takım çok da güncel olmayan davalara bakmaktadırlar. Bu davalar içinde seçim her zaman avukat tarafına kalmaktadır. İsteyen avukatlar cezalı yani suçu işlemiş kişileri de savunurlar. Savunmak istemediklerinde bunu baroya bildirerek suçlu kişiyi savunmama hakkını kullanarak bu savunma sistemini saf dışı bırakabilirler.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Netaş'tan Nihat Özdemir'e ziyaret
Netaş'tan Nihat Özdemir'e ziyaret
1 milyonluk soru ne zaman yayınlanacak?
1 milyonluk soru ne zaman yayınlanacak?