Avukatın Sahip Olması Gereken Özellikler

Avukatın Sahip Olması Gereken Özellikler
Avukatın Sahip Olması Gereken Özellikler Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Avukat belirli özelliklere sahip kişilerin okulda aldıkları eğitim sonucunda elde ettikleri meslektir. Avukatlar sözel yeteneğe sahip olmalı ve hukuki ilkelere hâkim olup olaylar üzerinde ilişki kurabilmelidir. Karşısında ki kişileri anlayabilmeli ve çok güzel bir konuşma yeteneğine sahip olmalıdır. Yoğun bir iş yaşantısına sahip olup araştırma yeteneği olan bir yapıya sahip olmalıdır. Eskişehir avukatların yoğun olduğu bir merkezdir. Avukatların görev yaptığı mekânlar içerisinde adliyeler ve bürolar yer almaktadır. Avukatların sahip olduğu malzemeler arasında daktilo, bilgisayar, cübbe, anayasa, tüzük, yönetmelik, yasa kararları gibi malzemeler yer almaktadır. Avukat bireyin davasını takip ettiği gibi icra takibi de yapar. Yeni çıkan kanunları ve yasaları takip eder.

Boşanma Avukatının Karşılaştığı Durumlar

Boşanmaların çok fazla yaşandığı Eskişehir ili de anlaşamayan birçok çiftin bulunduğu bir yerdir. Anlaşamayan çiftler birlikteliklerini sona erdirmek için avukatlara başvurmaktadır. Eskişehir boşanma avukatı her birey için farklı değerlendirme de bulunmaktadır. Çiftlerin boşanma nedenleri birbirinden ayrı olabilir. Bir çift kavga yüzünden boşanma kararı alırken başka bir çift karşılıklı birbirlerini anlayamamadan dolayı boşanma kararı alabilirler. O yüzden avukatlar her ayrı dava için ayrı bir çalışma geliştirmeli ve ayrı ayrı sonuçlara ulaşmalıdır. Boşanmaların fazla olması son yıllarda yapılan evliliklerin çok verimli olmadığını göstermektedir. Avukatlara başvuran çiftlerin avukatla paylaştıkları konulardan biri de boşanmanın anlaşmazlıkların çözümü olarak görünüyor olmasıdır. Boşanma avukatı çok zahmetli bir meslektir.

İcradan Sorumlu Avukat

İcra avukatı haciz edilmesi gereken ev ya da iş yerine haciz memuru ile birlikte giderek hacize uğramış bireye hukuki anlamda açıklamalarda bulunan kişidir. Yaptığı işlemlerden biri de sözleşme hazırlamak ya da haciz işlemini gerçekleştirmektir. Yaptığı sözleşmenin içeriğini ise bireyin borçlarını ödemesi için belirli bir süre tanıyarak haciz işlemini durdurmayı sağlamak bireyin eşyalarını haczetmesini engellemektir. Tabi ki de bu sözleşmeyi kabul etmek ya da etmemek bireye bağlıdır. Eskişehir icra avukatı da yaptığı işlemlerde bu işlemleri gerçekleştirmektedir. İcra işlemini gerçekleştirmek için avukatlar zor koşullarda çalışmaktadır. Sonuçta bir bireyin evine gidip tüm eşyalarına el koymak zor olsa gerek.  Yinede icra avukatı duygularını işine karıştırmaz. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çağla Yılmaz     2017-06-09 Keçiören'in en kaliteli öğretmen kadrosu Uğur Temel Lİsesi'n de diyebilirim.
Hakan06     2017-06-09 Keçiören Uğur Temel Lisesi'nin bu sene öğrencisiydim.Gazi Anadolu Lisesi'nden geçiş yaptım. KeçiörenUğur Temel Lİsesi'nin denemelerine girdikçe çok konu eksiğimin olduğunu gördüm. Öğretmenlerim sağolsun çok yardımcı oldular. Konu eksiğim kalmadı. Hangi sorumu götürsem çözdüler. Yarın LYS var ve ben kendimi hazır hissediyorum. İyi ki varsın Keçiören UĞUR Temel Lİsesi diyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Teknik Çadır: Uber kavşağında
Teknik Çadır: Uber kavşağında
Sekizinci Kieran Read yaralanmadan Yüzbaşı Yeni Zelanda'ya dönecek
Sekizinci Kieran Read yaralanmadan Yüzbaşı Yeni Zelanda'ya dönecek