Avrupa'da kan donduran İslam düşmanlığı

Belçikalı müslüman düşmanı bir kadın, kan bağışı kampanyasına ilişkin sosyal medya paylaşımında "Kan vermek istiyorum ama Müslümanlara değil. Bunu garanti edebilir misiniz?" diye yazdı

Avrupa'da kan donduran İslam düşmanlığı
Avrupa'da kan donduran İslam düşmanlığı Admin
Bu içerik 192 kez okundu.
İslam düşmanı Avrupalı bir kadın, sosyal medya hesabında Müslümanlara verilmemesi şartıyla kan bağışında bulunacağını belirtti.
 
Belçika'da Kızılhaç, değişik kanallar yoluyla kan verme kampanyası başlattı. Anvers kenti Kızılhaçı da Twitter hesabından hangi kan grubundakilerin kimlere kan verebileceği yönünde bir tablo yayımladı. "Kime kan verebilirsiniz?" başlığı altındaki grafikte sadece, kan grupları arasındaki geçişler belirtildi.
 
Ancak ırkçı Marion Dekker, Twitter hesabından "Kan vermek istiyorum ama Müslümanlara değil. Bunu garanti edebilir misiniz?" diye yazdı.
 
Bu ifade üzerine çok sayıdaki kullanıcı, kadına tepki gösterdi. Bir kullanıcı, "Kan vermek istiyorum ama ırkçılara değil. Bunu garanti edebilir misiniz?" diye yazarken, başka biri de "Müslümanım ve kan veriyorum. Kanım ihtiyacı olan herkes için. Kızılhaç bir ayrım yapmıyor. Kusura bakma" cevabını verdi.
 
Tepkilerin ardından yazdığını silmek zorunda kalan Dekker'in Türkiye aleyhine de paylaşımlarda bulunması dikkati çekti.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kış Spor Okullarına rekor katılım
Kış Spor Okullarına rekor katılım
Denizli Büyükşehir'den gerçeği aratmayan tatbikat
Denizli Büyükşehir'den gerçeği aratmayan tatbikat