Atina'da Yaşayan Mültecilerin Sayısı Yükselişteki

2500'den fazla mülteci ve göçmenlerin yaşıyoruz çömelme anarşistler ve sözde dayanışma grupları tarafından işgal Atina, Kathimerini diyor.

Atina'da Yaşayan Mültecilerin Sayısı Yükselişteki
Atina'da Yaşayan Mültecilerin Sayısı Yükselişteki Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Gazete haberine göre, işgal altındaki binanın sahipleri polise ve Atina Belediyesine başvurdu ancak boşuna. Aynı zamanda, sahiplerine, mülklerini bile kullanmadan, yüksek fatura ve tek emlak vergisi (ENFIA) ödemeleri isteniyor.

Atina'nın merkezindeki eski otel City Plaza'nın sahibi - bir yıldan uzun süredir işgal edilmiş ve 250 ila 400 mülteci ve göç alana ev sahipliği yapan - karakteristik olarak 81.500 avroluk bir su faturası gönderildi. Yetkililer, mülkiyetinin işgali yasadışı olmasına rağmen hassas bir siyasi mesele olduğu için bu konuda bir şey yapamayacağını açıkladı.

Atina Belediye Başkanı Yorgo Kaminis , Kathimerini'ye verdiği demeçte, belediyenin 2.500 ila 3.000 mültecinin ve göçmenlerin boktan yerlerde tutulduğunu tahmin ettiği bildirildi. İşgal altındaki binaların sakinleri, göçmenler ve mülteciler için geçerli olan yasal çerçevenin dışında olup işlenememektedir. Aynı zamanda squat'taki hijyen ve güvenlik koşulları yetkili makamlar tarafından kontrol edilemez.

Yunanistan Kızıl Haç'a ait olan ve AB tarafından finanse edilen refakatsiz mülteci çocukların ev sahipliği için kullanılan bir binanın olması durumunda polis, gecekonduları tahliye edeceklerini, ancak daha önce mültecilere ev sahipliği yapmaya hazır bir yer olmadığını açıklamıştı. Orada kim yaşıyor

Göçmenler tarafından işgal edilen ve uygun bir mülteci barındırma tesisi haline getirilmek üzere tahliye edilen benzer bir başka Kızıl Haç binası örneğinde, binanın kırbaçlı olduğu tespit edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çağla Yılmaz     2017-06-09 Keçiören'in en kaliteli öğretmen kadrosu Uğur Temel Lİsesi'n de diyebilirim.
Hakan06     2017-06-09 Keçiören Uğur Temel Lisesi'nin bu sene öğrencisiydim.Gazi Anadolu Lisesi'nden geçiş yaptım. KeçiörenUğur Temel Lİsesi'nin denemelerine girdikçe çok konu eksiğimin olduğunu gördüm. Öğretmenlerim sağolsun çok yardımcı oldular. Konu eksiğim kalmadı. Hangi sorumu götürsem çözdüler. Yarın LYS var ve ben kendimi hazır hissediyorum. İyi ki varsın Keçiören UĞUR Temel Lİsesi diyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Teknik Çadır: Uber kavşağında
Teknik Çadır: Uber kavşağında
Sekizinci Kieran Read yaralanmadan Yüzbaşı Yeni Zelanda'ya dönecek
Sekizinci Kieran Read yaralanmadan Yüzbaşı Yeni Zelanda'ya dönecek