Atina'da yaralanmalar ve tutuklamalar devam ediyor

Atina'da yaralanmalar ve tutuklamalar devam ediyor

Cuma günü erken saatlerde Atina şehir merkezindeki gece gündüz anarşistlerin çatışmalarda iki isyan memuru ve en az bir gösterici yaralandı.

Atina'da yaralanmalar ve tutuklamalar devam ediyor
Atina'da yaralanmalar ve tutuklamalar devam ediyor Admin
Bu içerik 540 kez okundu.

Perşembe günü yapılan yürüyüşler sırasında gençlerin öldürülmesini anımsatan şaşkınlık Alexis Grigoropoulos, polis memuru tarafından vurulduğu 15 yaşındaki Exarchia şehir merkezindeki olay yerinde toplandıktan sonra, gün geçtikten sonra kontrolün dışına çıktı. 6 Aralık 2010'da.

Kendine özgü anarşistler, Atina Polytechnic'in tarihi kampüsünde kendilerini barikat altına aldılar; buradan bölgeye gönderilen isyan takımlarına saldırılar düzenlediler. Ev yapımı ateşli silahlar ve kayalar ile memurlar. Polis göz yaşartıcı gaz ve su topları ile cevap verdi.

İki polis memuru hastaneye kaldırıldı; bir tanesi elindeki bir parıltıdan ve diğer yandan da bacağının yaralanmasından dolayı acı çektikten sonra üçüncü bir kişi de isyancılardan biri olduğuna inanılırken, bazı medya habercilikleriyle hastaneye kaldırıldı. dördüncü onaylanmamış bir yaralanma.

Yetkililer 66 kişiyi tutukladı ve gece boyunca 13 şüpheliyi tutukladı ve raporlar bazılarının küçükler olduğunu gösterdi.

Bu arada Yunan Polisi (ELAS), Atina Polytechnic dışındaki savaş meydanından Twitter'da yayınlanan ve bir polis memuruyla yüzünde kelepçeli bir şüpheli bulunduğunu gösteren bir video inceliyor.

Şiddet ayrıca Perşembe günü kuzey liman şehri Selanik'teki Alexis Grigoropoulos'un anısına bir protesto gösterisine katıldı ve protestocular Aristo Üniversitesinin Felsefe Bölümü'nün gerekçesiyle protestoculara saldırdı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadın Meclisi’nden 500 kadına sinema keyfi
Kadın Meclisi’nden 500 kadına sinema keyfi
Büyükşehir ile kayak sporuna ilgi artıyor
Büyükşehir ile kayak sporuna ilgi artıyor