Asya'da depremin kurbanlarının sayısı 360 aştı

Asya'da depremin kurbanlarının sayısı 360 aştı
Asya'da depremin kurbanlarının sayısı 360 aştı Admin
Bu içerik 6 kez okundu.
Depremin magnitudası 7,5 puandır. Afganistan'da deprem sırasında ölenlerin sayısı 360 kişiye ulaştı: 90 Afganistan sakini ve 270 den fazla Pakistanlı. Guncel-Haber.Com,  haber verir ki, yaralanan Pakistan sakinlerinin sayısı iki binden fazladır, bu konuda Pakistan "Nation" gazetesi yazdı. İngiltere'de ziyarette bulunan Pakistan Başbakanı Navaz Şerif'in facianın sonuçlarının giderilmesi, özellikle de zererçekenlerin kurtulmak edilmesinin düzenlenmesi için acil şekilde ülkesine döndüğü konusunda bilgi yayıldı. Belirtelim ki, oktyabrın 26-da Afganistan saati ile 13: 39-da deprem. Avrupa-Akdeniz seysmoloji merkezin bilgisine göre, doğal felaketin merkezi kabul 259 km kuzey-doğuda Gindukuş dağlarında 190 km derinlikte olup. Güçlü tekanlar Güney ve Orta Asya ülkelerinde, özellikle de Hindistan ve Tacikistan'da fark edildi. 27.10.2015 Asya'da meydana gelen deprem sonucunda ölenlerin sayısı 263 e ulaştı. Guncel-Haber.Com  dış KİV-e istinaden haber verir ki, Pakistan yönetimi ülkede ölenlerin sayısının 228 e ulaştığı konusunda bilgi yayıp. Binden fazla insan yaralandı aldı. Afganistan'da ölenlerin sayısının 33, yaralananların ise 200 olduğu bildirildi. Belirtelim ki, 7,5 büyüklüğünde depremin merkez üssü Afganistan'ın Úöğì kentinden 45 km güneybatısında, 212,5 km derinlikte yerleşmiş. Yeraltı tekanlar Pakistan, Hindistan, Kırgızistan, Tacikistan, Azerbaycan ve Kazakistan'da da hissedildi. 19:18 Asya'da meydana gelen deprem sonucunda son bilgiye göre, 180 kişi öldü. Guncel-Haber.Com, haber verir ki, bu konuda Associated Press yayıp. Pakistan yönetimi ülkede ölenlerin sayısının 145 e ulaştığı konusunda bilgi yayıp. Belirtildiği gibi sadece Hayber-Pahtunhva eyaletinde 121 kişi öldü. ABD jeolojik servisinin verdiği bilgiye göre, depremin magnitudası 7,5 büyüklüğünde olup. Daha önce Afganistan ve Pakistan'da deprem sonucu ölü sayısının 100'ün üzerinde olduğu konusunda bilgi yayılmıştı. 17:15 Depremden sonra oluşan yoğunlukta 12 kız öldü. Guncel-Haber.Com haber verir ki, Reuters-in malumatına göre, onlar okul binasını terk etmek istediler. Medya doğal afet sonucunda çok sayıda helak olanlar ve yaralıların olması konusunda bilgi yayıblar. "Biz artık 50 yaralı kabul ettik, bize daima yeni yaralanmalar alanları getirirler. Onlar bina uçması sonucu çok sayıda yara almışlar ", - acente Pakistan'da Pişever Hastanesinin temsilcisinin sözlerinden alıntı yol. Çoğu ölüm ve yaralanmaları neden işte yapıların devrilmesi olup. Pakistan'ın Davn gazetesinin bilgisine göre, Afganistan'da ve Pakistan'da depremin kurbanı 52 kişi oldu. Yayın episentrin kabul 254 kilometre kuzey-doğuda Gindukuş dağlarında olması konusunda bilgi yayıp.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Yanılmaz’dan Oda Başkanlarına Hayırlı Olsun Ziyaretleri
Başkan Yanılmaz’dan Oda Başkanlarına Hayırlı Olsun Ziyaretleri
Kürsübaşı Günü her hafta perşembe günü gerçekleştirilecek
Kürsübaşı Günü her hafta perşembe günü gerçekleştirilecek
beylikdüzü escort