Asya, Güney Amerika'dan Turist Sayısının Artırılması

Son birkaç yılda Yunanistan, gelişmekte olan ekonomilerden artan sayıda turisti çekiyor. Turizm endüstrisi yetkilileri, Brezilya, Koreli, Filipinli, Hintli ve Meksikalı ziyaretçilerin Avrupalı ​​turistlerden daha fazla para harcadığını iddia ediyor.

Asya, Güney Amerika'dan Turist Sayısının Artırılması
Asya, Güney Amerika'dan Turist Sayısının Artırılması Admin
Bu içerik 752 kez okundu.

 

Santorini Belediye Başkanı Anastasios-Nikolaos Zorzos, son birkaç yılda adanın yıl boyunca Asya'dan gelen ziyaretçilerin dikkatini çektiğini söyledi. Adanın bu kış yaklaşık 20.000 Asyalı turist alması bekleniyor. Çinliler dışında, Kore'den gelen turist sayısı da artıyor. Santorini'de 22 - 25 Temmuz tarihleri ​​arasında kısmen Koreli bir film çekilirken, Santorini'de de çekilen “Beijing Love Story” filmi 14 Şubat'ta Çin'de yayınlandı.

Yunanistan'ın başkenti Güney Amerika'dan gelen ziyaretçiler arasında özellikle popüler görünüyor. Brezilyalılar ve Meksikalılar kruvaziyer gezileri sırasında Atina'da durur ve üç geceye kadar kalırlar. Hediyelik eşyaların yanı sıra yiyecek ve içeceklere önemli miktarda harcama yaptıkları tahmin ediliyor. Brezilyalılar ve Meksikalılar ayrıca Mycenae, Epidaurus ve Olympia gibi tarihi anıtlar için özel bir tercih göstermektedir .

Gelişmekte olan ekonomilerden ve özellikle Asya'dan gelen ziyaretçilerin ilgisini çekmek, dünyadaki pek çok ülke için bir hedef ve Yunanistan'ın iyi durumda olduğu anlaşılıyor. Tripadvisor ve Boston Consulting tarafından gerçekleştirilen “Gelecek Milyar Asya Yolcularını Kazanma - Çin ile Başlayan” adlı bir araştırmaya göre, 2030'a kadar küresel turizm trafiğindeki artışın% 50'sinden fazlası Asya-Pasifik bölgesinden gelecek. O zamana kadar bir milyar insanın yıllık 15.000 dolardan fazla kazanacağı tahmin ediliyor ve büyük çoğunluğunun Çin, Hindistan, Endonezya, Japonya ve Güney Kore'den gelmesi bekleniyor.

Çin'in araya girme döneminde 1,7 milyar seyahat yapması, harcamalarının ise 1,8 trilyon dolar olması bekleniyor. Başta Avrupalı ​​olmak üzere düşük sezon aylarında Şubat, Mayıs ve Ekim aylarında seyahat etmeyi tercih ederler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
U17 Milli Takımı'nda ilk hedef Elit Tur'a katılmak
U17 Milli Takımı'nda ilk hedef Elit Tur'a katılmak
Ziraat Türkiye Kupası 4. Tur programı açıklandı
Ziraat Türkiye Kupası 4. Tur programı açıklandı