Asgari Ücret 2017 Zammında Görüşmeler devam ediyor

Asgari Ücret 2017 Zammında Görüşmeler devam ediyor

Asgari ücret konusundaki son aşamaya gelindi. Yeni yıla çok az bir zaman kala açıklanması beklenen asgari ücret konusundaki çalışmalar tamamlanmak üzere. 2017 yılı Asgari ücret konusunda üçüncü defa toplanan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, nihai toplantısını 29 Aralık 2016 tarihinde yapacak.

Asgari Ücret 2017 Zammında Görüşmeler devam ediyor
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Milyonlarca çalışanın heyecanlı bekleyişi bu hafta sona eriyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda sona geliniyor. Komisyon dördüncü ve son görüşmesini 29 Aralık Perşembe günü gerçekleştirecek. Toplantı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ev sahipliğinde yapılacak.

2017 yılına dair asgari ücret in belirlenmesi konusundaki çalışmalarda sona geliniyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından gerçekleştirilen görüşmelerin üç tanesi tamamlanmış oldu. Dördüncü ve son komisyon toplantısı ise 29 Aralık 2016 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ev sahipliğinde gerçekleşecek. Yılbaşı öncesinde açıklanması beklenen asgari ücret görüşmelerinde tarafların uzlaşı sağlaması bekleniyor.

BİRÇOK KONU KOMİSYON MASASINDA

 

Asgari ücret zammı konusunda üç defa toplanan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, birçok konuyu masaya yatırdı. Asgari ücretlilerden yapılan kesintiler, çalışan işçilerin aylık net yaşam maliyeti, vergi kesintisinin yapılmaması gibi birçok öneri masaya geldi. Çalışanların hangi önerilerin üzerinde uzlaşı sağlandığını merak ediyor.

1600 TL ISRARI SÜRÜYOR

Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nda çalışanlar adına bulunan Türk-İş temsilcisi Nazmi Irgat, 1600 TL taleplerinde ısrarcı olduklarını vurgularken, işverenler adına masada yer alan TİSK Yönetim Kurulu Üyesi Metin Demir ise, zam yapılmaması görüşünü savunuyor.

Asgari ücret konusunda beklenen artışın 100 TL ile 150 TL arasında olacağı tahmin ediliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
christiana     2016-09-17 Eğer kişisel bir kredi arıyor, ya da edilir bir banka tarafından kredi reddetti vardı.
Serhat     2016-09-08 Ben servis çağırmak istiyorum fakat servis ücreti ne kadar acaba? Birde sıcak su vermiyor kombi fiyatı ne tutar fiyat vere biliyor musunuz? Kolay gelsin.
ucuzcafemobilyalari     2016-09-07 Cafe mobilyalarında uygun fiyatlı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Recep İvedik 5'in fragmanı yayınlandı (Recep İvedik fragman izle)
Recep İvedik 5'in fragmanı yayınlandı (Recep İvedik fragman izle)
"AzeriLight" ın fiyatında indirime gidildi