Asfalt santrali yapımı

Asfalt santrali yapımı

Yol yapımlarında kullanılan asfaltlar, belirli bir üretin santrali sayesinde ortaya çıkarlar. Asfalt santrali yapımı, her ihtiyaca cevap verebilecek şekilde düzenlenir.

Asfalt santrali yapımı
Asfalt santrali yapımı ahmet
Bu içerik 2013 kez okundu.

Yol yapımlarında kullanılan asfaltlar, belirli bir üretin santrali sayesinde ortaya çıkarlar. Asfalt santrali yapımı, her ihtiyaca cevap verebilecek şekilde düzenlenir. Bu yüzden, çeşitli santral modelleri vardır. Peki, bu modeller nelerdir? Sabit (Batch) Asfalt Plent ne işe yarar? Mobil Asfalt Plenti nerelerde kullanılır? Kontinü (Sürekli) Tip Asfalt Plentleri ne tür üretim yapar? Sorularınıza yanıt olacak yazımızı okumaya devam ediniz.

Sabit (Batch) Asfalt Plent

Bir Asfalt santrali yapımı, ihtiyaca uygun olarak gerçekleşir. İlk modelimiz olan sabit santraller, büyük ve uzun süreli projeler için tasarlanır ve kullanılırlar. Kısa süreli işler ve dar alanlar için uygun olmayan Sabit (Batch) Asfalt Plent tipi santraller, taşınması zor yapılardır. Bu yüzen lojistik maliyetleri de yüksektir. Tek seferde verdikleri yüksek miktar ve kalitedeki asfalt ile otoyol çalışmaları gibi büyük projelerde en iyi işlevselliği gösterirler.

Mobil Asfalt Plenti

Bir diğer modelimiz olan mobil santraller, kısa süreli işler ve dar alanların yapımı için kullanılırlar. Asfalt santrali yapımı için önemli olan işlevsellik, bu tarz modellerde sonuna kadar kullanılmıştır. Taşınmaları çok kolaydır ve lojistik maliyetleri çok düşük seviyelerdedir. Belediye ve şehir mühendisleri tarafından dar sokaklar ve acil durum müdahalelerinde kullanılan Mobil Asfalt Plenti tipi modeller, uzun soluklu işlerde ve çok fazla asfalta ihtiyaç duyulan yerlerde işlevselliklerini kaybederler. Bu yüzden doğru amaca uygun santrali kullanmak çok önemlidir.

Kontinü (Sürekli) Tip Asfalt Plentleri

Bir diğer modelimiz olan sürekli asfalt santralleri, tek seferde pek çok farklı projeye hizmet edebilmeleri amacı ile tasarlanmışlardır. Bu yüzden bu tarz Asfalt santrali yapımı yalnızca, çok büyük işler için uygundur. Taşınmaları çok zor ve çok maliyetli olan Kontinü (Sürekli) Tip Asfalt Plentleri tipi santraller, kısa süreli işler ve dar alanlarda kurulumlar için uygun değillerdir. Belediye ve şehir mühendislerinin yüksek kalitede ürün alabilmek için seçtikleri bu modeller, üstün esnekliğe sahip asfalt üretirler. Üzerlerinde bulunan çift mikser sayesinde santralin dışındaki haznede sürekli karışıma devam ederler ve çok yüksek miktarda üretim yaparlar.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere