Arakanlılar hiç olmadığı kadar acı içinde

Zalim Budistler Arakanlılara akıl almaz boyutlarda zulmediyor. Arakanlı Müslümanlar ise Müslümanların sessizliği arasında uzanacak bir yardım bekliyor.

Arakanlılar hiç olmadığı kadar acı içinde
Arakanlılar hiç olmadığı kadar acı içinde Admin
Bu içerik 0 kez okundu.
Myanmar hükümetinin Arakanlıları yok sayan politikaları, Budist çetelerin saldırıları, Müslümanların yok edilmesi amacını taşıyor.
 
18. yüzyıldan bu yana söz konusu bölgede zulümlere maruz kalan Arakanlı Müslümanlar, zalim Budistler tarafından insan yerine dahi konulmuyor. Budist saldırıları Haziran 2012’den itibaren devam ederken o tarihten bu yana binlerce Müslüman şehit edildi.
 

YAŞANANLAR AKIL ALMAZ BOYUTLARA ULAŞTI

Myanmar’da vatandaş sayılmayan, kendilerine kimlik dahi verilmeyen Müslümanlara yönelik zulüm tüm hızıyla devam ederken, Arakanlı Müslümanlara yönelik Budistlerin saldırıları kan dondurucu seviyeye gelmiş durumda.
 
Budist zalimlerin insanlık dışı zulümleri karşısında Arakanlı Müslümanlar büyük acı yaşıyor. İslam dünyasının yaşanan olayalara ilişkin tepkisiz tavrı yaşanılan acıları ikiye katlıyor. Müslüman nüfusun yaşadığı köylere hava saldırısında bulunan Budist zalimler, Arakanlıların yaşadıkları evleri ateşe veriyor. Zalimlerce evleri ateşe verilen Müslümanlar, saldırılar sonucunda yaşadıkları bölgeyi terk etmek zorunda kalıyor. Saldırılardan kaçamayan Arakanlılar ise şehit oluyor.
 

"MÜSLÜMANLARA EV VERMEYİN, KADINLARINA TECAVÜZ EDİN"

Zalim Budistlerin saldırılarından kurtulmayı başaran Arakanlıların farklı bölgelere gitmesi ihtimaline karşı da Myanmar hükümeti temel insan haklarını da hiçe sayıyor. Bölgede Arakanlı Müslümanlara hayat hakkı tanımayan zalimler; "Hiçbir şekilde Müslümanlara kiralık ev verilmeyecek. Onlarla ticaret yapılmayacak. Ayrıca hiçbir Budist, kızlarının Müslümanlarla evlenmesine izin vermeyecek. Hatta fırsat bulunması halinde Müslümanların kadınlarına tecavüz edilecek" açıklamasında bulundu.
 
 

YAPILAN İŞKENCELER AKIL ALMAZ BOYUTLARDA

Zalim Budistler, Arakanlı Müslümanların evlerini bombalamanın yanı sıra yakaladıkları Müslümanlara son derece zalimane işkencelerde bulunuyor. Yakaladıkları Müslümanları çırılçıplak soyan Budistler, sopalarla Müslümanların vücüdunu kan revan bir hale getiriyor. 
 

CAMİLERE DE SALDIRIYOR

Müslümanların yaşadıkları evlerin yanı sıra ibadethanelere de saldırılarda bulunan Budist zalimler, bölgede kullanılabilir cami bırakmadı. Camileri ateşe veren zalimlerin saldırıları sonucu birçok cami küle döndü.
 

"SESİNİZİ DUYURAMAZSINIZ"

Budist zalimler tüm haydutluklarına karşın diğer Müslüman ülkelerin Arakan'daki Müslüman kıyımına ses çıkarmasından endişe duyuyor. Yaşananların Müslümanların ve dış dünyanın gündemine girmesini istemeyen Budistler, Arakanlıların görüntü alabilecekleri her şeye el koyup evlerinde aramalar yapıyor delici ve kesici ne kadar alet varsa hepsini topluyor. Kısacası; Budist zalimler daha rahat bir şekilde Müslüman katliamı yapabilmek adına Arakanlı Müslümanlarla dış dünya arasındaki bağlantıyı koparıyor.
 

ELLE TUTULUR TEPKİ MALEZYA VE BANGLADEŞ'TEN

Arakan'da yaşanan zulümlere karşı İslam ülkeleri sessiz kalırken elle tutulur tek tepki Malezya ve Bangladeş'ten geldi. Arakan'daki zulme karşı sokağa inen Bangladeş ve Malezya halkı İslam ülkelerini ses vermeye çağırdı.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kıbrıs, İsrail ve Yunanistan daha derin askeri bağlar vaat ediyor
Kıbrıs, İsrail ve Yunanistan daha derin askeri bağlar vaat ediyor
Yunanistan'ın borçlarını azaltmasıyla İtalyan bonoları geri adım attı
Yunanistan'ın borçlarını azaltmasıyla İtalyan bonoları geri adım attı