Apple'ın iPhone kilidini İsrailliler mi kırdı?

Apple'ın iPhone kilidini İsrailliler mi kırdı?
Apple'ın iPhone kilidini İsrailliler mi kırdı? Admin
Bu içerik 23 kez okundu.

Apple FBI savaşında dengeler FBI'dan yana değişti ve şimdi Apple'ın bundan sonraki adımı merak ediliyor. FBI'ın San Bernardino katliamının faillerinden olan teröriste ait iPhone kilidini kırmak için İsrailli bir firmadan yardım aldığı iddia edildi.

Federal yetkililer, Apple'ın yardım etmeye yanaşmadığı San Bernardino tetikçisi Syed Rizwan Farook'a ait iphone'nun kilidini açmak konusunda kimden yardım aldığını bir sır gibi saklıyordu.

İlginizi çekebilir>>>FBI iPhone kilidini açmanın yolunu buldu

FBI Los Angeles saha ofisinin müdür yardımcısı, David Bowdich, salı günü yapılan bir röportajda ajansın Washington karargahında Apple ve FBI dışında bir üçüncü kişinin iPhone kilidini açma konusunda kendilerine yardım etmeyi önerdiğini söyledi. Ve O kişinin kim olduğunu söylemeyeceklerini vurguladı. Bilindiği gibi Apple FBI'ın yardım isteklerini karşılıksız bırakmış ve alınan mahkeme kararına itiraz ederek yardım isteklerini geciktirme yoluna gitmişti.

1458629486_06.jpg

İsrail gazetesi Yedioth Ahronoth, Çarşamba günü yaptığı açıklamada yerel kaynaklara dayandırarak verdiği haberde, Cellebrite adlı bir İsrail mobil yazılım inceleme firmasının FBI'a yardımcı olduğunu söyledi. Reuters'e göre, şirket haber hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Federal yetkililer kilidin kırılması konusunda kimin yardımcı olduğu hakkında ayrıntılı bilgi vermeyeceklerini söyledi.

Apple ABD hükümeti ile riskli ve muhtemelen şirket içinde zararlı yasal bir süreçte karşı karşıya gelmiş ve müşterilerinin gizliliğini korumak için yeni güvenlik sistemleri ve şifreleme modelleri geliştirme çabalarını daha da yoğunlaştırmıştı. Ancak Apple'ın bunca çabasına rağmen FBI ve bir grup yazılımcının dünyanın en değerli şirketine ait iPhone'ları kırmak için bir yol bulmuş gibi görünüyorlar.

Apple'ın avukatlarının iPhone şifresini kıran yazılımcılardan şikayetçi olmak ve kimliklerini öğrenebilmek için ABD mahkemelerine başvurup vurmayacağı ise henüz bilinmiyor.

 

apple FBI iphone kilidi İsrail
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor