takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com
 Apple hisselerinde büyük düşüş

Apple hisselerinde büyük düşüş

Apple hisselerinde büyük düşüş
Apple hisselerinde büyük düşüş Admin
Bu içerik 488 kez okundu.

Apple'ın hisse senedi yakın zamanda en yüksek 134.54 dolar seviyelerineulaşmıştı ve Apple herhangi bir ABD şirketinden daha değerliyken, karı büyük oranda iPhone'a dayalı olan firmayı ileride sıkıntılı günlerin beklediği açıkça ortada.

Akıllı telefon pazarında düşüş yaşanması bekleniyor ve bu durum Apple için büyük sorunlar anlamına gelebilir. Analistler halihazırda hem dördüncü hem de ilk çeyrek için büyüme tahminlerini kesmiş durumdalar. Bunun, akıllı telefonlar ve Apple'ın ana ürün hattı için zayıf talepten kaynaklandığı belirtiliyor.
 

Cuma günü Apple'ın hisse senedi kırmızıya dönüştü ve düşmeye devam ediyor. Apple hisse senedinin 1 günlük grafiği kesinlikle yatırımcılar için pek iyi görünmüyor. 1 yıllık grafiği için de aynı şeyi söylemek mümkün...

Hisse senedi Şubat - Temmuz ayları arasında en yüksek puanlara ulaşırken, Ağustos ayında 103 dolarla taban yapmış durumda. Aralık ayıyla birlikte de düşüş yaşamaya devam ediyor.
 

Teknoloji sektöründeki Amazon, Netflix ve Microsoft gibi diğer şirketlerin ise sağlıklı bir artış yaşadıkları söylenebilir. Yazılım devi Microsoft yüzde 16'lık bir artış sağlamış durumda.

Apple, 160 milyar dolarlık hisseleriyle birlikte, halen üst düzey şirketlerin birçoğundan daha değerli durumda. Şirket akıllı telefonlar dışındaki, Mac ürün yelpazesi gibi diğer ürün gamından da kar sağlamaya devam ediyor. Ancak bu durum şirketin hala şiddetli şekilde iPhone satışlarına bağlı olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Ve akıllı telefon talebindeki herhangi bir aksama, Apple'a oldukça sert bir darbe vurabilir.

 

Kaynak: Hürriyet

 

 

 

ABD apple Apple Hisseleri Apple hisseleri düştü mü iphone teknoloji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan ortak askeri tatbikatlara başladı
Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan ortak askeri tatbikatlara başladı
Türkiye 21.352 yeni koronavirüs vakası, 243 ölüm daha bildirdi
Türkiye 21.352 yeni koronavirüs vakası, 243 ölüm daha bildirdi