APC Akım Korumalı Priz

APC Akım Korumalı Priz
APC Akım Korumalı Priz Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Akım korumalı prizler, elektrik şebekesinden gelen akımın olması gerektiğinden yüksek olması durumunda prize takılı olan cihazların hasar görmesini engellemek için kullanılır.

Evde veya iş yerinde elektrikle çalışan çok sayıda cihaz kullanılırken her şey yolunda gidiyor gibi görünebilir. Ancak biz farkında olmasak bile elektrik akımı her zaman olması gerektiği gibi değildir. Çoğu zaman akımda düşme ve yükselme gibi dalgalanmalar yaşanır. Bu durum bazen elektrik akımına bağlı olan cihazların hasar görmesine sebep olabilir. Böylece ortaya maddi hasar çıkabileceği gibi belki de etraftaki canlıların hayatını tehlikeye atabilecek kadar büyük kazaların yaşanmasına neden olabilir.

Akım korumalı priz en tehlikeli akım sorunu olan yüksek voltaj odaklı çalışan bir cihazdır. Yani bir akım korumalı priz bağlı olan cihazları düşük voltajdan koruyamaz. Ancak elektrik sorunlarının başında yüksek voltaj geldiği için aslında akım korumalı priz oldukça işlevsel bir cihazdır. Fiyat olarak da standart prizlere göre daha pahalı olsa da UPS cihazlarına göre çok daha uygun biraz olduğu için de aslında başarılı bir fiyat performans ürünüdür.

Akım Korumalı Priz Nasıl Çalışır?

Akım korumalı prizin çalışma mantığı şebekeden gelen elektrik akımını ölçerek olması gerektiğinden fazla bir voltaj gelmesi durumunda sigorta görevi görmesidir. Akım korumalı prize takılı bir şekilde çalışan cihaza elektrik normal prizlerdeki gibi doğrudan iletilmez. Gelen akım ölçülerek iletildiği için herhangi bir yüksek voltaj gelmesi durumunda prize gelen elektriğin cihaza iletilmesi önlenir. Böylece korunmak istenen cihaza yüksek voltaj gitme ihtimali mümkün olan en yüksek seviyede engellenmiş olur.

Açıklama: http://img-schneider.mncdn.com/Assets/Branch/Thumbs/6l_akm_korumal_co_ax_kabl_grup_priz_21185.jpeg

Akım korumalı prizlerin fiyatları da oldukça uygun olup UPS cihazları ile karılaştırıldığında daha ucuz bir yöntem olarak tercih edilebilir. Akım korumalı prizlerin fiyatları ve modelleri hakkında detaylı bilgiyi Fazticaret sitesinin APC Akım Korumalı Priz sayfasından alabilirsiniz.

Özellikle bilgisayar ve televizyon gibi neredeyse herkesin evinde veya ofisinde sürekli kullanılan değerli cihazların elektrik akımından dolayı zarar görmesi oldukça sık rastlanan bir durum. Çünkü ülkemizde elektrik kesintileri sık yaşanıyor ve elektrik geri geldiğinde yüksek voltaj riski çok yüksek oluyor. Ayrıca yıldırım düşmesi başta olmak üzere çeşitli sebeplerden dolayı da ani voltaj yükselmeleri sık sık yaşanabiliyor. Böyle durumlarda cihazların korunması için akım korumalı priz ucuz ve hızlı bir çözüm olarak tercih edilebilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Yanılmaz’dan Oda Başkanlarına Hayırlı Olsun Ziyaretleri
Başkan Yanılmaz’dan Oda Başkanlarına Hayırlı Olsun Ziyaretleri
Kürsübaşı Günü her hafta perşembe günü gerçekleştirilecek
Kürsübaşı Günü her hafta perşembe günü gerçekleştirilecek
beylikdüzü escort