Aöl soru cevapları 2016

Aöl soru cevapları 2016
Aöl soru cevapları 2016 Admin
Bu içerik 238 kez okundu.

AÖL soru cevapları ne zaman açıklanacak? sorusu cevap arıyor. 2-3 Ocak 2016 tarihinde gerçekleştirilen sınavına giren açık lise öğrencilerinim sormuş oldukları sorular arasında yer alıyor. Milli eğitim Bakanlığı tarafından yapılan Açıköğretim Lisesi AÖL sınavları bugün ve yarın olmak üzere 2 gün yapıldı. Yıl içerisinde dönemler halimde yapılan sınavın ilki 2-3 Ocak 2016 tarihinde yapıldı. AÖL soru cevapları açıklandı mı? AÖL sınavları bu hafta sonu yapıldı. Olumsuz hava şartları nedeniyle bazı illerde sınavlar ertelendi. Van Bitlis ve Hakkari'de AÖL sınavları kar yağışı nedeniye iptal edildi. Diğer illerde gerçekleştirilen Açıköğretim soru ve cevapları genelikle sınavlar sona erdikten sonraki on beş gün içerisinde öğrencilerin erişimine açılıyor. AÖL soru ve cevapları ne zaman açıklanacak? detayları haberimizden öğrenebilirsiniz.

AÖL SORU CEVAPLARI KISA BİR SÜRE SONRA AÇIKLANACAK

AÖL soru cevapları ile ilgili bekleyiş sürüyor. Sınav sonuçlarının açıklama tarihi daha önceden belli olmasına karşın soru ve cevapların erişime açılma tarihi ile ilgili net bir bilgi bulunmamaktadır. Hafta sonu yapılan Açıköğretim Lisesi sınavları sonrasında sınav giren adaylar AÖL 1. dönem soru cevaplarını merak ediyorlar. AÖL 2-3 Ocak sınav soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak? Açık lise sınav soruları ve cevapları geçtiğimiz yıllarda sınav tarihinden ortalama 15 gün sonra öğrencilerin erişimine açılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bugün ve yarın yapılan Açıköğretim Lisesi AÖL sınavının soru ve cevapları açıklandığı zaman haberimizde bulunan linke tıklayarak öğrebilirsiniz.

AÖL SON DAKİKA HABERLERİ İÇİN TIKLAYIN

AÖL SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN

AÖL SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

AÖL SINAVI GİRİŞ YERLERİ VE BELGELERİ ERİŞİME AÇILDI!

AÖL Sınavı giriş yerleri ve belgeleri kısa bir süre önce erişime açıldı. AÖL sınavları 45 sınav merkezinde gerçekleştiriliyor. Yapılan açıklamaya göre, Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim sistemi üzerinden sınav merkezlerini belirleyen öğrencilerimizin sınav merkezleri, Açık Öğretim Liselerinin sınav organizasyonunu yapan Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yeniden belirlenmiştir. Sınav merkezleri yeniden belirlenen öğrencilerimiz yeni belirlenen sınav merkezlerinde sınava katılacaktır.

AÖL SINAVI İLE İLGİLİ TEMEL BİLGİLER

Öğrencilerimiz sınav giriş belgesinde yazılı sınav merkezleri ve okullarda (salon ve sırada) girmek zorundadırlar.
Sınav giriş belgesinde bulunan açıklamaları okumanız ve açıklamalara uymanız yararınıza olacaktır.
Kayıt yenileme işlemi yaptırdığı halde dersini seçememiş öğrenciler ile kayıt yenileme ücretini yatırıp ders seçme işlemini gerçekleştirememiş öğrencilerin Ders Seçimi sistem tarafından yapılmıştır. Seçilen derslerden sınava gireceklerdir.
Askerlik (asker olma, askerden yeni terhis olma) cezaevi (cezaevine girmiş olma veya yeni çıkmış olma) zorunlu ikamet değişimi gibi (tayin, deprem, sel ve doğal afetlere bağlı ikamet değiştirme) ve sağlık nedenleri ile (raporlandırmak şartıyla) sınav giriş belgesinde belirtilen sınav merkezlerinde sınava giremeyecek öğrencilerimiz, il ve ilçe Milli eğitim Müdürlüklerinde oluşturulan sınav yürütme kurullarına başvurarak (Ankara ve ilçelerinde oturanlar dâhil) yedek salonda sınava girmek için başvurabilirler. Geçersiz mazeret veya basit nedenlerden dolayı yapılan başvurular kabul edilemez.
Yedek salonda öğrencilerin sınava alınması sınav sorguçlarının değerlendirilmesini geciktirmesi nedeni ile sadece geçerli mazereti olan öğrencilerimizin yedek salonda sınava girebilmek için müracaat etmeleri rica olunur.
Sınavla ilgili tüm iş ve işlemler Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün yayımlamış olduğu sınav yönergesi ve talimatları doğrultusunda yapılacaktır.
Yedek salon iş ve işlemleri ile ilgili olarak Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü aranmayacaktır.

AÖL SINAV GİRİŞ BELGELERİ NASIL ÇIKARTILIR

Sisteme giriş yapınız.
Öğrenci Genel Bilgileri sekmesi altındaki Sınav Giriş Belgesi butonuna tıklayınız.
Açılan sayfada yazdır butonuna tıklayınız.
Açılan pencerede yazıcı butonuna tıklayınız.
Yazdır butonuna tıkladıktan sona yazıcıdan sınav giriş belgenizi alabilirsinzi.

 

Kaynak: Ajans Haber

 

 

 

açıköğretim soru ve cevapları aöl soru cevapları AÖL soru cevapları açıklandı mı aöl soru ve cevapları ne zaman açıklanacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sertab Erener Denizli'de
Sertab Erener Denizli'de
Şehir içi ulaşımda en ekonomik çözüm belediye otobüsleriyle
Şehir içi ulaşımda en ekonomik çözüm belediye otobüsleriyle