takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al
 Anti Pod E-Sigara Modeli Geek Vape Flint Neden Bu İsimle Anılıyor?

Anti Pod E-Sigara Modeli Geek Vape Flint Neden Bu İsimle Anılıyor?

Anti Pod E-Sigara Modeli Geek Vape Flint Neden Bu İsimle Anılıyor?
Anti Pod E-Sigara Modeli Geek Vape Flint Neden Bu İsimle Anılıyor? Harun antepli
Bu içerik 860 kez okundu.

Mod elektronik sigara kullanıcılarının Aegis, Aegis Mini gibi cihazlarla tanıdığı Geek Vape, giderek daha popüler olan pod e-sigara modellerine cevabını Geek Vape Flint ile veriyor. Dünyadaki pek çok e-sigara otoritesi ise Geek Vape Flint’ i “Anti Pod” olarak tanımlıyor. Peki Anti Pod ne anlama geliyor. Anti Pod e-sigara modeli Geek Vape Flint neden bu isimle anılıyor?

 

Pod Elektronik Sigaralar / MTL Ve Mini Mod Elektronik Sigaralar

Pod sistem elektronik sigara, pod sistem e-sigara ve benzeri isimlerle anılan pod e-sigara modelleri, şu anda dünyanın en çok konuştuğu buhar cihazlarının başında geliyor. Bunun pek çok nedeni var. Öncelikle bu cihazlar oldukça küçük ve daha az e-likit tüketiyorlar. Üstelik pod sistem e-sigara modelleri gerçek bir tütün sigarasının tüm hissini size daha gerçekçi bir biçimde sunuyor. Pod e-sigara cihazları bu işlemi, MTL olarak da bilinen sigara içimi şekline borçlu. Mouth To Lung anlamına gelen MTL, sigara içimi deneyimi sunması açısından son derece ideal.

MTL, bir e-sigara kullanım şeklidir. Çoğu atomizer tank ve e-sigara modelinde geçen bu tabir, cihazların sigara içimi için uygun olduğunu gösterir. Mini mod ve pod sistem e-sigara modellerinde MTL, kullanılan bir içim şeklidir.

 

Geek Vape Flint Detaylı İnceleme

Geek Vape Flint, 22 mm çapında paslanmaz çelikten üretilmiş bir batarya gövdesine sahip. Geek Vape Flint için bu tabiri kullanıyoruz. Çünkü gövde tasarımı dikkate alındığında Geek Vape Flint’ in gövdesi ne bir mini mod’ a ne de pod sistem elektronik sigara modeline benziyor. Geek Vape Flint daha çok SMOK Vape Pen 22 tipi bir elektronik sigara modeli. Bu yüzden şarjlı pil veya benzeri bir enerji kaynağına ihtiyaç duymuyor. Bunun yerine tüm enerjisini batarya gövdesinden alıyor.

Pek çok MTL e-sigara modelinde olduğu gibi Geek Vape Flint de, 950 mAh’ lık bir batarya gövdesine sahip. Gövde, üzerindeki mikro USB şarj girişi sayesinde şarj olan batarya gövdesi, yine üzerindeki altıgen şekilli bir ateşleme düğmesi ile çalışıyor. Geek Vape Flint’ de watt ayarı yapılamıyor. Bunun yerine, voltaj değerini ayarlayarak ve kutu içerisinden çıkan 1.6 ohm ve 1.2 ohm’ luk coil yapılarını kullanarak içim şeklini farklılaştırmanız mümkün.

Geek Vape Flint, üç varklı voltaj değeri ile çalışıyor; 3.2V, 3.5V, 3.8V ve maksimum 4.2V’ ye çıkabilen e-sigara modeli, MTL yani sigara içimi için özel olarak üretilmiş bir elektronik sigara olarak karşımıza çıkıyor. Batarya gövdesinin atomizer ile birleştiği kısım ise 510 vidalama sistemine sahip olmasının yanında, altın kaplama.

Geek Vape Flint’ in 10 saniye ateşleme, kısa devre, ESD devre koruması gibi özellikleri de bu cihazı son derece başarılı bir MTL e-sigara haline getiriyor. 22 mm çapındaki atomizer, 2 ML’ lik tepeden doldurulan bir tank. Likit dolumu tepesinden yapılan atomizer tank, ULTEM Drip Tip (ağzılık) kısmı ve de ayarlanabilir hava kanalları ile desteklenmiş.

 

Geek Vape Flint Neden Bir “Anti Pod” Olarak Anılıyor?

Geek Vape Flint’ in “anti pod” olarak anılmasının en büyük nedeni, üretici firmanın bu cihazı daha çok bir “vape pen” olarak tasarlaması. Ancak nispeten eski olan Vape Pen modellerinden farklı olarak, Geek Vape Flint sadece MTL için üretilmiş. Bu da onu pod sistem e-sigara modelleri için ciddi bir rakip haline getirdiği için, cihaz “anti pod” olarak anılıyor. Geek Vape, pod sistem e-sigara üretmiyor. Belki de bu yüzden e-sigara otoriteleri, cihazın “anti pod” olarak anılmasına neden oluyor. Çünkü Geek Vape Flint, MTL içim özelliği için üretilmiş ve bu açıdan pek çok pod sistem e-sigara modeli için ciddi bir rakip.

 

Geek Vape Flint’ in Pod E-Sigara Modellerine Göre Farkları Neler?

Aslında standart bir pod sistem e-sigara ve Geek Vape Flint arasında bariz bir fark yok. Bildiğiniz gibi, pod sistem elektronik sigara modelleri de aynı amaç için üretilmektedirler; MTL yani sigara içimi. Ancak pod e-sigara modellerine daha yakından baktıkça, bazı farklılıkların göz çarptığını söylemek mümkün.

Öncelikle, bazı pod sistemlerde nargile içimi olarak da bilinen DTL’ ye rastlanır. Vaporesso Renova Zero Pod veya SMOK Nord Pod gibi cihazlar, tam bir nargile içimi sağlayamıyor olsa da, nargile içimine benzer bir deneyim sunabiliyor.

Bir başka farklılık da, bazı istisnalar bulunmakla beraber Juul gibi pod sistem e-sigara modellerinde kartuş kısmının doldurulamıyor oluşu. Yani bu tip pod sistemlerde kartuş yıprandığı ve likit bittiğinde kartuşu tam olarak değiştirmeniz gerekiyor. Geek Vape Flint ise, pod elektronik sigara modellerindekinin aksine, yeniden doldurulabilir bir tanka sahip. Üstelik bu tank, ayarlanabilir hava kanallarına sahip, tepeden kolayca doldurulabilen bir atomizer. Yani pek çok açıdan Geek Vape Flint bir anti – pod olsa da, bazı tasarım unsurları bakımından mod ve mini mod e-sigara cihazlarına da benziyor.

 

Neden Bir Pod Sistem Yerine Geek Vape Flint Tercih Etmeliyim?

Eğer pod sistem e-sigara modellerinden kastınız Juul gibi kartuşlu e-sigara modellerinden biriyse, Geek Vape Flint oldukça iyi bir tercih olabilir. Ancak tankı doldurulabilen, coil yapıları kartuşun (pod kısmının) tamamı atılmadan değiştirilebilen pod sistem e-sigara modelleri ise, Geek Vape Flint ile diğer pod sistemler arasında belirgin bir fark olmadığını söyleyebiliriz.

Geek Vape Flint, gerçekten küçük bir MTL e-sigara kiti. Ayrıca eğer bir mod e-sigara kullanıyorsanız, Flint’ in kullanımı size daha tanıdık ve pratik gelebilir. Bu açılardan cihaz, pod sistem elektronik sigara modellerine nazaran çok daha kolay ve rahat bir kullanım sunuyor.

 

Geek Vape Flint’ i Hangi E-Likitlerle Kullanmalıyım? Bunları Nereden Alabilirim?

 

Flint, bir MTL e-sigara modeli. Ayarlanabilir hava kanalları ve 2 ML’ lik tepeden doldurulabilen atomizer tankı ile Nic SALT likit olarak da bilinen likit içeriklerini kullanabilirsiniz. SALTICA, Ruthless ve daha pek çok e-likit üreticisi, mod elektronik sigara ürünleri için ürettikleri premium likit içeriklerinde olduğu gibi oldukça başarılılar.

Bir MTL yani sigara içimi elde etmek istiyorsanız tütün sigarasına daha çok benzeyen yoğun ve sigara dumanına benzeyen bir buhar talep ediyorsunuz demektir. Bunu sağlamak için kaliteli bir Salt Likit tercih etmeniz gereken yegane üründür.

Peki ülkemizdeki hukuki sınırlamalardan dolayı pek çok e-sigara sitesi ürün çeşidini sınırlı tutarken bir Geek Vape Flint ya da uyumlu bir SALT Likit’ i nasıl tedarik edebilirsiniz?

Bunun için Türkiye’ deki pek çok elektronik sigara kullanıcısına ürün tedarik eden ve alanında uzman bir e-sigara sitesine ihtiyacınız var. www.elektroniksigaravadisi.com , bu sitelerin başında geliyor. Sitede Geek Vape Flint gibi MTL e-sigara ürünlerine, SALT Likit içeriklerine, premium likit ve standart e-likitlere çok kolay bir biçimde ulaşabilir ve hesaplı fiyatları ile bu ürünleri alarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Sitenin blog kısmı ise dünyadaki e-sigara gelişmelerini sizlere aktardığı için mutlaka takip etmeniz gereken bir sayfa olarak öne çıkıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ermenistan Başbakanı ordunun istifa talebiyle karşı karşıya, darbe görüşmeleri
Ermenistan Başbakanı ordunun istifa talebiyle karşı karşıya, darbe görüşmeleri
Türkiye, Ermeni ordusunun Başbakan'ın istifa çağrısını kınadı
Türkiye, Ermeni ordusunun Başbakan'ın istifa çağrısını kınadı