Antalya'da 'güvenli oteller' sözü 30'a ulaştı

Antalya'nın güneyinde , genellikle mavi bayraklı plajları, tarihi eserleri ve mekanları ile bilinen Türkiye'nin turizm başkenti olarak tanımlanan toplam 301 otel Güvenli Turizm Sertifikası aldı.

Antalya'da 'güvenli oteller' sözü 30'a ulaştı
Antalya'da 'güvenli oteller' sözü 30'a ulaştı Admin
Bu içerik 10492 kez okundu.

 

Yeni koronavirüse karşı alınan tedbirlerin bir parçası olarak tatil beldesi, Türkiye'nin dışişleri, turizm ve kültür, sağlık ve ulaştırma bakanlıkları ile sektör paydaşları tarafından başlatılan Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı sayesinde hem yerli hem de yabancı ziyaretçiler için güvenli turizm fırsatları sunmaktadır. .

Antalya'daki turizm endüstrisi, yerli turistler ve Ukraynalı ve İngiliz ziyaretçiler şehre akın etmeye başlamış ve programa dahil olan otellerde kaldıkça ivme kazanmıştır.

Türkiye Turizm, Tanıtım ve Kalkınma Ajansı tarafından sağlanan verilere göre, şimdiye kadar toplam 491 konaklama tesisi sertifikaya başvurdu ve bunlardan 301'i 22 Temmuz itibariyle resmi belgeyi aldı. Geri kalan tesisler için dokümantasyon süreci devam ediyor.

Ayrıca 30 restoran ve kafe işletmeler için belge aldı ve diğer 36 kişi için süreç devam ediyor.

Profesyonel Otel İşletmecileri Derneği Direktörü Ülkay Atmaca, Anadolu Ajansı'na, otellerin virüs salgını karşısında tesislerinin yeniden ayarlanmasının önemini hızlı bir şekilde fark ettiğini, bu bakımdan organizasyonel yapılarını gözden geçirdiğini söyledi.

Turistlerin güvenlik sertifikasına sahip otellerde kalmaya çalıştıklarını belirten Atmaca, önlemlerin tatil beldesinde sorunsuz bir tatil geçirmek isteyen yerel ve uluslararası turistlerin beklentilerini karşıladığını söyledi.

Turizm sektöründe istihdam edilen 25.000 işçiye sertifika programına uygun olarak çevrimiçi eğitim verildiğini söyledi.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) başkanı Erkan Yağcı, tüm turizm tesislerinin sertifikasyonun öneminin farkında olduğunu söyledi.

Yağcı, salgının ortasında hijyen, dezenfeksiyon ve sosyal uzaklaşma konularına büyük önem verildiğini söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye 25.861 yeni koronavirüs vakası, 228 ölüm daha bildirdi.
Türkiye 25.861 yeni koronavirüs vakası, 228 ölüm daha bildirdi.
Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği göz kamaştıran şovlarla sona erdi
Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği göz kamaştıran şovlarla sona erdi