Ankara'da Twitter'ın hesapları askıya alma hareketine tepki gösterdi

Üst düzey bir Türk yetkili, 12 Haziran'da Twitter'ın Türkiye'den binlerce hesabı askıya alma kararına çarparak hükümeti lekelemeye çalıştı.

Ankara'da Twitter'ın hesapları askıya alma hareketine tepki gösterdi
Ankara'da Twitter'ın hesapları askıya alma hareketine tepki gösterdi Admin
Bu içerik 7417 kez okundu.

 

Twitter, Türkiye'den 7.000'in üzerinde hesabın askıya alındığını bir gecede açıkladı.

Türkiye'nin iletişim direktörü Fahrettin Altun yaptığı açıklamada , "Şirketin bu hesapların cumhurbaşkanını desteklemek için tasarlanmış" sahte "profiller olduğu ve merkezi bir makam tarafından tek başına yönetildiği iddiaları yanlıştır." Dedi.

Twitter'ın kararını desteklemek için atıfta bulunulan belgelerin mantıksız, önyargılı ve politik motive olduğunu söyledi.

Yetkili, "ABD merkezli bir şirketin, ideolojik görüşlerini bilimsel veri olarak ele alan belirli kişiler tarafından yazılan bir rapora referansla kararlarını meşrulaştırmaya çalışacağı tarihi oranların bir skandalı" dedi.

Altun, şirketin bir dizi ilgisiz sosyal medya hesabını tek bir kategori altında derleme hareketinin ve Türk hükümetini yayma girişiminin kabul edilemez olduğunu vurguladı.

"Şeffaflığın ve ifade özgürlüğünün duman perdesinin arkasında gizlenen bu keyfi eylem, Twitter'ın sadece bir sosyal medya şirketi olmadığını, ancak belirli politik ve ideolojik eğilimleri olan, kullanıcıları ve paydaşları bulaştırmaktan kaçınmayan bir propaganda makinesi olduğunu bir kez daha gösterdi. bu görüşlere aykırı olduğunu düşünüyor "dedi.

Altun, Twitter'ın Türkiye'yi belli bir şekilde tasvir etmeye çalıştığını ve PKK ve FETÖ gibi Türkiye karşıtı unsurların propagandasını teşvik etmeye istekli olduğunu söyledi.

Diyerek şöyle devam etti: "Bu şirkete, geçmişte benzer adımlar atmaya çalışan bir dizi örgütün nihai kaderini hatırlatmak isteriz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye 25.861 yeni koronavirüs vakası, 228 ölüm daha bildirdi.
Türkiye 25.861 yeni koronavirüs vakası, 228 ölüm daha bildirdi.
Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği göz kamaştıran şovlarla sona erdi
Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği göz kamaştıran şovlarla sona erdi