Ankara topraklama ölçümü

Ankara topraklama ölçümü
Ankara topraklama ölçümü Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Topraklama ölçümü toprağın 1 metreküplük alan içerisinde elektronların toprak geçişine gösterdiği özdirenci belirlenmesi adına yapılan çalışmadır. Bu çalışması sırasında ortaya çıkan değerler doğrultusunda kullanılacak olan malzeme ya da yalıtım öncesinde yapılabilecek diğer çalışmalar başlatılır. Arazi üzerinde direncinin yüksek olduğu gözlemleniyor arsa arazi genişliği kullanılarak bu direnç düşürülür ve yalıtım işlemi daha ucuza getirilmeye çalışılır. Öte yandan Ankara topraklama ölçümü sonucunda başkent Ankara ve çevre ilçelerinde binaların imara açık olduğu alanlarda karşılaşılan ortalama direnç değerleri 15 ile 45 OHM değerleri arasındadır. Topraklama ölçümü gerçekleştirecek olan mühendislerin mühendislik odasından topraklama yeterlilik belgesine sahip olması zorunludur.

Toprak meğeri yardımıyla yapılacak olan bu çalışma sonrasında ortaya çıkan değerleri etkileyen bazı dış faktörler de bulunmaktadır. Toprağın nemli  yapısının bulunması, su oranının yüksek olması, killi toprak veya çakıl yapılara denk gelmesi ölçümün değişik sonuçları vermesini sağlayabilir. Ankara topraklama ölçümü, tüm bu özel değerler göz önünde bulundurularak direnç testi en profesyonelce şekilde gerçekleştirmeye çalışan ekip arkadaşlarımız tarafından yapılmaktadır. Ortaya çıkacak olan direnç değerleri doğrultusunda inşaat maliyetini düşünerek en mantıklı çözüm önerisini sunmaya çalışan takım arkadaşlarımız bu alanda tecrübeli kişilerden oluşur. Ankara topraklama ölçümü, merkez ilçeler ve çevre ilçelerin tamamı olmak üzere binalarda hastanelerde okullarda ve diğer tüm alanlarda doğal afetler veya elektrik kaçakları gibi durumlarda can ve mal kaybı yaşanmaması adına yaptırılması zorunludur çalışmalardır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Yanılmaz’dan Oda Başkanlarına Hayırlı Olsun Ziyaretleri
Başkan Yanılmaz’dan Oda Başkanlarına Hayırlı Olsun Ziyaretleri
Kürsübaşı Günü her hafta perşembe günü gerçekleştirilecek
Kürsübaşı Günü her hafta perşembe günü gerçekleştirilecek
beylikdüzü escort