Ankara topraklama ölçümü

Ankara topraklama ölçümü
Ankara topraklama ölçümü Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Topraklama ölçümü toprağın 1 metreküplük alan içerisinde elektronların toprak geçişine gösterdiği özdirenci belirlenmesi adına yapılan çalışmadır. Bu çalışması sırasında ortaya çıkan değerler doğrultusunda kullanılacak olan malzeme ya da yalıtım öncesinde yapılabilecek diğer çalışmalar başlatılır. Arazi üzerinde direncinin yüksek olduğu gözlemleniyor arsa arazi genişliği kullanılarak bu direnç düşürülür ve yalıtım işlemi daha ucuza getirilmeye çalışılır. Öte yandan Ankara topraklama ölçümü sonucunda başkent Ankara ve çevre ilçelerinde binaların imara açık olduğu alanlarda karşılaşılan ortalama direnç değerleri 15 ile 45 OHM değerleri arasındadır. Topraklama ölçümü gerçekleştirecek olan mühendislerin mühendislik odasından topraklama yeterlilik belgesine sahip olması zorunludur.

Toprak meğeri yardımıyla yapılacak olan bu çalışma sonrasında ortaya çıkan değerleri etkileyen bazı dış faktörler de bulunmaktadır. Toprağın nemli  yapısının bulunması, su oranının yüksek olması, killi toprak veya çakıl yapılara denk gelmesi ölçümün değişik sonuçları vermesini sağlayabilir. Ankara topraklama ölçümü, tüm bu özel değerler göz önünde bulundurularak direnç testi en profesyonelce şekilde gerçekleştirmeye çalışan ekip arkadaşlarımız tarafından yapılmaktadır. Ortaya çıkacak olan direnç değerleri doğrultusunda inşaat maliyetini düşünerek en mantıklı çözüm önerisini sunmaya çalışan takım arkadaşlarımız bu alanda tecrübeli kişilerden oluşur. Ankara topraklama ölçümü, merkez ilçeler ve çevre ilçelerin tamamı olmak üzere binalarda hastanelerde okullarda ve diğer tüm alanlarda doğal afetler veya elektrik kaçakları gibi durumlarda can ve mal kaybı yaşanmaması adına yaptırılması zorunludur çalışmalardır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çağla Yılmaz     2017-06-09 Keçiören'in en kaliteli öğretmen kadrosu Uğur Temel Lİsesi'n de diyebilirim.
Hakan06     2017-06-09 Keçiören Uğur Temel Lisesi'nin bu sene öğrencisiydim.Gazi Anadolu Lisesi'nden geçiş yaptım. KeçiörenUğur Temel Lİsesi'nin denemelerine girdikçe çok konu eksiğimin olduğunu gördüm. Öğretmenlerim sağolsun çok yardımcı oldular. Konu eksiğim kalmadı. Hangi sorumu götürsem çözdüler. Yarın LYS var ve ben kendimi hazır hissediyorum. İyi ki varsın Keçiören UĞUR Temel Lİsesi diyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Teknik Çadır: Uber kavşağında
Teknik Çadır: Uber kavşağında
Sekizinci Kieran Read yaralanmadan Yüzbaşı Yeni Zelanda'ya dönecek
Sekizinci Kieran Read yaralanmadan Yüzbaşı Yeni Zelanda'ya dönecek