Ankara İtfaiyesi'nin Anti Terör Uzmanları

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nda, terör saldırıları konusunda ABD'de eğitim alan 3 bölge amiri görev yapıyor.

Ankara İtfaiyesi'nin Anti Terör Uzmanları
Ankara İtfaiyesi'nin Anti Terör Uzmanları Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

-BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYE DAİRE BAŞKANLIĞI’NDA, TERÖR SALDIRILARI KONUSUNDA ABD’DE EĞİTİM ALAN 3 BÖLGE AMİRİ GÖREV YAPIYOR
-İTFAİYE DAİRE BAŞKANI SİPAHİ: “ANKARA İTFAİYESİ ANTİ TERÖR EKİBİ, TERÖR SALDIRILARINA MÜDAHALEDE ÖNEMLİ GÖREVLER ALIYOR”

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nda, terör saldırıları konusunda ABD'de eğitim alan 3 bölge amiri görev yapıyor.
İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nda görev yapan anti terör eğitimli uzmanlar, Koordinasyon Amiri Mustafa Irmak, 2. Bölge Amiri Nevzat Kaleli ve 3. Bölge Amiri Turan Yalçın, uzun yıllar alan bilgi ve deneyimlerini, arkadaşlarıyla paylaşıyor. 
ABD'nin New Mexico eyaletinde Anti Terör Eğitimi Programı’na katılan 3 uzman, burada terör saldırıları ile kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer silahlara karşı alınacak tedbirler, saldırının etkilerinin giderilmesi ve benzeri konuların teorik ve pratik olarak işlendiği eğitim programını başarıyla tamamlamış ve sertifika almıştı. 
Ankara İtfaiyesi’nin uzmanları, ayrıca değişik tarihlerde ABD, Hollanda ve Japonya’da da yangına müdahale ve arama kurtarma konularının ağırlıkta yer aldığı eğitim programlarına katılarak başarı gösterdi. 
İtfaiye Daire Başkanı Celil Sipahi, Anti Terör Ekibi'nin, özellikle son 1 yıl içinde Ankara’da meydana gelen terör saldırılarına müdahalede önemli görevler aldığını söyledi. Sipahi, Amir Mustafa Irmak'ın koordine ettiği ekibin, kurtarma çalışmalarına aktif katılarak, yaralıların sıcak ve tehlikeli bölgelerden tahliye edilmesini, 112 ambulanslarına taşınmasını ve güvenlik şeridi oluşturulmasında emniyet birimleriyle işbirliğini sağladığını anlattı. 

-TEHLİKELİ MADDELERE KARŞI "HAZMAT ARACI"- 
Terör saldırılarına müdahale yöntemlerinin farklılığına dikkat çeken Sipahi, terör saldırısında meydana gelen can kaybının en aza indirilmesi için müdahalede bulunacak personelin eğitimi ve saldırıda kullanılan silahın etkisini giderecek teknolojide araç gerece sahip olunmasının önemini vurguladı. Sipahi,şunları söyledi:
"Tüm hizmetlerimizde olduğu gibi, Anti Terör Ekibimizi de teknolojinin imkanları dahilinde en gelişkin teçhizatla donatmaya gayret ediyoruz. Araç filomuzda bulunan 'Hazmat Aracı' da hiç karşılaşmayı arzu etmediğimiz tehlikeli maddelerin de yer alacağı muhtemel bir terör saldırısında kirlenmeye karşı sağladığı imkanlarla, olay yerine acil müdahalede, bizim hareket kabiliyetimizi artıracak.” 
Kimyasal, radyoaktif ve biyolojik kirlenmenin söz konusu olduğu ortamlara müdahalede kullanılabilecek koruyucu kıyafetler ve özel maddelerin bulunduğu araç, kirlenmenin olduğu ortamda görevli personelin koruma altında çalışmasını ve kirlenmeye maruz kalan yaralıların en az hasarla sağlık ekiplerine ulaştırılmasını sağlayacak sisteme sahip bulunuyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kıbrıs, İsrail ve Yunanistan daha derin askeri bağlar vaat ediyor
Kıbrıs, İsrail ve Yunanistan daha derin askeri bağlar vaat ediyor
Yunanistan'ın borçlarını azaltmasıyla İtalyan bonoları geri adım attı
Yunanistan'ın borçlarını azaltmasıyla İtalyan bonoları geri adım attı