Ankara halk ekmek personeline hijyen eğitimi verildi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, belirli aralıklarla personeline “hijyen eğitimi” vermeye devam ediyor.

Ankara halk ekmek personeline hijyen eğitimi verildi
Ankara halk ekmek personeline hijyen eğitimi verildi Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HALK EKMEK FABRİKASI, GIDA ENFEKSİYONU VE ZEHİRLENMELER KONUSUNDA PERSONELİNE “HİJYEN EĞİTİMİ” VERİYOR

EKMEĞİN ÜRETİMİNDEN TÜKETİCİYE ULAŞIMINA KADAR Kİ ZİNCİRDE YER ALAN TÜM GÖREVLİLERİN KATILDIĞI EĞİTİMİN SONUNDA PERSONEL SINAVA TABİİ TUTULUYOR             

halk_ekmek_330.jpgGerek fiziki koşulları, gerek sağlıklı ve besleyici ürünleri, gerekse ekonomik fiyat politikasıyla tüm Ankara’lıların gözdesi haline gelen ve Başkent’te bir marka haline dönüşen Ankara Halk Ekmek Fabrikası, insan sağlığını korumak amacıyla hijyenik kurallara uymaya devam ediyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, belirli aralıklarla personeline “hijyen eğitimi” veriyor.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Türkiye Fırıncılar Federasyonu arasında imzalanan protokol kapsamında düzenlenen eğitimlerde, ekmek üretiminden tüketimine kadar olan süreçte ekmeğin hijyeninin nasıl sağlanması gerektiği ayrıntılı olarak anlatılıyor.

TEMİZ EKMEK ÖNCELİK

Kocatepe Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen eğitime yaklaşık bin personel katıldı. Ankara Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü uzmanlarınca tüm Halk Ekmek çalışanları, Halk Ekmek büfe işletmecileri ile taşeron şirketlerin personeline verilen eğitimin sonunda ayrıca katılımcılar yazılı sınava da tabii tutuldu.

PERSONELE UYGULAMALI EĞİTİM

Ekmeğin üretiminden tüketiciye ulaşmasına kadar olan zincirde yer alan tüm görevlilere hijyen eğitimi vermeye önem veren Halk Ekmek, “Gıdalarda Riskler, Bulaşma Kaynakları, Bozulmalar”, “Ekmek Fırınlarında Hijyen ve Sanitasyon”, “Gıda İnfeksiyonu ve Zehirlenmeler”, “Ekmek ve Ekmek Çeşitleri ile ilgili Mevzuat”, “Tam Buğday Ekmeğinin Önemi” ile “Ekmek İsrafının Azaltılması” gibi başlıklar altında uygulamalı eğitim vermeyi sürdürecek. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Yanılmaz’dan Oda Başkanlarına Hayırlı Olsun Ziyaretleri
Başkan Yanılmaz’dan Oda Başkanlarına Hayırlı Olsun Ziyaretleri
Kürsübaşı Günü her hafta perşembe günü gerçekleştirilecek
Kürsübaşı Günü her hafta perşembe günü gerçekleştirilecek
beylikdüzü escort