Ankara Doğalgaz Topraklama ile Güvendesiniz

Ankara Doğalgaz Topraklama ile Güvendesiniz
Ankara Doğalgaz Topraklama ile Güvendesiniz Admin
Bu içerik 54 kez okundu.

 

            Doğalgaz, kullanımı kolay ve temiz bir yakıt olmasına karşın, çok tehlikeli bir enerjidir. Bu enerjinin problemsiz bir şekilde kullanılması için, resmi prosedürler devreye girmiştir. Doğalgaz ani parlama özelliği ile bir binayı yıkabilecek özelliklere sahiptir. Tesisat içerisinde ilerleyen doğal gaz zamanla, tesisatın içerisinde statik elektrik oluşturur. Bu statik enerji, gaz kaçağı ile birleşince, patlama meydana gelir. Binaların çökmesine neden olan bu kaçaklar, ciddi sonuçlara neden olabilir. Ankara Doğalgaz Topraklaması hizmetleri çerçevesinde, topraklama işlemi zorunlu hale getirilmiştir.

 

            Bu zorunlu topraklama işlemi, yetkisiz kişiler tarafından yapılamaz. Elektrik Mühendisleri Odası bu işte yetkili kılınmıştır (16 Şubat 2015). Can ve mal kaybı söz konusu olduğu için, yetkisiz kişilerin yaptığı topraklama işlemleri, cezai müeyyide gerektirmektedir. Ankara Doğalgaz Topraklaması işlemlerinde, elektrik panosundaki topraklama değeri ölçülür. Doğalgaz borusundan elektrik panosuna topraklama çekilir. Böylece, gazın geçme esnasında meydana getirdiği statik elektrik, tamamen toprağa iletilmiş olur.

 

            Elektrik Mühendisleri Odası, bu işlemi gerçekleştirdikten sonra, topraklamanın yapıldığına dair yazıları, borunun olduğu yere yapıştırır. EMO, ayrıca size onaylı bir sözleşme sunar. Ankara Doğalgaz Topraklama kategorisinde, topraklama yapmayan binaların gazı kesilmektedir. Topraklama işlemi yapılana kadar gaz verilmemektedir. Yapılan bu işlemle birlikte, ciddi patlamaların meydana gelmesi önlenmektedir. Topraklama işlemini yetkisiz kişilere yaptırmanız da cezai müeyyide gerektirir. Bu nedenle, topraklama işleminde kesinlikle yetkili kişileri tercih etmeniz gerekir.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
HAKAN     2018-10-09 modazzo pişpmanlıktır
Sizi Dil     2018-09-06 Merhaba, ben üstteki gelinlik modelini beğendim acaba boydan da fotoğraf görme imkanım var mıdır?
Hasan     2018-07-02 İstediğim etiketi istediğim adette alabiliyorum. Teşeşkkür ederim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli BB Başkanı Zolan; Avrupa ile iç içe olan dinamik bir şehiriz
Denizli BB Başkanı Zolan; Avrupa ile iç içe olan dinamik bir şehiriz
Diriliş'te Osman Gazi'yi Oynayacak Kişi Belli Oldu
Diriliş'te Osman Gazi'yi Oynayacak Kişi Belli Oldu