Ankara Boşanma Davaları Avukatlık İşleri

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın son verilerine göre ülkemizde yılda 500 ile 600 bin çift boşandığını 2013 yılında

Ankara Boşanma Davaları Avukatlık İşleri
Ankara Boşanma Davaları Avukatlık İşleri seobaz
Bu içerik 115 kez okundu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın son verilerine göre ülkemizde yılda 500 ile 600 bin çift boşandığını 2013 yılında haber manşetlerinde sayısız kez görmüştük. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bu kapsamda 3 yıllık bir proje boşanmaların önüne geçmek adına sosyal ve psikolojik seminerlerle adımlar atmış fakat davaların %93’lük büyük bir bölümünün boşanmayla sonuçlanmasına engel olamamıştı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı projenin ardından detaylı olarak yaptığı araştırmalar neticesinde ekonomik açıdan rahata kavuşan kadınların bilgi ve destek aldıkları boşanma avukatı sayesinde özgür bir hayata adım attıkları gerçeğini ortaya çıkardı. Kadınların şiddetli geçimsizlik, ilgisizlik veya aldatma nedenleri yüzünden boşandıklarının ortaya çıktığı araştırmada, kadınlar boşandıktan sonra kendilerini daha rahat hissediyor denildi.

Başkent Ankara’nın pilot bölge olarak seçildiği anket neticesinde, Ankara avukat büroları da şiddetli geçimsizlik, ilgisizlik veya aldatma nedeniyle telefonları hiç susmayan bürolar arasında ilk sırada geliyor. Ülke genelindeki bu olumsuz gidişe dur demek isteyen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ise, bünyesinde çalışan sosyologlarla çalışmalarına devam ediyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın araştırmalarına yansıyan bir diğer husus ise yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının boşanması. Avukatlara günde 3 ile 4 arasında yurt dışında boşanma ile ilgili olarak telefon geldiğinin yer aldığı araştırmada, yurt dışında konsoloslukta gerçekleşen boşanmaların Türkiye’de nasıl gerçekleşeceğini ve vekaleten avukat atamalarının nasıl yapılacağının sorulduğunu bildirdi. Konu ile ilgili olarak Ankara Barosu avukatlarından A.Z yaptığı açıklamada : “ Tanıma ve tenfiz davası ile ilgili sürekli olarak sorular geliyor. Bunlara elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Boşanma davaları için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı çalışmalarını sürdürüyor fakat, evliliği sürdürmek hem ekonomik hem de sosyolojik anlamda artık zorlaşıyor” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atina antik nehri açacak
Atina antik nehri açacak
IMF: Yunanistan avro bölgesindeki en iyi performans gösterenler arasında
IMF: Yunanistan avro bölgesindeki en iyi performans gösterenler arasında