Anadolu'nun Ezgileri Peyik Albümü İle Sercan Öztürk Sesinde Can Buluyor

Anadolu'nun Ezgileri Peyik Albümü İle Sercan Öztürk Sesinde Can Buluyor
Anadolu'nun Ezgileri Peyik Albümü İle Sercan Öztürk Sesinde Can Buluyor ahmet
Bu içerik 937 kez okundu.

Anadolu bin yıldır Türk'ün ve ezilenin yurdu olurken, hem burada yurt edinmiş olan ve hemde sonradan gelenlerle harmanlanarak, insanlığın mozaiği burada can bulmuş durumda. Dünyanın hiç bir yeri yok ki, bu denli farklı dilden, dinden, ırktan insanın bir arada yaşayıp, farklı karakterlerini yaşamlarına en etkin şekilde adapte edip, tüm bunlara karşın, insanların bin yıldır dosthane bir şekilde yaşamını sürdürsün. Bu topraklar bağrındaki bereketin yanı sıra, üzerinde gezinen insanlarının ne kadar farklı olduğuna bakmaksızın, insanların bir arada yaşamasını sağlıyor.

İnsanları bir arada tutan dil, din, ırk en temel etken olurken, toplum içerisinde kız alıp verme ritüelleri ile birlikte akrabalık bağları oluşur. Bugün memleketçilik nasıl ki insanlarımız için büyük önem taşıyorsa, Anadolu'nun bağrından kopan ezgilerde büyük önem taşıyordur.

Piyek İle Sivaslı Müzisyen Sercan Öztürk Geri Dönüyor 

Sivas, Selçuklunun başkentlerinden biri olduğu için, hem tarihte ve hem de günümüzde oldukça önemli bir yere sahiptir. Bugün Türk müziğine büyük bir yön veren Sivas, içerisinden çıkarmış olduğu müzisyenleri ile de Türkiye'nin her yerinde Anadolu ezgilerinin icra edilmelerini sağlamış durumda.

Piyek albüm çalışmaları ile ilgili açıklamada bulunan Sercan Öztürk, "Peyik albümü, 7 deyişten oluşacak. Kul Himmet’ten, Şah Hatayi’den, Ahmed Edib Harabi’den deyişlerde bu albüm içerisinde bulunacak. Dede sazı ile Cura'ya eşlik olarak bas gitar ile enstrümanlar hazırlanacak. Peyik "Haberci" demektir. Bu nedenle Cem'in, muhabbetinin bağladığının da habercisi olacak Peyik." açıklamalarında bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye 25.861 yeni koronavirüs vakası, 228 ölüm daha bildirdi.
Türkiye 25.861 yeni koronavirüs vakası, 228 ölüm daha bildirdi.
Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği göz kamaştıran şovlarla sona erdi
Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği göz kamaştıran şovlarla sona erdi