Altın ve Dolara şu anda yatırım yapmalı mıyız?

Altın ve Dolara şu anda yatırım yapmalı mıyız?

Altın ve Dolara şu anda yatırım yapmalı mıyız?
Altın ve Dolara şu anda yatırım yapmalı mıyız? Admin
Bu içerik 134 kez okundu.

 Altın ve Dolar fiyatlarındaki değişim nasıl olacak? Altın ve Dolara yatırım yapmak şu an mantıklı mı? Altın ve Dolar ile ilgili yatırım hakkında bilgiler işte güncel haberimizde…

 

Son zamanlarda en iyi yatırım olarak görünen altın ve dolar hızlı bir yükseliş gösterdiler. Fakat geçtiğimiz hafta başlayan hem altın hem de dolardaki düşüşler yatırımcıların dikkatinden kaçmayacak boyutta.

 Ağustos ayında gram altın fiyatı 109 TL iken, Eylül ayında 112 TL ile zirve yapan altın şuan düşüşte ve 98 TL  fiyatında.

 
 

Altın almak için doğru zaman mı?

Altın fiyatları geçmişle kıyaslandığında da genelde artma çizgisi gösteren bir tabloya sahiptir ve geçtiğimiz sene de dikkate alındığında arz-talep açısından değerlendirdiğimizde altına talep yatırım düzeyinde düşünülebilir. Geçtiğimiz seneler dikkate alındığında altın fiyatlarında şu sıralarda normal değerler gözlenmektedir ve önümüzdeki dönemlerde Amerikan Merkez Bankası’nın faiz oranlarını arttırmasıyla altın fiyatlarında yükselme beklenmektedir.

Aralık ayında Amerikan Merkez Bankası’nın faiz oranlarını kademeli bir şekilde yükseltmesine kesin gözüyle bakılıyor.Dolar almak için doğru zaman mı? 

Dolar da Altın gibi dalgalanmalar yaşayan bir dönemden geçmektedir. Dünya Bankası , IMF ,Avrupa Birliği gibi kurumların ekonomi konusundaki adımları dolar kurunu çok çabuk etkilemektedir ve ülkedeki ekonomik durum gidişatı olumlu etkileniyorsa dolar da değer kazanır. Fakat yaşanan ülke içi ve ülke dışı faktörleri göz önünde bulundurmak gerekirse şuan dolara yatırım yapmayı düşünen yatırımcıların birden çok kez düşünmesini tavsiye ediyoruz.

3.00 Tl nin üzerine çıkan dolar fiyatı geçtiğimiz hafta 2.87 ardından 2.82 Tl ye düşerek yatırımcılara zarar ettirdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadın Meclisi’nden 500 kadına sinema keyfi
Kadın Meclisi’nden 500 kadına sinema keyfi
Büyükşehir ile kayak sporuna ilgi artıyor
Büyükşehir ile kayak sporuna ilgi artıyor