Alpha Bank Analizi Yunanistan Ekonomisine Güven Getiriyor

Alpha Bank'ın ekonomist analistleri tarafından Cumartesi günü yayınlanan bir rapora göre, ikinci gözden geçirmenin tamamlanmasının ardından Yunan ekonomisine kademeli bir güven geri dönüşü giderek daha belirgin hale geldi.

Alpha Bank Analizi Yunanistan Ekonomisine Güven Getiriyor
Alpha Bank Analizi Yunanistan Ekonomisine Güven Getiriyor Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Bu geri gelen güven, ekonomik belirlilik göstergesi (ESI) gibi anahtar endekslerin iyileştirilmesine ve Yunan bankalarındaki hane halkı ve ticaret mevduatlarındaki istikrarlı bir artışa yansımıştır.

Raporda ayrıca Yunan finansal kurumlarınca Avrupa Acil Durum Likidite Yardımı (ELA) sistemi üzerinde daha düşük bir güven, Yunanistan devlet tahvilleri için daha düşük getiri ve ekonominin kredi derecelendirme kuruluşları tarafından yükseltilmesi belirtildi.

Analistler, yukarıdaki ve kamu sektörü borçlarının kademeli olarak ödenerek özel sektöre aşamalı likidite koşullarının yanı sıra turizmin güçlü performansıyla birlikte yerel ekonomik aktiviteyi önemli ölçüde artırdığını da belirtti.

Büyük doğrudan doğrudan yatırımları çekmenin, ivmeyi daha da güçlendirmek için üçüncü gözden geçirmenin hızla tamamlanmasının yanı sıra ülkeyi önemli fırsatlar sunan güvenli bir yatırım bölgesi haline getirmek için yapısal değişiklikleri ve özelleştirmelerin hızlandırılmasını gerektireceklerini belirtti. Raporda, üçüncü bir program gözden geçirmesinden sonra Yunan borcunun hafifletilmesi için alınacak önlemleri belirlemek için görüşmelerin başlaması böyle bir ortam için kilit öneme sahip. 
(Kaynak: AMNA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ebru     2017-08-20 Fitolseni nerden alabilirim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
16 yaşındaki Yunus, Uluslararası Microsoft Yarışmasında 3.lükte Bulundu
16 yaşındaki Yunus, Uluslararası Microsoft Yarışmasında 3.lükte Bulundu
Sahil Güvenlik, Gavdos'un Güneyindeki Tehlikedeki Mülteci Yelkenli bulur
Sahil Güvenlik, Gavdos'un Güneyindeki Tehlikedeki Mülteci Yelkenli bulur
beylikdüzü escort