AKP, MHP liderleri Afrin'in sözlerinde eski genelkurmay başkanları İlker Başbuğ'u patlattı

İktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) liderleri, eski Genel Sekreteri Orgeneral İlker Başbuğ'u yaptığı son açıklamalarda, Afrin'deki devam eden askeri operasyonun "iç siyasi amaçlarla kullanılmamalıdır" gerekçesiyle itti. amaçları.”

AKP, MHP liderleri Afrin'in sözlerinde eski genelkurmay başkanları İlker Başbuğ'u patlattı
AKP, MHP liderleri Afrin'in sözlerinde eski genelkurmay başkanları İlker Başbuğ'u patlattı Admin
Bu içerik 293 kez okundu.

 

"Böyle bir şeyi bir genelkurmay başkanından dinlemek talihsizdir. Görevi, [operasyonun] siyasi bir araç olarak kullanıldığını savunmak mı? Ona ayıp. AKP Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, gazetecilere verdiği demeçte, AKP meclis grubuna yaptığı haftalık yazışmaların ardından 13 Şubatta gazetecilere verdiği demeçte, "Gerekli olan şey yapılacak" dedi.

Başbuğ, 2008-2010 yılları arasında Türkiye genel sekreteri olarak görev yaptı. 2012'de terörle suçlanan ve şimdi rezil bir komplonun parçası olarak 26 ay boyunca hapis cezasıyla tutuklandı. Tutuklanmasının, daha sonra Temmuz 2016 darbe girişimi sonrasında olduğuna inanılan ABD merkezli İslami vaiz Fethullah Gülen'in ağına sadık eski yargı yetkilileri tarafından planlanan bir çoğunun tutuklandığı ortaya çıktı.

Geçtiğimiz hafta düzenlenen bir röportajda konuşan Başbuğ, Suriye'nin kuzeyindeki Afrin bölgesinde devam etmekte olan "Zeytin Şube Operasyonu" nun siyasileştirilmesi konusunda uyarıda bulundu.

"Askerlerimiz Afrin'de savaşıyor ve öldürülüyor. Artık askerlerimiz savaştığında ve öldürülürken siyaseti tartışmanın zamanı değil "dedi.

13 Şubat sabahı Erdoğan'ın önünde konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, Türkiye'nin eski genel kurmay başkanına sert sözler de verdi.

Bahçeli, "Partimizin Afrin operasyonu üzerinde siyasi hesaplamalar yaptıklarını iddia edenler, hiçbir karakter taşımıyor" diyen Bahçeli, Başbuğ'u "Turley'in terörle mücadelesini siyasi amaçlarla tam olarak kimin kullandığını açıklamak" üzere çağırıyor.

Erdoğan Başbuğ konuşuyor Afrin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli'de Ailemi Seviyorum Projesi Başladı
Denizli'de Ailemi Seviyorum Projesi Başladı
Denizli'de Kalitesiz kömüre geçit yok
Denizli'de Kalitesiz kömüre geçit yok