Afrin operasyonunda 4,254 militanın 'etkisiz hale getirildi

Türk ordusu 21 Nisan'da yaptığı açıklamada, Türkiye'nin kuzeybatı Afrin'deki operasyonunda "nötrleştirilmiş" militanların sayısı 4.254'e yükselirken, 37 militanın da kuzey Irak'ta ve Türkiye'nin doğusundaki geçtiğimiz hafta operasyonlarda nötralize edildiğini söyledi.

Afrin operasyonunda 4,254 militanın 'etkisiz hale getirildi
Afrin operasyonunda 4,254 militanın 'etkisiz hale getirildi Admin
Bu içerik 419 kez okundu.

 

Yazılı bir açıklamada, Türk Genelkurmay Başkanlığı 20 Ocak Operasyonunun başlamasından bu yana en son “nötr” militanı açıkladı.       

Türk makamları söz konusu militanların teslim olduklarını, öldürüldüklerini ya da yakalandıklarını ima etmek için ifadelerinde sıklıkla “tarafsız” kelimesini kullanmaktadır.       

Türkiye, Kuzeybatı Suriye'de Afrin'den Halk Koruma Birliklerini (YPG) temizlemek için 20 Ocak'ta Operasyonel Zeytin Şube'ni başlattı.

Aynı açıklamada, Genelkurmay, 14 ile 20 Nisan tarihleri ​​arasında Tunceli, Diyarbakır ve Şırnak'ın yanı sıra Kuzey Irak'ın doğusundaki yasadışı Kürdistan İşçi Partisi'ne (PKK) karşı hava harekatının yürütüldüğünü söyledi.       

Bildiride, sığınaklar ve saklanmalar da dahil olmak üzere otuz ağaç PKK hedefleri hava saldırıları sırasında yok edildi.       

Kuzey Irak'ta PKK hedefleri üzerinde hava saldırıları, grubun Mt. İran sınırına yakın Kandil bölgesi, PKK'nın silahlı kampanyasını sürdürdüğü Temmuz 2015'ten bu yana düzenli olarak gerçekleştirildi.       

 

Türkiye Afrin Suriye YPG PKK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EVDE SAĞLIK, 2 YAŞINDA
EVDE SAĞLIK, 2 YAŞINDA
"Milli Mücadelenin 100. Yıldönümü Anısına" Kızının anlatımıyla Kazım Karabekir