Adet Düzensizliğinin Nedenleri Nelerdir?

Adet Düzensizliğinin Nedenleri Nelerdir?
Adet Düzensizliğinin Nedenleri Nelerdir? Admin
Bu içerik 92 kez okundu.

 

Adet; bilindiği üzere ergenlik döneminden başlayarak menopoz dönemine kadar devam eden periyodik kanamalara verilen addır. Rahim iç yüzeyinin her ay döllenme için kendini hazırlaması ve döllenme olmadığı aylarda dökülmesi ile oluşan adet kanamalarında bazı durumlarda düzensizlik yaşanabilmektedir. Adet düzensizliği olarak tanımlanan bu durumun ergenlik dönemindeki genç kızlarda ve menopoz dönemine girmek üzere olan kadınlarda görülmesi normal karşılanmaktadır.

28 artı eksi 7 günde bir yaşanan ve 2 ila 8 gün arasında seyreden kanamaların dışındaki kanamalar normal karşılanmamaktadır. Öyle ki bu durumu yaşayan kadınların mutlaka bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından muayene edilmesi gerekmektedir. Adet düzensizliğinde akla ilk gelecek neden gebeliktir. Gebelik oluşumu gözlemlenmiyorsa stres ve üzüntü kaynaklı düzensizlikler de yaşanabilmektedir. Aynı zamanda rahim içi ve rahim duvarında oluşan tümörler, kanserler, bazı metabolik rahatsızlıklar, hormon dengesizlikleri ve enfeksiyonlar da adet kanamalarında düzensizliklere yol açabilmektedir. Adet düzensizliği yaşayan kadınların ertelemeden bir uzman tarafından muayene olmaları gerekmektedir.

Günümüzde kadınların birçoğu jinekolojik muayeneden korkmakta ve bu nedenle de problemlerin kendiliğinden iyileşmesini beklemektedir. Ancak tedaviyi ertelemek sadece daha ciddi problemleri açığa çıkaracaktır. Genital estetik, kürtaj ya da kızlık zarı dikimi alanlarında da bu uygulamaların gizli tutulması kadının sosyal yaşamındaki yeri açısından önemlidir.

İzmir genital estetik alanında birçok uygulamanın gerçekleştiği ve hasta mahremiyetinin korunduğu bir şehir olarak karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda İzmir kürtaj konusunda da kadının sağlığını korumayı amaç edinen ve uygulamaları yasalar çerçevesinde gerçekleştiren kliniklerin olduğu bir bölgedir.

Gerek adet düzensizliği tedavisinde gerekse jinekolojik uygulamalarda kadınların daha rahat bir şekilde ve stres altında hissetmemeleri gerekmektedir. Jinekolojik problemler başta kısırlık ve birçok ciddi hastalığa sebep olabilmektedir.

Detaylı bilgi için : https://www.drbirdaltosyalicetinol.com/

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atina antik nehri açacak
Atina antik nehri açacak
IMF: Yunanistan avro bölgesindeki en iyi performans gösterenler arasında
IMF: Yunanistan avro bölgesindeki en iyi performans gösterenler arasında