takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com
 Adalar'da 23 Nisan tedirginliği

Adalar'da 23 Nisan tedirginliği

İstanbul'un sayfiye merkezi Adalar, yaşanan salgına rağmen İstanbul'dan ziyaretçi çekmeye devam ediyor. 23 Nisan'da ziyaretçi akını olabileceğini düşünen Adalılar; Adalar'a piknik, orman yürüyüşü ve sahil gezintisi amaçlı ziyaretlerin durdurulması için İstanbul Valiliği'ne başvurdu.

Adalar'da 23 Nisan tedirginliği
Adalar'da 23 Nisan tedirginliği Admin
Bu içerik 14538 kez okundu.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile aynı güne denk gelen Aya Yorgi Yortu günü nedeniyle her yıl on binlerce ziyaretçi alan Adalar'da yaşayanlar, bu yıl da ziyaretçi akışı olabileceğinden endişeli. Tüm dini mekanlar gibi Aya Yorgi Kilisesi'nin de ziyarete kapalı olmasına rağmen, 23 Nisan ziyaretgahı olan kilise ve kiliseye çıkan yolların yoğunlaşabileceğinden, bunun da hem sayıca azalmış deniz ulaşım araçlarında hem de yürüyüş yollarında bulaş riskini artıracağından korkuluyor.

Adalılar önlem alınması ve Adalar'a piknik, orman yürüyüşü ve sahil gezintisi amaçlı ziyaretlerin durdurulması için İstanbul Valiliği'ne başvurdu.

Başvuru dilekçesinde salgının önümüzdeki bir ay içinde pik yapacağı ve azami izolasyona yönelik önlem alındığı bugünlerde piknik, orman yürüyüşü, sahil gezintisi için en çok rağbet edilen yerler arasında olan Adalar'a ziyaret talebinin arttığına işaret edildi. Bu durumun, İstanbul ile Adalar arasında vapur ve motor seferlerinde yoğunluğa neden olduğu ve bulaş riskini artırdığı vurgulandı.

Valiliğe dilekçeyle başvuran Adalılar, “Adalar'a piknik, gezinti, orman yürüyüşü amaçlı ziyaretlerin durdurulması”nı talep etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan ortak askeri tatbikatlara başladı
Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan ortak askeri tatbikatlara başladı
Türkiye 21.352 yeni koronavirüs vakası, 243 ölüm daha bildirdi
Türkiye 21.352 yeni koronavirüs vakası, 243 ölüm daha bildirdi