Ada belediye başkanları mülteci numaralarına KDV indirimi bağlantısını reddetti

Belediye başkanlarının Perşembe günü yaptığı ortak bir açıklamada, beş Doğu Ege adasında katma değer vergisinde (KDV) indirim yapılmasının, barındırdıkları mülteci ve göçmen sayısına bağlı olmaması gerektiğini söyledi.

Ada belediye başkanları mülteci numaralarına KDV indirimi bağlantısını reddetti
Ada belediye başkanları mülteci numaralarına KDV indirimi bağlantısını reddetti Admin
Bu içerik 608 kez okundu.

 

2015'ten beri pazara çıkarılan yasama yasasına ve bakanlık kararına göre, 2015'ten beri mülteci krizinin sıkıntısını çeken Lesvos, Chios, Samos, Leros ve Kos'taki KDV indirimi, altı ay daha uzatıldı Maliye Bakanı Euclid Tsakalotos tarafından aynı gün imzalandı. Karar, bu adaların tüm KDV oranlarında% 30 indirimden yararlanmaya devam edeceği anlamına geliyor.

Bununla birlikte, belediye başkanları ve yerel yetkililer, hükümetin düşük KDV oranını adalardaki mülteci sayılarıyla ilişkilendirme kararını “kabul edilemez ve ahlaksız” olarak nitelendirdi. “Rakamlar eklenmezse ne yapmalıyız? Mültecileri diğer adalardan ödünç almak mı? ”Dedi.

Ayrıca, belediye başkanları Perşembe günü yaptığı açıklamada, KDV oranını mülteci sayısına bağlamanın adaların imajını olumsuz yönde yansıtacağını söyledi.

Belediye başkanları, adalardaki KDV oranlarının düşük olmasının, üye devletlerin coğrafi kriterlere dayanarak farklı oranlar uygulamalarına izin veren 2006 Avrupa Birliği yönergesi tarafından desteklenmesinde ısrar etti.

“Bu coğrafi kriterlerin ezici çoğunluğu ada alanlarını ilgilendiriyor” diyen açıklamada, Danimarka Faroe Adaları ve Danimarka Grönland'ı, Almanya'nın Heligoland'ı, İspanya'nın Kanarya Adaları, Portekiz'in Azor Adaları ve Madeira ve İngiltere'nin Man Adası'ndaki örneğine değinildiği belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Wayne Williams Kimdir?
Wayne Williams Kimdir?
Denizli'de Kadın Meclisi'nden kadına yönelik şiddete karşı tepki
Denizli'de Kadın Meclisi'nden kadına yönelik şiddete karşı tepki