'Acil Durum' daki Kythira Adası, İtfaiyeci hastaneye kaldırıldı

Orman yangını Kythira üzerinde değişen bir dört yerleşim tahliye edilmesi gerekti sonra üçüncü gün ve bir “olağanüstü hal” için Cumartesi günü ilan edildi. Adanın ormanının üçte biri ve düşük bitki örtüsü alanları yakıldı. Güç ve su kesintileri bildirildi.

'Acil Durum' daki Kythira Adası, İtfaiyeci hastaneye kaldırıldı
'Acil Durum' daki Kythira Adası, İtfaiyeci hastaneye kaldırıldı Admin
Bu içerik 266 kez okundu.

 

Orman yangını Kythira üzerinde değişen bir dört yerleşim tahliye edilmesi gerekti sonra üçüncü gün ve bir “olağanüstü hal” için Cumartesi günü ilan edildi. Adanın ormanının üçte biri ve düşük bitki örtüsü alanları yakıldı. Güç ve su kesintileri bildirildi.

Belediye Başkanı Efstratios Harhalakis Pazar sabahı devlet haber yayıncısı ERT'ye verdiği demeçte, "Kythira için kara bir gün" dedi. O, en az 15.000 dönümlük ormanın ve düşük bitki örtüsünün yakıldığını tahmin etti. Ayrıca kundaklama olasılığını açık bıraktı.

Cumartesi günü dört yerleşimden tahliye edildi, ancak belediye başkanı sakinlerinin bölgedeki yangın söndürüldüklerinde evlerine geri döndüğünü söyledi.

Bir itfaiyeci tedirgin hissetti ve yerel hastaneye kaldırıldı. Orman yangınında elektrik sütunları yakıldığı için elektrik kesintileri yaşanıyor. Sürekli yönünü değiştirmek Sert rüzgarlar itfaiye işi zorlaştırmaktadır.

160'dan fazla itfaiye bir kuvvet daha itfaiyeci gün bitmeden adasında bekleniyor ederken, adanın 1/3 yanmış olan korkunç güç yangınlara karşı mücadele etmektedir.

Acil durum altı aydır. Tarım Bakanı görülmemiş orman yangını zararları konusunda, özellikle arıcılara, çiftçiler ile konuşmak için Pazar günü Kythira ziyaret etmesi bekleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Wayne Williams Kimdir?
Wayne Williams Kimdir?
Denizli'de Kadın Meclisi'nden kadına yönelik şiddete karşı tepki
Denizli'de Kadın Meclisi'nden kadına yönelik şiddete karşı tepki