'Acil Durum' daki Kythira Adası, İtfaiyeci hastaneye kaldırıldı

Orman yangını Kythira üzerinde değişen bir dört yerleşim tahliye edilmesi gerekti sonra üçüncü gün ve bir “olağanüstü hal” için Cumartesi günü ilan edildi. Adanın ormanının üçte biri ve düşük bitki örtüsü alanları yakıldı. Güç ve su kesintileri bildirildi.

'Acil Durum' daki Kythira Adası, İtfaiyeci hastaneye kaldırıldı
'Acil Durum' daki Kythira Adası, İtfaiyeci hastaneye kaldırıldı Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Orman yangını Kythira üzerinde değişen bir dört yerleşim tahliye edilmesi gerekti sonra üçüncü gün ve bir “olağanüstü hal” için Cumartesi günü ilan edildi. Adanın ormanının üçte biri ve düşük bitki örtüsü alanları yakıldı. Güç ve su kesintileri bildirildi.

Belediye Başkanı Efstratios Harhalakis Pazar sabahı devlet haber yayıncısı ERT'ye verdiği demeçte, "Kythira için kara bir gün" dedi. O, en az 15.000 dönümlük ormanın ve düşük bitki örtüsünün yakıldığını tahmin etti. Ayrıca kundaklama olasılığını açık bıraktı.

Cumartesi günü dört yerleşimden tahliye edildi, ancak belediye başkanı sakinlerinin bölgedeki yangın söndürüldüklerinde evlerine geri döndüğünü söyledi.

Bir itfaiyeci tedirgin hissetti ve yerel hastaneye kaldırıldı. Orman yangınında elektrik sütunları yakıldığı için elektrik kesintileri yaşanıyor. Sürekli yönünü değiştirmek Sert rüzgarlar itfaiye işi zorlaştırmaktadır.

160'dan fazla itfaiye bir kuvvet daha itfaiyeci gün bitmeden adasında bekleniyor ederken, adanın 1/3 yanmış olan korkunç güç yangınlara karşı mücadele etmektedir.

Acil durum altı aydır. Tarım Bakanı görülmemiş orman yangını zararları konusunda, özellikle arıcılara, çiftçiler ile konuşmak için Pazar günü Kythira ziyaret etmesi bekleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
uguz42429     2018-05-21 1000000takipci 1000000fotografimi begeniistiyorum
Ömer Yiğit     2018-05-12 Nova, son derece profesyonel bir çeviri ofisi. Herkese tavsiye ederim.
Acracr     2018-05-04 Alışveriş yapmadan önce ekşide ve şikayet var da arattım mosmoda.com ile aynı şirket dolandırıcı diye yorum yapıldığından vazgeçtim..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Merkez Bankası baskı altında hareket ediyor, anahtar oranını artırıyor ve döviz kurunun yükselmesine yardımcı oluyor
Türk Merkez Bankası baskı altında hareket ediyor, anahtar oranını artırıyor ve döviz kurunun yükselmesine yardımcı oluyor
İsrail Parlamentosu,
İsrail Parlamentosu, "Ermeni soykırımı tartışması" nı gündeme getirdi