Açık hava eroin kampı kapandığında, seçenekler daraldı

Açık hava eroin kampı kapandığında, seçenekler daraldı

Philadelphia'nın bir köşesinde yerel olarak Badlands olarak bilinen, ülkedeki en saf eroinlerin bir kısmının sadece 5 dolarlık bir çanta için satın alınabileceği bir demiryolu rayının yarım mil uzunluğundaki bir kısmı, yüzlerce eroin bağımlısı için bir sığınak haline geldi. Haftaya şehir temizlemek başlayacak dışarı parçaları, ama nereye kullanıcıların gidecek?

Açık hava eroin kampı kapandığında, seçenekler daraldı
Açık hava eroin kampı kapandığında, seçenekler daraldı Admin
Bu içerik 523 kez okundu.

 

Fairhill, Philadelphia'daki Gurney Caddesinin en üst ucunda, bazı ağaçlar ve çatılar altındaki eski bir araba tamir atölyesinin arkasındaki ray yolları var.

Yolu takip edin ve eroin bağımlılarının görüş dışında bir araya geldiği köprü altında, geçici şırınga galeri bulacaksınız; zemin, kullanılan şırıngalar, ocaklar ve iğne kapaklarının bir denizidir. Kullanıcılar, düzeltmek, turnike bağlamak ve damarlarını ortaya çıkarmak için silahlarının dolandırıcılıklarına dokunmak için ahşap bir masanın etrafında duruyorlar. Bir adam boynundaki bir noktayı bulmak için bir aynaya yaslanır, dikkatle bir iğne cildi üzerinden iter ve bir sandalyeye geri döndü, gözleri parlıyordu. Diğerleri, köprünün bir bölümünü oluşturan, taze şırıngaları açarak ve enjekte etmeye hazır olan uzun bir çelik kiriş boyunca sıraya diziyorlar. Damar bulmak için çok gergin veya çok sinirli olan herkes için birkaç metre uzağında "doktor" olarak bilinen ve bir dolara yapışacak ahşap bir kulübede bir adam var.

Bu, 2. Cadde ile Kensington Caddesi arasında yaklaşık yarım mil uzunluğunda bir yük pistinde, bir kaç avuç dolusu enjeksiyon yerinin en işlek ve en fazla inşa edilmiş olan "El Campamento" dur. Evsiz insanlar ve uyuşturucu kullanıcıları 20 yıldan uzun süredir bu gulch'e sığındılar ve bugünlerde yaklaşık 70 kişi parça boyunca yaşıyor ve her gün yaklaşık 200 kişiye ulaşıyorlar. Gibi kabus hissediyor, kullanıcılar burada polis ve halkın birbirlerine ve outreach işçiler düzenli olarak ziyaret için bakmak halkın geri kalanı, güvenli bir yer olduğunu söylüyorlar. Narcan - aşırı dozları tersine çeviren burun spreyi - asla uzakta değildir.

Fakat önümüzdeki hafta şehir, bu güzergahı temizleyecek ve kullanıcıları zorla dışarı çıkarmaya başlayacak. Yetkililer ve demiryolu şirketi Conrail'in aylar süren görüşmelerinden sonra, polis tarafından korunan müteahhitler, Kensington Bulvarı'ndaki sonuna girecek ve yaklaşık 500.000 iğne batırarak binalarda yıpranmalarını ve sonunda El Campamento'yu kaldırıp yükleme yapacak. Köprü altındaki beton moloz yeni kampları kurtarmak için.

BBC

Şehir, demiryolu şirketinin rayların etrafında hapishane sınıfı eskrim yapmasını istiyorResim telif hakkıAFP

Resim yazısıŞehir, demiryolu şirketinin rayların etrafında hapishane sınıfı eskrim yapmasını istiyor

BBC

41 yaşındaki, karanlık, mat bir saçlı ve donuk olan iki yaşındaki babası Luis, "Buradan bizi zorlarlarsa, sokaklarda bir sürü junk istesin diye ateş etmeleri için arıyorlar," dedi Gözleri, gerçek adını kullanmamamızı istedi.

Luis her sabah cılız ahşap kulübede uyanır ve doktor gibi geçen günlerini diğer kullanıcıları enjekte eder. Ücret bir eroin atışının bir veya altıda biridir ve çoğu insan eroin içinde para verir. Her altı enjeksiyon Luis kendine özgü bir vuruş yapabilir. 22 ay boyunca karısı, eşi banyoda kalp krizi geçirinceye kadar boğuldu.

Gurney Caddesi üzerinde somut bir bariyer üzerine oturtulmuş, güneşe yaslanmış, bir elinde bir fıskiye bıçağının açılıp kapanması ve bir sigaranın diğerinde yavaşça yanmasına izin verilmesi. "Her şeye sahiptim" dedi. "Güzel bir hayat yaşadım, güzel bir karım vardı, gözlerinden birinin göz kırpması benden aldı, bir yıl önce bir hafta oldu".

Günler sonra pistte kaldı. "En azından aşağıda, güvende uyuşturucu elde edebildiğini, temiz işler alabileceğini, üstesinden gelebileceğini ve kimsenin seninle uğraşamayacağını biliyorsun" dedi. "Buna başladıysam tekrar başlamak zorundayım, yeni bir yer bulmak zorundayım gece başımın üstünde yatacak bir yer bulmalıyım ki burada bir gözü açıkça uyuyacağım yok" dedi.

Geçen hafta yolun yarım mil uzunluğunda yürüdükten sonra yol boyunca kişi, peşpeşe etrafındaki mahalle olan Kensington'da bir başka delik bulacağını söyledi. Zaten fakirlik tarafından sarılıp eroin tarafından işgal edildi.

BBC

 

Medya altyazılarıBağımlılar için sığınma evleri

BBC

Kensington, bir zamanlar insanın Philadelphia'yı iş aramak için geldiği canlı bir sanayi bölgesi olarak görüyordu. İmalat ticareti sona erdiğinde istihdam oranları ve konut fiyatları düştü, evler terk edilerek terk edildi ve uyuşturucu ticareti başladı. Şimdi insanlar eroin arayışında şehir, eyalet ve ülke genelinden Kensington'a gelirler. Bölgenin Doğu Sahili'ndeki en büyük açık hava ilaçları pazarı olduğu söyleniyor.

Gurney Caddesinden Hope Park'a kısa bir yürüyüş mesafesindeki neredeyse her blokta bayiler "So Fly", "Caution", "Cowboy" gibi markalarını çağırıyorlar - ve boş logolarla damgalanmış boş paketler çöpleri atıyor. Burada satılan eroin ABD'deki en saf, en ucuz ve en öldürücü ürünler arasında. Yerin damarları boyunca gidip parklar, kiliseler, terk edilmiş evler ve sokak köşelerini ateşlemek için mekanlar haline getiriyor.

Parkurları temizlemek için anlaşma yapılmadan önce, şehir Kensington Caddesi'ndeki küçük bir park olan ve bağımlılar için uğrak yeri haline gelen McPherson Meydanı'nı temizledi. Meydanın merkezinde yerel kütüphane var ve ulusal medyada Mayıs ayında rapor edilen kütüphanecilere yerinden insanlar tarafından kare şeklinde yeniden yerleştirilmiş İğne Parkı'ndaki aşırı sayıda kullanıcıları canlandırmak için eğitim verildiğinde yeterliydi. Uyuşturucu kullanıcıları tahrip edildi.

"70'li yıllarda bu güzel bir park oldu," dedi Joe Grone, 40 yaşından önce McPherson Meydanı'nın kenarına taşınan 53 yaşındaki bir kız. Geçen yıl parkta yürürken ayak bileğinde, kullanılmış bir iğne ile vuruldu. Beş yaşındaki torunu olduğu gibi, ön basamaklarında oturuyordu. "Burası çocuklar için, iğneler için değil" dedi.

BBC

Dışarıdan gelen işçiler, izlerden gelen kullanıcıların terk edilmiş sıra evlerine itileceklerinden korkuyorlar

Resim yazısıOutreach işçiler, izlerden gelen kullanıcıların terk edilmiş sıra evlerine itileceklerinden korkuyorlar

Joe Grone, evinin yakınında yürürken kullanılmış bir iğne ile sıvıştı ve hastanenin bir kullanıcı olduğuna şüphelendi

Resim yazısıJoe Grone, McPherson Meydanı'ndaki evinin yakınındaki kullanılmış bir iğne ile vuruldu.

BBC

Şimdi büyük bir mobil polis birimi McPherson Meydanı'nın ortasında oturuyor ve subaylar motosiklet çevresinde çevre çevresinde dolaşıyorlar. Geçen hafta çocuklar yağmurlama atlayarak ve zevkle çığlık atarak tekrar dolaşıyorlardı. Çimlerin içine sokulmuş tek şırınga başlığı için saklayın, İğne Park'ta mutlu bir öğleden sonraydı.

Ancak burada uyuşturucu kaçakçılığı çalışanları, kullanıcıların nereye gittiğini sorguluyor. Meydanın temizlenmesinden kısa bir süre sonra, Westmoreland Caddesi'ndeki terk edilmiş bir kilisenin bağımlıların cenneti haline geldiği yönünde haberler çıktı. Polis de kiliseyi temizlemek için harekete geçti ve kutsal alanda, yerel yardımseverlik Önleme Noktası için konut koordinatörü olan Kate Perch, bağımlılığın pençesinde genç bir çift buldu. Bir şilte etrafında geçici bir ev düzenledi ve eşya organ boruları altında saklanmıştı. Polis beklerken çift, bölgedeki farklı terk edilmiş sıra evlerini tartıştı ve hangilerinin güvenli olduğunu tartıştı.

Perch, "Bu mahalleyi sürdürecek bir konuşma" dedi. "McPherson temizlendi, Westmoreland temizlendi, izler artık temizlenecek, bu insanlar artık o zaman mevcut değil, nereye gidecekler?"

BBC

Kilise

Image captionWestmoreland Caddesinde eroin bağımlılarının cenneti haline gelen terk edilmiş bir kilise

Polis kiliseyi temizlediğinde, ön kapıdan bir mesaj tarandı

Resim yazısıKullanıcılar temizlendiğinde kilisenin ön kapısında bir mesaj tarandı

BBC

Perş gibi insanlar için endişe duygusu, savunmasız kullanıcıların kentin yüzlerce terk edilmiş evine sokulması - dışarıdan gelen işçiler için çok tehlikeli, nerede insanlar aşırı doz alacağı ve kimsenin göremeyecekleri "terk edilmiş" evlere itilecek olması.

Şehir bu yıl fazla dozlarda% 30'luk bir artış olacağını tahmin ediyor, tahminen katledilen cinayet sayısının dört katına çıkarak, ikinci yılda 900'den 1200'e kadar ağır para cezası veriyor. Fentanyl - ülkenin dört bir yanındaki ölümlerle bağlantılı olan eroinden 50 ila 100 kat daha güçlü bir sakinleştirici - limanlardan Philadelphia'ya sızan eroin arzını bulaştırdı.

15 yaşındaki eroin alışkanlığına sahip 30 yaşındaki James Russell, titreyerek bir bardak yağdıran "Şu anda orada bulunan uyuşturucu fentanil, fil sakinleştirici, fare zehiri gibi," dedi. Önceden Hazırlık Noktasında bir check-up'ı beklerken hazır kahve içindi.

"Şimdiye kadar pek çok canavarın bulunduğu yol, birinin bir çuval sabunu çektiğini ve aşırı doz aldığını duydunuz ve bu uyuşturucu bulmaya gitmek için acele eden 10 kişiden 7'si delidir."

grey_new

Jose Ojeda Philadelphia'ya umutla dolaştı. O, şehrin kalbinde birinci sınıf bir tedavi isteyen bir bağımlı olarak geldi. Porto Riko'da ona söyledikleri buydu. Fakat kendisinden önce binlerce bin kişinin yaptığı gibi, kentin lisanssız kurtarma evlerinden birine doğru yola çıktı; burada kullanıcıların yararları için istismar edildi ve birçok kişi caddeye doğru yuvarlandı ve izler gibi yerlerde bitti.

"Yardım istemekle birlikte, belgelerim olmadığı için benim için imkansız" dedi Jose, parçalara boş bir yerden bakarken gözlerinin kan döktüğünü, cildi pürüzlü ve iğne ile işaretlenmiş halde bir eliyle uzağa baktığını söyledi. Iradesine karşı sıkı sıkışık O, kimliği geçtiğinde cüzdanıyla çalındığını söyledi. Philadelphia, o sırada Porto Riko'da yaşayan annesi ve hala orada olan kızı ve torunu hakkında çok şey düşünüyor.

"Buraya yıpranmış ellerimle tuzağa düştüm, nasıl İngilizce konuşacağımı bilmiyorum, yardım istemek için yerlere gidiyorum ve beni anlamıyorlar beni uyuşturucuya itiyor" dedi.

Kimliği olmadan tedaviyi alamıyor ve eve gidemiyor. 42 yaşında, kensington'da, evden uzakta, sallayamayacağı eroin alışkanlığı ile sıkışmış durumda.

BBC

Jose Ojeda, sahte bir tedavi sözü ile Philadelphia'ya gelen binlerce Porto Rikolu bağımlıdan biridir

Resim yazısıJose Ojeda, sahte bir tedavi sözü ile Philadelphia'ya gelen binlerce Porto Rikolu bağımlıdan biridir

BBC

Kimliğe rağmen bile, Philadelphia'daki tedavi engelleri yüksektir. Şehrin tahmini 70.000 aktif eroin kullanıcısı ve herhangi bir zamanda 15.000'den az tedavi seçeneği var, her farklı türe ekleniyor. Housing-First programı kullanıcıların sorumluluğunu üst üste bırakıp temiz olmalarını istemeyecek ancak 400 evsiz vatandaş için Kensington bölgesinde 40'tan az slot mevcut.

Kent, destekleyici konutlara ek olarak 250.000 dolarlık bir vaat sağladı ve Gurney Caddesi'ndeki boş bir parkurda, parkur kapanışıyla çakışacak şekilde üç günlük bir "kaynak fuarı" planlıyor ancak polis katılımda olacak ve kullanıcılar arasında güvensizlik endemik. Herkes için tedavi seçenekleri olsaydı bile, bağımlılığın gücünü koruyan pek çok kişi sadece onları istemiyor ya da bulamıyordu.

Şehrin Davranışsal Sağlık ve Zihinsel Engellilik Servisleri (DBHIS) Başkan Yardımcısı Roland Lamb, "Bağımlılık bu ülkede damgalamış bir hastalıktır" dedi. "Bağımlı olan bir kişinin, ihtiyaç duydukları tedaviyi alma ihtimalinde sadece 10 kişiden biri vardır."

BBC

Prevention Point'in mobil iğne döviz otobüsü, hayır işlerinin yaşadığı eski kilisenin dışında oturuyor

Resim başlığıPrevention Point'in mobil iğne döviz otobüsü, yardım kuruluşunun yaşadığı eski kilisenin dışında oturuyor

BBC

DBHIS, izin öncesi kullanıcılarla etkileşime girmek için Prevention Point gibi şehir tarafından finanse edilen sosyal yardım gruplarıyla birlikte çalışıyor. Hayırseverlik 25 yıl önce bir yeraltı iğnesi takası olarak başladı ve iki yıl önce, izlerden birkaç blok ötedeki Kensington'un kalbinde eski bir kahverengi taş metodik kilisesine taşındı. Kullanıcıların Yüzlerce bir check-up, temiz iğneler ya da sadece sohbet Bir paket, mahalle ve ötelerin her köşesinden binaya seyahat ve birkaç saat her gün için eski kilise türlü bir cemaat vardır.

Laura, evsizlik, uyuşturucu bağımlılığı ve fuhuşa maruz kalmadan temizlenip barınakta bulunulmadan önce 41 yaşındaki bir düzenli olan "Burası bir nimet" dedi. "Buraya ilk geldim zaman bağımlılığım çoktu" dedi. "Her gün burada hayatlarını kurtarıyorlar."

Fakat herkes minnettar. Önleme Noktası, bölgeye bağımlıları çektiğini söyleyen yerel yetkililerden ve sakinlerden direnişle karşı karşıya kaldı. Şüphesiz hayatlarını kurtaran temiz iğneler - Şehrin uyuşturucu kullanımından kaynaklanan HIV enfeksiyonları hayır işine başlandığı andan itibaren% 50'den sadece% 5'e düştü ancak bazı insanlar bina dışındaki sokaklarda hemen kullanmaya yönlendiriyorlardı.

Jose Benitez, Önleme Noktasındaki yönetici direktördür. "Topluluğun yaklaşımı 'bizim mahallemizde bunu istemiyoruz', kentin yaklaşımı 'Aman tanrım bir şey yapılmalı' 'dedi. "Hüner, ne var?"

grey_new

Parça izlerinin giderileceğini söyleyince, yerel Facebook gruplarında korku ve öfke ortaya çıkmaya başladı. Philadelphia bir "yerinde uyuşturucu satıcısı çalıştırmaya" başlamalı, bir mukim yazdı. "Daha iyi bir çözüm, eğer biri acil bir odada eroin dolaşırsa, onlara Bırakın," yazmış bir başka. "DEAD EN İYİ," diye cevapladı birisi.

Saldırganlık, yerel bir taban grubunun kurucusu olan Philadelphia Aşırı Doz Önleme Girişimi (Popi) 'nin Dan Martino'yı endişelendirdi. Haziran ayının ikinci Çarşamba günü Bay Martino, Kensington'un yanında, Port Richmond'da dar, ahşap panelli bir köşe bar olan Mick's Inn'e gitti ve orada 30 kadar yerli halk barınağı temizlendiğinde neler olacağını tartışmak için toplandılar. Bir saat kadar dinledikten sonra konuşmak için ayağa kalktı.

Sakinlere, ölüm oranını% 30 düşürecek bir çözümle ilgilenip ilgilenmeyeceklerini sordu. Evet mırıldandılar. Sokaklarda düşük suç oranları ve iğneler görmek isterler mi diye sordu ve anlaştılar. Sonra güvenli enjeksiyon bölgelerinden bahsedildiğini söyledi ve odanın atmosferi açıldı. İki kadın baskın çıktı. Toplantı sokağa dökülünce Bay Martino onlardan birine yaklaştı. Kızının aşırı dozda öldüğü ve Martino'ya, bağımlıları enjekte etmek için bir yer verdiği yönünde onu vuracağını söyledi.

Bu semtlerin etrafındaki bazı insanlar için, kullanıcıların uyuşturucularını test edebilecekleri ve tıbbi personelin bulunduğu yere enjekte edebilecekleri güvenli enjeksiyon yerleri son kalan umudumuzdur. Başkalarına, bunlar düşünülemez - tabutta eroin tarafından öldürülen bir mahalle için son bir çivi.

BBC

Dan Martino

Image caption"Eroin dünyasında yaşıyoruz" - Philadelphia'daki güvenli enjeksiyon siteleri için Dan Martino savunucusu

BBC

Martino, "İlk önce savcılığa başladığımda bir direniş duvarı vardı, bana bağıran insanlar gibi, yetişkin tarafından hiç bağırılmamışım" dedi. "Ama bu insanlar bir şekilde ya da başka bir yolla kullanacaklar.Bu sadece yaşadığımız gerçeğin aynası. Eroin dünyasında yaşıyoruz, limanlardan gelmesini durdurmanın bir yolunu bulana kadar, elimizdeki şey bu. yapmak."

Onu vurmakla tehdit eden kadın Kathleen Costello Berry, yaşadığı Port Richmond yerel kızıydı ve kızını sadece 17 yaşında öldürdü ve ölmek için hastanede park yerinde kaldı. "Sadece ayrılmak zorunda kaldım, konuşmasını bile dinleyemedim" diye hatırlıyordu.

"Kızımı kaybettim eğer bana kimse saldırmak için bir yere güvenli bir yere gelip gelemeyeceğini söylemeye cesaret ederse ona göz kulak olacağım ..." diye seslendi, ses sızlıyordu. "Hayır yolu yok, damarlarına zehir sürmenin güvenli bir yolu yok"

Amerika'da güvenli enjeksiyon alanları henüz yok. Ülkenin opioid salgın spirallerinde olduğu gibi, Seattle, San Francisco ve New York da dahil olmak üzere birçok büyük şehir sıçramayı düşünmeyi başlıyor ancak bu fikre şiddetli bir siyasi direniş var.

Kanada'da böyle bir site var, ancak Vancouver'da istatistikler, ölü cisimlerin gelgitini orada bıraktığını gösteriyor. Her gün 13 aynalı kulübe içinde 700'den fazla enjeksiyon yapılmaktadır ve 2003 yılında açılmasından bu yana hiç kimse tesiste öldürülmemiştir. Klinik, ölümcül aşırı doz dozlarının 5,000'ini önlediğini tahmin etmektedir. Fakat o zamanki muhafazakâr hükümet, Yüksek Mahkemeye kadar olan savaşı sürdürdü.

BBC

Kullanıcılar Vancouver'da güvenli enjeksiyon tesislerinde ateş ediyorGörüntü telif hakkıGETTY IMAGES

Resim yazısıKullanıcılar Vancouver'da güvenli bir enjeksiyon tesisine kalktı

BBC

Belediye Başkanı James Kenney sözcüsünden Philadelphia'da yeni bir opioid görev kuvveti olasılığı "daha da araştıracak" dedi ve "önce düşünülmesi gereken ciddi hukuki, pratik ve kanun uygulama konularını" söyledi.

Bazı yerel yetkililer buna karşı durmaya devam ediyor. Kentin 7. bölgesindeki belediye başkanı Maria Quinones Sanchez, "Kensington'u kuşatmak bizim için çok zaman aldı" dedi. "Buraya gelip, en ucuz ilaçları alabileceğiniz bir mesaj göndermek istiyor muyuz ve aslında onları kullanmak için bir yer var mı?"

Ancak, şu anki strateji - bir park, kilise veya demiryolu köpeği temizleme ve insanları bir sonraki adıma itme - öyle görünüyor değil. Kensington'da, henüz daha yalnız ölüme neden olacak tehditlerle dolu korkunç bir yolculuk yarattı. Bağımlılık ile tüketilen ve tedavi için henüz yetersiz olan parça boyunca çoğu insan net üzerinden kaymaya devam edecektir.

Martino, "Eroin insanların ölümünden kaynaklanıyor, ancak bana yardım teklif etme fırsatı vermiyor, insanlara tedavi aramak için fırsat vermiyor - onları bodrumda tutuyor, onları izler gibi yerlerde tutar" dedi.

"Bu insanlar ölmek istemiyor, en iyi çabalarına rağmen, bu şekilde yaşamak istemiyorlar."

BBC

Parçalardaki köprüler, kullanıcıların ateş etmeleri için sığınak haline geldi.

Image caption"Buradan itilirsek, caddede kullanacağız" diyen Mark Vallotta, 39. "Başka hiçbir yere varamam" dedi.

Dövme eski bir iğne skarına işaret ediyor

Resim yazısıDövme, eski bir iğne skarına işaret ediyor

BBC

Geçen hafta pistlerde hayat her zamanki gibi devam ediyordu. Çok geciktikten sonra, birkaç kişi buldozerlerin gerçekten dolaşacağına inanmış görünüyordu. Ancak demiryolu şirketinin çalışmaya başlaması için son başvuru tarihi ayın sonu ve şehir yeterince yaşıyor.

Luis hâlâ insanları enjekte ediyordu ve birkaç gün önce karısının ölüm yıldönümünün ağrısını sönükleştirecek kadar kazançlı çıkıyordu. Bir çıkış yolu göremedi.

"Ben sadece çiti atıp tekrar içeri girmeye çalışacağım" dedi. "Gitilecek başka yerim yok, burada ya da hiçbir yerde değil."

Köprünün altındaki birkaç metre uzağında, sabitleme masasıyla, başka bir kullanıcı olan Manuel, kilosunu ayağından ayağa kaydırdı ve mesafeye bakarak, alenen aşağı ve yukarı doğru bir beyzbol şapkasını bastıracak şekilde dikti. Yıllar önce şimdiye kadar ilk kez eroin yaparak izlerle hatırlıyordu. "Burası başladığım yer, şimdiye kadar geldim tek yer" dedi. "Burası burada değilse belki benim için daha kolay olurdu.

"Sanki bacaklarım beni burada kendileri yapıyor gibi duruyor, eğer bu izleri kapattılarsa umarım umarım bacaklarım beni daha iyi bir yere götürür"

BBC

Bir yatak, kullanılan iğnelerle çevrili parçaların kenarında boş durur

Hannah Long-Higgins'in fotoğrafları

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocam ve ben haftada 90 dakikamız var
Kocam ve ben haftada 90 dakikamız var
Bloomberg rakipleri milyardere saldırmak için sıraya girdi
Bloomberg rakipleri milyardere saldırmak için sıraya girdi