'Acemi ajan' Putin'le Obama'yı daha önce de izlemiş

'Acemi ajan' Putin'le Obama'yı daha önce de izlemiş
'Acemi ajan' Putin'le Obama'yı daha önce de izlemiş Admin
Bu içerik 272 kez okundu.

G20 Zirvesi'nde Vladimir Putin ile Barack Obama'nın tercümanları eşliğinde yaptığı görüşmenin videosunda, kameraya dik dik bakan ve suratında muzip bir ifade bulunan bir kişi dikkatleri çekmişti. Liderlere sırtı dönük şekilde duran bu kişinin, sürekli kameraya bakarak geri geri gitmesi de liderleri dinlemeye çalıştığı ancak 'acemi davranışları nedeniyle kendini ele veren bir ajan' olduğu yönünde yorumlara neden olmuştu.

Russia Today'in (RT) arşivinden çıkan bir video ise 'acemi ajan'ın Putin ve Obama'yı New York'taki BM genel kurul toplantıları sırasında da yalnız bırakmadığını gösterdi. Nitekim videoda aynı kişinin, Putin ve Obama görüşmesi öncesinde basına görüntü verilen salona yerleştirilen Rus ve ABD bayraklarını düzelttiği görülüyor.

AJAN DEĞİL BEYAZ SARAY ASİSTANIYMIŞ

Öte yandan videolardaki kişinin bir ajan değil Beyaz Saray'da özel asistan olarak görev yapan Duncan Teater olduğu öğrenildi.

Hürriyet'in haberine göre Teater, Obama ile Putin'in G20 Zirvesi'ndeki görüşmesi sırasında RT'nin görüntü aldığını görünce araya girip liderlerin dudaklarının okunmasını engellemeye çalışmış. Ancak yanlış yerde durduğu için görüntü alınmasını engelleyememiş.

ABD Barack Obama Duncan Teater G20 New York Russia Today Vladimir Putin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EDİRNE BELEDİYESİ ULUSLARARASI TRAVEL TURKEY İZMİR FUARI’NDA
EDİRNE BELEDİYESİ ULUSLARARASI TRAVEL TURKEY İZMİR FUARI’NDA
Edirne Belediye Başkanı Gürkan Koltuğunu Kadınlara Bıraktı
Edirne Belediye Başkanı Gürkan Koltuğunu Kadınlara Bıraktı