ABD, terör gruplarını isimlerini değiştirerek gizleyemez

14 Şubat'ta Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Amerika'nın Halk Koruma Birimlerinin (YPG) ve yasadışı Kürdistan İşçi Partisinin (PKK) "terörizmini gizleyemeyeceğini" adını değiştirerek bilmeli olduğunu söyledi.

ABD, terör gruplarını isimlerini değiştirerek gizleyemez
ABD, terör gruplarını isimlerini değiştirerek gizleyemez Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

"ABD PKK / KCK / PYD / YPG terör örgütüne karşı [çabalarına] engel olmaktan vazgeçmelidir. Terör örgütlerini ve teröristlerini adlarını veya logolarını değiştirerek gizleyemeyeceklerini bilmeliler. Bozdağ gerçeği değiştiremiyor ve kimseyi aldatamıyor "diye tweet yaptı.

ABD yönetimini, Washington'un Suriye Demokratik Güçleri'ne (SDF) verdiği desteği kesmek ve teröristlerden silah toplamak için Türkiye'ye vaat etmesi için de çağrıda bulundu.

Bozdağ ayrıca, Türkiye'nin "PKK / KCK / PYD ve YPG'nin etnik ve ideolojik temizlik yapmasına ve bölgenin demografik yapısını değiştirmesine" izin vermeyeceğine de söz verdi.

"Sınır Güvenliği Kuvvetleri kılığında sınırlarımızın ötesinde bir terör ordu ve terör devletinin kurulmasına izin vermeyeceğiz" diye ekleyen Pentagon, YPG militanlarının sınır kuvvetlerini kurma planına atıfta bulundu.

Bozdağ, "Ülkemizin, sınırlarımızın ve bölgemizin güvenliğini sağlayacağız" dedi.

Türkiye, YPG militanlarını Afrin'den çıkarmak için 20 Ocak'ta "Operasyon Zeytin Şubesi" ni açtı.

bozdağ YPG birleşik devletler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor