ABD, Manbij hakkında Türkiye ile görüşüyor

ABD, Türkiye ile Suriye arasındaki Manbij konulu görüşmelerde bulunuyor ancak Savunma Sekreteri James Mattis 2 Şubatta yaptığı açıklamada, Suriye'nin Manbij'iyle ilgili görüşmelerde bulunuyor ancak kamuya açıklamak için doğru zaman değil.

ABD, Manbij hakkında Türkiye ile görüşüyor
ABD, Manbij hakkında Türkiye ile görüşüyor Admin
Bu içerik 64 kez okundu.

 

Mattis gazetecilere düzenlediği basın toplantısında "Şu an tartışmayacağım" dedi. "Bunu sadece halka açık alanlarda yapmak için doğru zaman değil" dedi. 

Mattis, Türkiye'nin Zeytin Şubesi Operasyonu kapsamında stratejik olarak önemli bir kuzey şehrinde askeri operasyon başlatma planını attı. 

Manbij, Halep'in kuzeydoğusunda fakat Türk sınırının hemen güneyindedir. Washington, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeydoğusundaki operasyonunda Manbij'teki birliklerin güvenliğine ilişkin endişelerini dile getirdi.

Manbij'de yaklaşık 2.000 Amerikan askeri var. 

Türkiye'nin Afgan'daki askeri operasyonunu İSİL ile mücadeleden "oyalama" olarak nitelendiren Mattis, Manbij hakkında konuşmakla "durumlarını daha zor hale getirebilir, kendi ülkeleriyle uğraşmak zorunda kalan yerli izleyiciler açısından" anlaşılabilir hale getirilebilir "dedi. pozisyonlar. 

"Rakip çıkarları nasıl dengede tutarsın, şimdi sadece müttefiki Türkiye ile aktif bir tartışma olduğunu söyleyebilirim" diye ekledi. 

Türkiye, YPG ve İSİL militanları Afrin'den temizlemek için 20 Ocak'ta Operasyon Zeytin Şubesi'ni başlattı. 

mattis Manbij Türkiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
HAKAN     2018-10-09 modazzo pişpmanlıktır
Sizi Dil     2018-09-06 Merhaba, ben üstteki gelinlik modelini beğendim acaba boydan da fotoğraf görme imkanım var mıdır?
Hasan     2018-07-02 İstediğim etiketi istediğim adette alabiliyorum. Teşeşkkür ederim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yayla turizminin merkezi Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası
Yayla turizminin merkezi Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası
İSTSU Özel Ödülü Büyükşehir DESKİ’nin
İSTSU Özel Ödülü Büyükşehir DESKİ’nin