ABD, Manbij hakkında Türkiye ile görüşüyor

ABD, Türkiye ile Suriye arasındaki Manbij konulu görüşmelerde bulunuyor ancak Savunma Sekreteri James Mattis 2 Şubatta yaptığı açıklamada, Suriye'nin Manbij'iyle ilgili görüşmelerde bulunuyor ancak kamuya açıklamak için doğru zaman değil.

ABD, Manbij hakkında Türkiye ile görüşüyor
ABD, Manbij hakkında Türkiye ile görüşüyor Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Mattis gazetecilere düzenlediği basın toplantısında "Şu an tartışmayacağım" dedi. "Bunu sadece halka açık alanlarda yapmak için doğru zaman değil" dedi. 

Mattis, Türkiye'nin Zeytin Şubesi Operasyonu kapsamında stratejik olarak önemli bir kuzey şehrinde askeri operasyon başlatma planını attı. 

Manbij, Halep'in kuzeydoğusunda fakat Türk sınırının hemen güneyindedir. Washington, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeydoğusundaki operasyonunda Manbij'teki birliklerin güvenliğine ilişkin endişelerini dile getirdi.

Manbij'de yaklaşık 2.000 Amerikan askeri var. 

Türkiye'nin Afgan'daki askeri operasyonunu İSİL ile mücadeleden "oyalama" olarak nitelendiren Mattis, Manbij hakkında konuşmakla "durumlarını daha zor hale getirebilir, kendi ülkeleriyle uğraşmak zorunda kalan yerli izleyiciler açısından" anlaşılabilir hale getirilebilir "dedi. pozisyonlar. 

"Rakip çıkarları nasıl dengede tutarsın, şimdi sadece müttefiki Türkiye ile aktif bir tartışma olduğunu söyleyebilirim" diye ekledi. 

Türkiye, YPG ve İSİL militanları Afrin'den temizlemek için 20 Ocak'ta Operasyon Zeytin Şubesi'ni başlattı. 

mattis Manbij Türkiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye-ABD ilişkilerinin normalleştirilmesi ABD'ye vaatlerini yerine getirmesine bağlı
Türkiye-ABD ilişkilerinin normalleştirilmesi ABD'ye vaatlerini yerine getirmesine bağlı
Pamukkale'de İkinci Dönem İngilizce Kurslarına Başvurular Başladı
Pamukkale'de İkinci Dönem İngilizce Kurslarına Başvurular Başladı