ABD Hükümeti, Yunanistan'ın Kurtarma Programının IMF'ye Yaptırımına Desteği Sağladı

ABD Hazine Sekreteri Steven Mnuchin "ABD hükümeti Uluslararası Para Fonu ve Genel Müdür Christine Lagarde'yi Yunan kurtarma programını ele alma biçiminde destekliyor" dedi.

ABD Hükümeti, Yunanistan'ın Kurtarma Programının IMF'ye Yaptırımına Desteği Sağladı
ABD Hükümeti, Yunanistan'ın Kurtarma Programının IMF'ye Yaptırımına Desteği Sağladı Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Bir Mignatiou.com raporuna göre, ABD Hazine Sekreteri gazetecilerin Beyaz Saray'daki sorularına cevap verdi. Mnuchin, IMF ve Yunanistan'ın kurtarma konusuna gelince, Fund'un mali katkısının çoğunlukla bir danışma düzeyinde olduğu için küçük olduğunu vurguladı ve Amerikan vergi mükelleflerine yük olmadığını söyledi.

İşte Hazine Sekreteri Steven Mnuchin ile ilgili Q & A:

Soru: IMF ve Dünya Bankası'nın son toplantısında Bayan Lagarde ile birlikte bulundunuz ve kesinlikle Uluslararası Para Fonu'nun katılımıyla ilgili ABD politikasının geleceğinden endişe duyduğunuzu biliyorsunuzdur. IMF'nin Avro Bölgesi'ndeki ekonomik yardım programlarına katılımı konusundaki ABD politikası nedir?

Cevap: Evet, en az on iki kez Christine Lagarde ile görüşme zevkim olduğunu söylememe izin verin. Bence IMF para birimlerini ve küresel ekonomileri denetlemekte çok önemli bir rol oynamaktadır. IMF, Yunanistan'daki durumu istikrara kavuşturma ve Avrupa ile işbirliği içinde çok yararlıydı. Bence bu yaz piyasalarda ve ekonomide önemli kaygılar yaratacak önemli bir sorun olabilir ve sanırım (IMF) bu müzakerelerin çok önemli bir bölümünü oluşturdu. "

Soru: IMF'ye olan Amerikan destek seviyesini şu anki seviyesinde ve özellikle de Yunanistan için bir rahatlama olarak nasıl devam ettirebilirsiniz? ABD'nin Yunanistan'a finansal krizden kurtulmasına yardımcı olması ABD IMF'nin rolüdür.

Yanıt: Yunanistan'a olan IMF taahhüdü çok küçüktü. Yunanistan'ın mutlaka onu kullanacağından emin değilim, bu yüzden anlamım (IMF katılımının) gerçekten başka bir şeyden çok bir onay damgası olduğunu düşünüyorum. Ve yine, ABD vergi mükelleflerine doğrudan maliyet yoktur. IMF'ye destek veriyoruz, ancak tüm katkıları dikkatli bir şekilde incelediğimizden ve vergi mükelleflerinin paralarının doğru bir şekilde harcandığından emin olarak IMF'ye yaptığımız katkıları inceleyeceğiz "dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Melda     2017-06-29 Kesinlikle izleyeceğim teşekkürler
Çağla Yılmaz     2017-06-09 Keçiören'in en kaliteli öğretmen kadrosu Uğur Temel Lİsesi'n de diyebilirim.
Hakan06     2017-06-09 Keçiören Uğur Temel Lisesi'nin bu sene öğrencisiydim.Gazi Anadolu Lisesi'nden geçiş yaptım. KeçiörenUğur Temel Lİsesi'nin denemelerine girdikçe çok konu eksiğimin olduğunu gördüm. Öğretmenlerim sağolsun çok yardımcı oldular. Konu eksiğim kalmadı. Hangi sorumu götürsem çözdüler. Yarın LYS var ve ben kendimi hazır hissediyorum. İyi ki varsın Keçiören UĞUR Temel Lİsesi diyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalışmada dokuz yaşam tarzı değişikliği demans riskini azaltabilir
Çalışmada dokuz yaşam tarzı değişikliği demans riskini azaltabilir
Eski İngiltere kaptanı Michael Vaughan eleştirilerde bulundu
Eski İngiltere kaptanı Michael Vaughan eleştirilerde bulundu