ABD Başkanı tam bir devlet ziyareti gerçekleştirecek dedi

THERESA Mayıs ayında Donald Trump'ın İngiltere'ye devlet ziyareti yasaklanmasını talep eden 1.8 milyon kişi tarafından imzalanmış bir dilekçeyi resmen reddetti.

ABD Başkanı tam bir devlet ziyareti gerçekleştirecek dedi
ABD Başkanı tam bir devlet ziyareti gerçekleştirecek dedi Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

ngiltere genelinde binlerce insan protesto gösterdi ve Bayan May'ın Donald Trump'u tam bir devlet ziyareti için İngiltere'ye davet etmemesi çağrısında bulundu . 

Hükümetin dilekçesine verdiği yanıtta, dilekçeyi destekleyenlerin "güçlü görüşlerini" kabul ettiklerini, ancak Trump'ın "bir Devlet ziyaretinin tam nezaketine" sahip olacağını söylediler. 

"HM Hükümeti, Birleşik Devletler Başkanı'nın bir Devlet Ziyaretinin tam nezaketine tabi tutulması gerektiğine inanıyor" Başkan Trump'ı bir kez ziyaret etmeyi ve düzenlemeleri tamamlamayı umuyoruz.

 

Koz ve mayısGETTY

Theresa May, resmi bir devlet ziyaretinde Donald Trump'u İngiltere'ye davet etti

Koz ve mayısGETTY

Trump, buna karşı bir dilekçe verilmesine rağmen İngiltere'ye devlet ziyareti için davet edilecek

 

"HM Hükümeti, bu dilekçenin birçok imzacı tarafından ifade edilen güçlü görüşleri kabul etmekle birlikte, bu dilekçeyi desteklememektedir.

"27 Ocak 2017'de Birleşik Devletler ziyareti sırasında Kraliçe adına Başbakan Cumhurbaşkanı Trump'tan bu yıl İngiltere'ye yapılan Devlet Ziyareti için çağrıda bulundu. Davet kabul edildi.

"Bu davet Amerika Birleşik Devletleri ile Birleşik Krallık arasındaki ilişkinin önemini yansıtıyor ve bu aşamada Devlet Ziyareti için nihai tarihlerin henüz kabul edilmediğini" söyledi.

Avcılar Konuşmacısı John Bercow, kendi muhafazakâr partisi arasında "ırkçılık ve cinsiyetçilik" nedeniyle Trump'ın TBMM'yi ele almasına izin verilmemesi gerektiğini söyleyerek bir tepki aldı. 

 

ProtestocularGETTY

İngiltere genelinde binlerce insan Trump'a karşı protesto gösterileri düzenledi

İngiltere'de ObamaGETTY

Obama, 2012'de bir devlet ziyareti için İngiltere'ye geldi

Bay Trump'un icra emri veya göçü, dünya çapında öfkeyle yol açtı.

Bayan May, Başkan Trump ile görüşmek üzere Washington'a yaptığı ziyarette devlet ziyaretini açıkladı.

Downing Street şunları söyledi: "ABD bu ülkenin en yakın müttefiklerinden biridir ve bu yıl cumhurbaşkanına ev sahipliği yapmak için sabırsızlanıyoruz" dedi.

Eski ABD başkanı Barack Obama, 2012'de bir devlet ziyareti için İngiltere'ye geldi. 

Devlet ziyaretleri, İngiltere'nin diplomatik etkisini ve ticaret bağlantılarını artırmak için tasarlandı.

Donald Trump'ın İngiltere'ye yaptığı devlet ziyaretinin Londra'dan Birmingham'a taşınabileceği ve daha sıcak bir karşılama alabileceği söylentileri var.

Bununla birlikte, Birmingham Ladywood'un Çalışma Milletvekisi Shabana Mahmood, Trump ve onun "bölücü söylemi, politikaları ve Müslüman yasağı burada hoş karşılanmıyor" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pakistan mahkemesi çocuk katili, tecavüzcüyü ölüm cezasına çarptırdı
Pakistan mahkemesi çocuk katili, tecavüzcüyü ölüm cezasına çarptırdı
Türkiye'de yeni açılan kurumsal girişim sayısı 2018'de 50'nin üzerine çıktı
Türkiye'de yeni açılan kurumsal girişim sayısı 2018'de 50'nin üzerine çıktı