takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle
 AB kurumunun yaz sıcağının koronavirüsü durdurma olasılığı düşük olduğunu söyledi

AB kurumunun yaz sıcağının koronavirüsü durdurma olasılığı düşük olduğunu söyledi

Avrupa Birliği'nin hastalık kontrol ajansı Çarşamba günü yaptığı açıklamada, yaz sıcağının koronavirüsün yayılmasını durdurması pek olası görünmüyor ve Avrupa'daki her ülkenin, hızlı davranmadıkça Nisan ayı ortasına kadar yoğun bakım yataklarının biteceği tahmin ediliyor.

AB kurumunun yaz sıcağının koronavirüsü durdurma olasılığı düşük olduğunu söyledi
AB kurumunun yaz sıcağının koronavirüsü durdurma olasılığı düşük olduğunu söyledi Admin
Bu içerik 2871 kez okundu.

 

Avrupa Hastalık Kontrol Merkezi (ECDC), virüsün sıcak ve nemli koşullarda daha az tehlikeli hale gelmediğini ileri sürerek, kuzey yarımkürenin yaz geldiğinde bir soluk alabileceği umudunu azaltan araştırmalara atıfta bulundu.

ECDC bir raporda Covid- 19 hastalık.

Belge, virüsün Guangxi ve Singapur gibi yüksek nemli tropik yerlerde yüksek düzeyde üreme sağlayabildiğini tespit eden Çin'deki salgından yapılan ön analizleri gösterdi.

Ajans, “enfekte bireylerin izolasyonu, işyeri mesafeleri ve okul kapatmaları gibi müdahale önlemlerinin uygulanmasının önemini vurgulamaktadır” dedi.

Kapasite aşıldı

Raporda, Avrupa'daki sağlık sistemlerinin doymuş olma riski yüksek. Modeli, kapasitenin artırılması ve hastalığın yayılmasının azaltılması gibi adımlar atılmadıkça, yoğun bakım yatakları için mevcut kapasitenin Nisan ayı sonuna kadar tüm Avrupa ülkelerinde aşılacağını öngörmektedir.

ECDC, virüsün yaşlılara ve Avrupa'da kronik hastalığı olanlara yönelik risk değerlendirmesini “yüksek” ten “çok yüksek” olarak revize etti. Halkın geri kalanının virüsün “ılımlı” bir tehlikesiyle karşı karşıya olduğu değerlendirmesini sürdürdü.

27 AB ülkesinin yanı sıra İngiltere, Norveç, İzlanda ve Lihtenştayn'ı kapsayan raporda ülkeler için risk azaltma önlemleri, bu tür okul kapanışları varsa genel riskler “ılımlı”, ancak bu önlemlerin yokluğunda “çok yüksek” dedi.

Yetkililer, koruyucu donanım sağlamalı ve giderek virüse maruz kalan ve hastalığı diğer hastalara daha fazla yayabilen sağlık çalışanlarını korumak için uygun prosedürler oluşturmalıdır.

ECDC, Çin'de bildirilen toplam enfeksiyonların yüzde 10'unun, tıp ve hemşireler arasında olduğunu ve diğer çalışmalarda bildirilen yaklaşık yüzde 4'ün çok üzerinde olduğunu söyledi.

Salgından bugüne kadar en fazla etkilenen iki AB ülkesi olan İtalya ve İspanya'da bu oran sırasıyla yüzde 9 ve yüzde 13 civarında.

ECDC ayrıca, virüsün havada 3 saate kadar, bakırda 4 saate kadar, kartonda 24 saate kadar ve plastik ve paslanmaz çelikte 2-3 güne kadar hayatta kalabileceğini söyleyen bilimsel araştırmalara dikkat çekti. güç.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rusya, Türkiye ile uçuşlarını 1 Haziran'a kadar askıya aldı
Rusya, Türkiye ile uçuşlarını 1 Haziran'a kadar askıya aldı
Yeni Libya birlik hükümeti Türkiye'ye ilk ziyareti gerçekleştirdi
Yeni Libya birlik hükümeti Türkiye'ye ilk ziyareti gerçekleştirdi