5G lisansları süreci başlıyor

Yunanistan'ın 4G'den 100 kat daha hızlı hız sağlayan beşinci nesil hücresel ağlara (5G) geçişinde ilk adım, Helenik Telekomünikasyon ve Posta Komisyonu (HTPC) tarafından atıldı.

5G lisansları süreci başlıyor
5G lisansları süreci başlıyor Admin
Bu içerik 30806 kez okundu.

 

Çarşamba günü HTPC, dört aralığa (700Mhz, 2GHz, 3.4-3.8 MHz ve 26GHz) ayrılmış 5G spektrumunun kamu ihalesi ilanını yayınladı. Frekansların kullanım hakkının elde edileceği açık artırma sürecini açıklayan belgeye göre, ilgili tarafların belgenin son versiyonunun 22 Eylül'de yayınlanabilmesi için sözlerini sunmaları bekleniyor.

Toplamda, her biri farklı bir başlangıç ​​fiyatına sahip olmak üzere 60'tan fazla frekans aralığı açık artırmaya çıkarılacaktır. 5G geliştirme için en önemli olan 700Mhz bandının altı bölümünün her biri için başlangıç ​​fiyatı 25.03 milyon avro olarak belirlendi. Frekans bandının tamamı için başlangıç ​​fiyatı yaklaşık 367,3 milyon € olup, tüm bandın imtiyazından elde edilen tahmini devlet gelirleri tutarındadır.

İhalenin gösterge niteliğindeki zaman çizelgesine göre, katılım başvuruları 1 Ekim'de teslim edilmelidir ve teklif verenler aynı gün katılımcı gruplarının tanımını alacaktır. Nihai katılım listesi HTPC tarafından 13 Ekim'de ilan edilirken, kazananlar 20 Aralık'ta ilan edilecek.

Herhangi bir gecikme olmazsa, 2021 yılına kadar hükümet fonları almaya başlayacak ve teklif sahiplerinin iki seçeneği olacaktır: 10 gün içinde maliyetin% 100'ü veya% 30'unu ödeme. Geri kalan% 70, dokuz yıllık taksitler halinde ödenebilir.

5G'nin Yunanistan'a konuşlandırılmasındaki kilit rol, kuruluşu Dijital Yönetim Bakanlığı tarafından desteklenen Faistos Fonu adı verilen İş Dünyası Hisse Senetleri Fonu'na aittir. Fon, ihale yoluyla alınan fonların ve özel yatırımcıların% 25'i ile aşılanacak. 5G altyapısı üzerinde çalışan sistemlerin araştırılması ve geliştirilmesine odaklanarak teknoloji sektöründe çalışan şirketlere yatırım yapmayı ve böylece Yunanistan'da yeni nesil teknolojinin tüm potansiyelinden yararlanmak için gerekli ekosistemi oluşturmayı hedefliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere