10 Başlıkta Saç Dökülmesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

10 Başlıkta Saç Dökülmesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler
10 Başlıkta Saç Dökülmesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler Admin
Bu içerik 99 kez okundu.

 

Saç dökülmesi genç yaşlı herkesin problemi. Bazen genetik bazen de mevsimsel dökülmeler yaşanabilir önemli olan ne olduğunu bilip ona göre davranmaktan geçiyor. İşte size saç dökülmesi konusunda bilmeniz gereken 10 temel bilgi

1-Saç dökülmesi çözümsüz değildir. Gerek genetik gerekse dönemsel dökülmelerle karşılaşsanız bile bunun kaderiniz olmadığını iyi bilmek gerekiyor. Teknoloji çağında elbet saç dökülmesi ile ilgili bilim insanları çalışıyor ve yöntem teknikler geliştiriyor. Ortaya konan ürünleri iyi incelemekte fayda var tabi.

2-Saç dökülmesi bir hastalık değildir. Bazı sağlık problemlerinin saç dökülmesine yol açtığı doğrudur. Fakat sağlıklı insanlarda da saç zaman içerisinde dökülebilir. Bu durum için elbette bir uzmana görünüp kan testi gibi testler yaptırmak sebebini net bir şekilde öğrenmek en güzel yolu.

3-Saç dökülmesinin tek sebebi yoktur. Genetik sebeplerden tutunda hafta sonu tatili için çıktığınız şehir dışı turuna kadar bir çok şey dökülmelere neden olabilir. Su, nem yada henüz bilmediğiniz ufak bir sağlık sorunu ve ya aile mirası

4-Dökülmelerle başa çıkabilirsiniz. Altın Kural:Saçınıza iyi bakın” saç dökülmenin temelinde yatan durum açıkça saç bakımıdır. Saçınızın istediği özeni gösterirseniz sizi hiçbir zaman üzmeyip terk etmeyecektir. Mümkün olduğunca doğal ürünlerle destekleyerek sağlıklı kalmasını sağlayın. Güzel görünmesi elbet şart ama tek koşul olmamalı önemli olan bu güzelliği doğal yollardan sağlamak.

5-Nasıl bir bakım yapılmalı. Saça, yıkama anından tarama anına kadar tüm aşamalarda narin davranmamız gerekiyor. Saç diplerine hafifçe masaj yaparak yıkamak, çok sıcak ve çok güçlü su ile yıkamamak gerek. Sert bir şekilde taramamak gerek.

6-Yanlışlık nerede? “ Saçıma her gün güzelce bakım yapıyorum. Şampuanından kremine, losyonuna bakımın eksik tutmuyorum ama yine de olmuyor” mu diyorsunuz? Bir yerlerde yanlışlık var tabi. Ne kadar çok bakım yaparsam o kadar güzel olur diye bir şey yok tabi doğru bakımı, doğru yöntemi bulmak gerek. Orantı en büyük anahtar kelime. Orantılı miktarda şampuan, krem, maske kullanmak ve doğru uygulamak oldukça önemli.

7-Uzak durun. Mümkün oldukça saç kurutma makinesi, fön makinesi gibi ısıtıcı cihazlardan uzak durmak gerek. Hafifçe havlu ile kurutmak, tarakla şekil vermek elbette daha doğal yollar olacaktır.

8-Zararlı her yerde zararlıdır. Sigara, fast food, sterss insanın tüm hayatında karşı kastı olanların elbet saçlarımıza da kastı var. Aman dikkat. Kendimize iyi bakmak tabi ki saçımıza iyi bakmaktır.

9-Bitkilere güvenin: Çünkü bitkiler her zaman bizim yanımızdadır. Bir çok şeyin olduğu gibi  dökülmeyen güçlü saçlar için çözümde bitkilerde. Ama tabi onlarından bazı şartları var. Doğru bitkiyi doğru dozda doğru şekilde kullanmak gibi katı kuralları var. Bitkileri ham haliyle bilinçsizce kullanmak fayda sağlamaz üstelik zarar verir. 

10-Her yolu denemeyin. Onlarca yöntem yüzlerce ürün binlerce fikir var ama hepsini denemek uygulamak ne doğru ne de mümkün. Hangisinin size uygun olduğunu iyi araştırıp ona göre davranmalısınız. Seçeceğiniz ürüne oldukça dikkat etmelisiniz. Saçınız deneme tahtası değildir.

11-Bonus: saç dökülmesi’ne karşı bitkisel şampuan

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
The Challenge Nedir?
The Challenge Nedir?
Başkan Osman Zolan’a, Baklan’da sevgi seli
Başkan Osman Zolan’a, Baklan’da sevgi seli